Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kenia: Drużyna sztafetowa wybiera główne lekcje w Polsce

Rząd obiecał nadal wspierać sportowców i kobiety, którzy byli na czele wysoko unoszących flagę Kenii podczas pandemii koronawirusa.

Drużyna, która startowała w Mistrzostwach Świata w Zmianach na Śląsku we wtorek wróciła do domu z trzema medalami, co oznacza poprawę w stosunku do poprzedniej edycji, w której zapewniono jedynie brązowy medal.

Zespół otrzymał śniadanie w hotelu Ole Sereni w Nairobi przez urzędników Ministerstwa Sportu. W centrum uwagi są teraz Mistrzostwa Afryki w Algierze i Algierii, Igrzyska Olimpijskie w Tokio i Japonii oraz Mistrzostwa Świata U-20 w Nairobi.

Według prezesa Kenii Athletics, Jacka Toei, Kenia będzie gospodarzem kolejnego dużego wydarzenia, a przygotowania dobiegają końca. Powiedział również, że światowi przedstawiciele lekkoatletyki pojadą do tego kraju w przyszłym miesiącu, aby ocenić postępy.

„Reprezentacja w Polsce spisała się bardzo dobrze i teraz skupiamy się na Mistrzostwach Świata U-20, które organizujemy po igrzyskach olimpijskich w dniach 17-22 sierpnia. W przyszłym miesiącu odwiedzi ten kraj czołowi światowi działacze lekkoatletyczni, aby zobaczyć, jak dobrze. są przygotowani ”- powiedział -„ Jesteśmy pewni, że będą pod wrażeniem. Ponieważ jesteśmy gotowi na to wydarzenie ”.

Wezwał sportowców do zaszczepienia większej dyscypliny, mówiąc, że kiedy zostali wysłani na trening bubble, pomogło, ponieważ nie mieli pozytywnego wyniku na Covid-19 podczas całego pobytu w Polsce.

Dodał, że są w trakcie mobilizacji krajów, aby móc w nim uczestniczyć i podkreślać bezpieczeństwo swoich graczy pomimo wybuchu epidemii.