Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Katie Moon i Nina Kennedy dzielą się złotem na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce

Katie Moon i Nina Kennedy dzielą się złotem na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce

BUDAPESZT – Amerykanka Katie Moon zdobyła trzeci z rzędu tytuł mistrza świata w skoku o tyczce, ale tym razem podzieliła się złotem.

Moon i Australijka Nina Kennedy zdecydowały się podzielić tytułem w skoku o tyczce na mistrzostwach świata, zamiast skakać po tym, jak nie przekroczyły 4,95 m.

Moon zdobył złoto w pojedynkę na zeszłorocznych Igrzyskach i Mistrzostwach Świata w Tokio. Została trzecią kobietą, która zdobyła wielokrotne tytuły mistrza świata w tej konkurencji, po dwóch pierwszych mistrzyniach olimpijskich w skoku o tyczce – Amerykance Stacy Dragili i Rosjance Jelenie Isinbajewej.

Również w środę Norweg Karsten Warholm odzyskał tytuł mistrza świata w biegu na 400 metrów przez płotki po tym, jak w zeszłym roku został wykluczony z medali podczas rekonwalescencji po kontuzji.

Światy lekkoatletyczne: wyniki | harmonogram transmisji

Brązowy medal zdobył Amerykanin Ray Benjamin, który zdobył srebro na dwóch ostatnich mistrzostwach świata i pokonał Warholma na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Brytyjczyk Josh Kerr na ostatniej prostej pokonał norweskiego złotego medalistę olimpijskiego Jakoba Engbrijtsena i wygrał bieg na 1500 m z czasem 3:29,38.

Ingebrigtsen, którego w zeszłym roku wyprzedził w wyścigu o złoto Brytyjczyk Jake Whiteman, dojechał na 27 setnych za Kerrem, brązowym medalistą olimpijskim, który startował dla Uniwersytetu Nowego Meksyku.

Marilidi Paulino z Dominikany z łatwością wygrała bieg na 400 m w 48,76 sekundy, po tym jak w ciągu ubiegłych dwóch lat zdobyła do domu srebrne medale olimpijskie i srebrne medale świata.

Amerykanin Sydney McLaughlin Levroni, który w tym roku uzyskał najlepszy czas na świecie z czasem 48,74 sekundy, opuścił mistrzostwa świata z powodu drobnego problemu z kolanem. Shonae Miller-Weibo z Bahamów, dwukrotna złota medalistka olimpijska, odpadła w pierwszej rundzie, cztery miesiące po porodzie.

McLaughlin-Levron i Miller-Webo nie powiedzieli, czy mają nadzieję pobiec na 400 m na igrzyskach w Paryżu. McLaughlin-Levron mogła wybrać bieg na 400 metrów przez płotki. Miller-Uibo może zejść do 200 metrów.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Brak fanów poza domem we wrześniowych kwalifikacjach, ponieważ flagi UEFA i FIFA rosną przypadki COVID-19 | wiadomości piłkarskie

W eliminacjach rzutu młotem kobiet ani trzykrotna złota medalistka olimpijska (Polska Anita Włodarczyk), ani mistrzyni świata (Amerykanka Brooke Andersen) nie dotarły do ​​finału, w którym uczestniczyło 12 kobiet.

Ogólnoświatowe zawody będą kontynuowane w czwartek, na żywo w USA Network i Peacock, i obejmują bieg na 100 m przez płotki kobiet i finał na 400 m mężczyzn.