Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kenijski sprinter Shadrach Chesire został zdyskwalifikowany z kwalifikacji w Polsce po pozytywnym wyniku testu antydopingowego

Kenijski sprinter Shadrach Chesire został zdyskwalifikowany z kwalifikacji w Polsce po pozytywnym wyniku testu antydopingowego

NAIROBI, Kenia, 23 maja – Shadrak Geysir z Kenii został zdyskwalifikowany z Poznańskiego Półmaratonu po tym, jak testy antydopingowe przeprowadzone przez zawodnika wykazały pozytywny wynik testu na obecność zakazanej substancji.

Komitet organizacyjny poinformował w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej, że wyniki testu próbki A sportowca stały się pozytywne, z czym Scheser nie konkurował, zlecając badanie próbki B.

Zawodnik zrezygnował z prawa do Próbki B. Wynik Formularza A uznano za ważny, a organizator Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji zdyskwalifikował zawodnika. Zakazano mu także startu w wyścigach organizowanych przez POSiR – Poznań Maraton i Poznań Półmaraton – na okres dwóch lat.

Geysir zajął czwarte miejsce w wyścigu szosowym, który odbył się w zeszłym miesiącu, notując 1:01:20 w wyścigu wygranym przez Etiopczyka Haftamo Gebrselassie z czasem 1:00:27.

Pozostali dwaj Etiopczycy, Solomon Bereho i Siquias Misganu, zajęli drugie i trzecie miejsce z czasami 1:01:06 i 1:01:11.

Shadrach Cheser (z prawej) startujący w przeszłości w lokalnym wyścigu. Foto/Chedrak

Dyskwalifikacja Chessira nastąpiła niecały tydzień po tym, jak rekordzista świata na 10 km Ronx Kipruto został zawieszony po tym, jak jego sportowy paszport biologiczny (ABP) wykazał ślady używania zakazanej substancji.

Jego zawieszenie nastąpiło dzień po tym, jak inny Kenijczyk, brązowy medalista świata juniorów na 10 000 m z 2014 roku, Nicholas Kosembi, został tymczasowo zawieszony za pozytywny wynik testu na obecność trimazydyny.

reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

READ  Wideo Pentagonu pokazuje, jak rosyjski odrzutowiec zrzuca paliwo na amerykańskiego drona | Wiadomości, sport, praca