Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kidscreen » Archiwum » Mapowanie Cartoon Forum

Napisane przez Sadhanę Paranidharan i Ryana Tuchu

Gdy słońce zachodzi na tegorocznym Forum Animacji w Tuluzie we Francji, organizatorzy zamknęli wydarzenie konferencją prasową, w której szczegółowo omówiono, które projekty przyciągnęły najwięcej uwagi i skąd pochodzą, zapewniając spojrzenie na aktualny moment na międzynarodowych hotspotach animacji.

W ciągu trzech dni wydarzenia zaprezentowano osiemdziesiąt projektów, w których uczestniczyło 1075 delegatów. Oferty złożyły 19 krajów europejskich, w tym gospodarze Francja (37), Hiszpania (8), Irlandia, Niemcy (6), Włochy (5) i Polska (3). Niemcy i Hiszpania znalazły się na szczycie nagród forum w czwartek, a stadion, który przyciągnął najwięcej kupujących (patrz poniżej), był również niemiecki. Dziesięć najczęściej odwiedzanych stadionów to:

1. Tygrys i Niedźwiedź – Wolkenlenker (Niemcy), Janosch Film & Medien (Niemcy)

2. duński dziki – Zebra Animation Studios (Dania), Belga Productions (Belgia), Metropolitan Norway (Norwegia)

3. Trotro i Zaza – Przedsiębiorstwo Produkcyjne Ellipsanime (Francja)

4. BeddyByes – Zacięcie mediów

5. Hakan Superwulkan – Nuttery Entertainment (Szwecja)

6. powyższe – łódź podwodna (Holandia)

7. umami – Destylarnia Filmowa (Irlandia)

8. Aquaworld – Les Films de l’Arlequin (Francja), JPL Films (Francja)

9. Senny zespół marzeń – bigchild Entertainment (Niemcy), Freebird Pictures (Niemcy)

10. Dzieci – Miama! Animacja (Francja)

Hiszpania skorzystała ze swojego czasu na Forum, wygrywając wczoraj w dwóch z trzech kategorii na Cartoon Tribute Awards i prezentując osiem projektów na Forum. Maria Peña, dyrektor generalny ICEX Spain Trade and Investment dla organizacji branżowej, mówi, że sukces imprezy odzwierciedla wysoki wzrost krajowego przemysłu ekranów w tym kraju.

„Sektor animacji kwitnie, a w fazie postprodukcji firmy pracują obecnie nad prawie 300 projektami, z których 50% to projekty międzynarodowe” – mówi. Jej kolega, Pablo Conde, dyrektor ds. przemysłu modowego, siedliskowego i kulturalnego w ICEX, dodał, że kraj w pełni pracuje nad rozwojem branży. Powiedział: „Hiszpański rząd dużo stawia na sektor audiowizualny”. „Chcemy, aby Hiszpania stała się audiowizualnym centrum Europy”.

READ  Widzowie Super Mario Bros Movie ostrzegają przyszłych kinomanów

Pina powiedziała, że ​​rozwijanie lokalnych talentów jest teraz celem jej organizacji. „Musimy zadbać o naszych małych twórców i dać im przestrzeń do rozwoju”.