Kaya Kanebe odpada w pierwszej rundzie Chicago WTA Championship | Sporty

Podobnie jak jej rodaczka Anett Kontaveit, która również pojawiła się w Chicago, Kanepi weszła do turnieju po wygranej — w jej przypadku mistrzostwach Fort Worth ITF, które wygrała w niedzielę.

Jednak Teichmann, zajmująca 38 miejsce na świecie, która wyeliminowała Kontaveita z tegorocznego US Open, okazała się silnym przeciwnikiem dla weteranki Estończyka, która zajmowała 66. miejsce, po przełamaniu dwóch pierwszych meczów zagrywek i szybkim przegranej 5:0 ze Szwajcarią. gracz. Jednak Kanebe miał problemy, podnosząc wynik do 5:5, a Tishman zdobył tylko trzy punkty w tych pięciu meczach.

Grupa weszła w dogrywkę, którą Teichmann przekonująco zakończył 7:3.

Drugi set przyniósł znacznie mniejszą zmianę fortuny, pomimo osiągnięcia passy 5: 5. Tym razem Tishman odszedł od kolejnego scenariusza tie-breakingu, grając w kolejne dwie gry, set i mecz.

Statystycznie równy serwis graczy był identyczny, chociaż Teichmann odnotował stuprocentowy współczynnik konwersji przystanków (cztery z czterech), w porównaniu do mniej niż 50 procent (trzech z siedmiu) dla Kaneby’ego. W sumie zdobytych punktów Teichmann miał najmniej punktów, mając 74 przeciwko 73.

Cały mecz trwał prawie godzinę i trzy kwadranse.

W następnej rundzie Tishman zmierzy się z Polką Magdą Linnett.

Śledź wiadomości ERR na Portal społecznościowy Facebook I Świergot I nie przegap aktualizacji!