Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kijów mówi, że Stany Zjednoczone nie mają nic przeciwko dostarczaniu samolotów bojowych do Polski”

Ukraina poinformowała w sobotę, że Stany Zjednoczone nie sprzeciwiają się transferowi samolotów bojowych do Kijowa, aby zapobiec rosyjskiej okupacji, po tym jak Pentagon wcześniej odrzucił propozycję Polski.

Urzędnicy w Waszyngtonie powiedzieli: „Nie ma zastrzeżeń do zmiany samolotów. Dopóki nie skończymy, piłka jest teraz po polskiej stronie. Zajmiemy się tą sprawą dalej w rozmowach z naszymi polskimi odpowiednikami – powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba w pisemnym oświadczeniu skierowanym do AFP.

Nie od razu potwierdzone z Białego Domu.

Jego uwagi pojawiły się po spotkaniu w Polsce z ministrem obrony Oleksim Resnikowem i wizytą prezydenta USA Joe Bidena, który odwiedza NATO w celu zwiększenia wsparcia USA dla kraju graniczącego z Ukrainą.

Na początku tego miesiąca Pentagon kategorycznie odrzucił plany skierowania samolotów bojowych z Polski do Kijowa w celu walki z siłami rosyjskimi, mówiąc, że jest to zbyt „niebezpieczne” i wylało zimną wodę na próbę Ukrainy wystrzelenia większej ilości ognia w niebo.

„Ukraina pilnie potrzebuje więcej samolotów bojowych”, powiedział Guleba w oświadczeniu, dodając, że Kijów musi „zrównoważyć niebo” i zapobiec „zabijaniu większej liczby cywilów przez Rosję”.

Warszawa poparła plan wysłania MiG-29 z czasów sowieckich do Polski w Kijowie przez amerykańską bazę lotniczą w Rammstein w Niemczech.

Czy szanujesz Israel Times?

Jeśli tak, mamy prośbę.

Każdego dnia nasi dziennikarze starają się informować Cię o najważniejszych wydarzeniach, które zasługują na Twoją uwagę. Miliony ludzi polegają na ToI, aby szybko, uczciwie i bezpłatnie przedstawić Izrael i świat żydowski.

Dbamy o Izrael – wiemy, że Ty też. Więc dzisiaj mamy pytanie: Pokażcie, że doceniacie naszą pracę Dołącza do społeczności The Times of IsraelDedykowana grupa czytelników takich jak Ty, którzy doceniają i wspierają finansowo naszą pracę.

READ  Rekordowa liczba nowych domów oddanych w Polsce w 2021 r.

Tak, chcę

Tak, chcę

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby wymagający czytelnicy, tacy jak ty, mieli obowiązek czytać wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. Podobnie jak inne serwisy informacyjne, nie znosiliśmy Pay. Ale ponieważ wydawana przez nas gazeta jest tak droga, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się ważni dla Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz pomóc naszemu wysokiej jakości magazynowi za 6 USD miesięcznie Bez reklamA także przystępne Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać