Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Killarney przygotowuje się do lata pomimo braku personelu hotelarskiego

W zależności od wybranej witryny z ofertami pracy, w Killarney dostępnych jest teraz 243 lub 244 ofert pracy. Wszystko poza garstką jedzenia. Wiele z nich określa się jako pilne. Dla większości ludzi wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

W Kenmare, podczas weekendu bankowego w czerwcu, telefony od pracowników zawierały nutę desperacji: „Dołącz do nas. Elastyczne godziny pracy. Oferty pracy dostępne we wszystkich działach”, ogłasza Kenmare News w lokalnej bezpłatnej gazecie.

W biurze Intreo w Killarney – jedynym publicznym punkcie kontaktowym dla wszystkich miejsc pracy i wsparcia dochodu – nie było wielu wakatów. Od dekady brakuje wykwalifikowanych kucharzy.

Jednak oferty pracy przewijają się przez prawie każdy element branży turystycznej – od ludzi do sprzątania pokoi hotelowych, przez pracę za kratkami, przez baristów, po pracę w pizzeriach.

W tym roku wiele czynników doprowadziło do kryzysu zatrudnienia w Killarney – skutki pandemii Covid-19, ale także zmiany we wzorcu imigracji, którego Irlandia doświadczyła prawie dwie dekady temu.

Wielu polskich robotników, którzy przybyli do Killarney i Kenmare po ekspansji Europy Wschodniej, zaczyna teraz wracać do domu, gdzie ich dzieci były w pobliżu pierwszych komunii – wielkie wydarzenie dla większości polskich rodzin.

Migranci wyjeżdżają

Rodziny imigrantów opowiadały, jak nie są w stanie wyobrazić sobie, że posiadają dom w okolicy Killarney, ponieważ pandemia po prostu przyspieszyła myśl o powrocie do domu.

READ  1923 Polska firma inwestycyjna iSpot przejmuje Apple Premium Reseller Cortland