Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kierowane przez Izrael JV celuje w 1,25 GW w Polsce – Aktualności

Izraelska firma Nofer Energy tworzy spółkę joint venture z Electrum w celu uruchomienia, modernizacji, zarządzania i utrzymania 1250 MW energii wiatrowej i słonecznej w Polsce.

Obie firmy będą wspólnie zarządzać JV, w tym identyfikować możliwości dla energii odnawialnej w Polsce, nabywać i nabywać projekty zielonego sektora i RTB w zakresie energii odnawialnej.

80% udziałów w joint venture będzie należało do Nofar Europe, a pozostałe 20% do Electrum.

Prezes Electrum Mirosław Popławski powiedział: „Wspólne przedsięwzięcie z Noffer Energy jest dokładnie zgodne z naszą długoterminową strategią wdrażania formuł biznesowych IPP w zakresie energii i informacji oraz koncentracji na rozwoju alternatywnych systemów energetycznych.

„Byłem pod wrażeniem wizji Noffer, innowacyjnego myślenia i niezwykłej ścieżki sukcesu biznesowego.

„Partnerstwo z Nofer Energy będzie miało bardzo silny pozytywny wpływ na rynek OZE w Polsce i przyniesie wyjątkowo atrakcyjne wyniki dla obu firm, w tym tempo rozwoju naszego biznesu i wysoką rentowność.

„Co więcej, ta transakcja sprawia, że ​​Electrum jest bardzo globalne i dodaje wartości naszej marce. Nie ma wątpliwości, że istnieje między nami efekt synergii.

„Gratulacje i wszystkiego najlepszego dla naszych partnerów z Noffer Energy.”

Nat Denne, dyrektor generalny Nofar Energy, powiedział: „W ramach realizacji naszego strategicznego planu rozwoju naszej globalnej trakcji, poświęciliśmy ostatnie kilka miesięcy na dogłębne badanie polskiego rynku i wnikliwą ocenę wielu alternatywy, aby rozpocząć tam działalność.

„W rezultacie zdecydowaliśmy się na utworzenie spółki joint venture z firmą Electronics ze względu na jej rozległe doświadczenie w zakresie energii odnawialnej, sprawdzone możliwości w zakresie opracowywania i tworzenia złożonych projektów infrastrukturalnych oraz wysoki poziom kadry kierowniczej i pracowników.

„Ponadto Electrum ma silną synergię z działalnością Nofar, co, mamy nadzieję, zapewni znaczny wzrost i pomyślne wdrożenie setek megawatów przy dużym zwrocie z inwestycji.

„Cieszę się z nowego partnerstwa i gratuluję naszym nowym partnerom w Electrum sukcesu w nowym przedsięwzięciu”.

READ  Polskie przypadki COVID-19 stają się coraz bardziej restrykcjami regionalnymi