Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Kategoria katastrofy administracyjnej” – Wyrok krajów wychodzących z Euro 2020 |  Euro 2020

„Kategoria katastrofy administracyjnej” – Wyrok krajów wychodzących z Euro 2020 | Euro 2020

TJego tydzień na Euro 2020 pożegnał osiem z 24 krajów, które się zakwalifikowały, a wyeliminowane drużyny spotkały się z mocno kontrastującymi nagłówkami w kraju. Jak w każdym turnieju byli tacy, którzy przekraczali oczekiwania i tacy, którzy często z nich spadali

Jeden z czarnych koni mistrzowskich, indykTo było straszne doświadczenie i zostali wyeliminowani po trzech porażkach z rzędu. Prasa się nie wycofała. Gazeta sportowa „Fanatik” poprowadziła nagłówek „Koniec” i napisała, że ​​„uwalił się mur turecki”. Inna gazeta sportowa Fotomac uprościła sprawę: „Wstyd”, podczas gdy w felietonie Fanatik Mehmet Demirkol napisał: „Zero [points] Oglądaliśmy nie warte nawet zero. Widzieliśmy rozdział o katastrofach administracyjnych”.

w Węgry Po tym, jak byli bliscy wyeliminowania Niemiec, panowało zupełnie inne odczucie. „Dobra robota, chłopaki”, głosił nagłówek węgierskiego dziennika sportowego Nemzeti Sport, a to uczucie znalazło odzwierciedlenie w całym kraju. Była mieszanka dumy i podziwu dla chęci i jakości, jaką Węgry prezentowały przez 270 minut przeciwko niektórym z najlepszych graczy w Europie, a także istnieje prawdziwy optymizm niemal ze wszystkich stron, że Węgry mogą teraz na tym budować i dotrzeć do Kataru. András Schäfer i Attila Szalai byli postrzegani jako świecące światła zespołu, przyczyniając się do powrotu Dominika Szoboszlai i przywództwa Marco Rossiego, który wzniósł swoją pozycję na nowe wyżyny, i jest nadzieja, że ​​ten turniej to dopiero początek. Strona.

Była też aprobata w Finlandia za wysiłek zespołowy. Biorąc pod uwagę, że drużyna pojechała na Euro jako słabsza drużyna, fakt, że zdobyli trzy punkty i zostali minimalnie wyeliminowani, uznano za stosunkowo akceptowalny wynik. Zwycięstwo nad Danią przyszło w wyjątkowych okolicznościach, ale mimo to było więcej niż oczekiwano. Rzeczywiście, możliwość zakwalifikowania się do następnej rundy w dniu finałów grupowych uszczęśliwiła Finów. Mascot Teemu Pukki wyraźnie nie był w najlepszej formie po kontuzji, a Lukas Hradecky był postrzegany jako najlepszy zawodnik. „Drużyna koncentrowała się na sobie przez cały czas. Grałem przeciwko Gigantom w najmądrzejszy sposób” – napisał Jan Kosonen z Ilta Sanomat „i nigdy nie próbowałem wziąć udziału w rywalizacji o posiadanie lub atak”.

READ  Mount Pleasant Guinness Polski zawodowy siatkarz | Sporty

Zapisz się na The Recap, nasz cotygodniowy e-mail z propozycjami redaktorów.

Steve Clark przejął kontrolę Szkocja do dużego turnieju, ale nie mogli ich usunąć z grupy. „Nie pozwólcie, żeby minęły kolejne 23 lata, chłopcy”, nalegał na pierwszej stronie The Scottish Sun. Na tym polega budżet. Pochwalił Szkocję za powrót do głównego finału w zamian za dokuczliwe poczucie, że mogła wywrzeć większy wpływ, gdy tam była. Szkockie media prezentują wyraźny kontrast postaw. Niektórzy pisarze uważają, że Szkocja nie jest wystarczająco dobra, aby konkurować z najlepszym graczem w Europie, inni twierdzą, że piłkarze Clarka nie występowali. Jeśli Szkocja nie zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata 2022 – a to już wydaje się trudne – nastawienie opinii publicznej do Clarke’a może spaść. Kraj wrócił do udziału w mistrzostwach piłki nożnej.

Fani w oficjalnej strefie kibiców Glasgow dopingują, gdy Steve Clarke pojawia się na gigantycznym ekranie podczas porażki z Chorwacją, ale czy dobra wola pozostanie, jeśli Szkocja nie zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata? Zdjęcia: Stuart Wallace/BPI/Shutterstock

Gdy Polska Piłkarze wrócili z Sankt Petersburga po porażce ze Szwecją, a z prasą zmierzył się prezes FA Zbigniew Bunic, a nie piłkarze. „Czego nam brakuje?” Zadał sobie pytanie: „Właściwości piłkarskie ponad wszystko. Nie sądzę, że zmiana trenera w styczniu i mianowanie Paulo Sousa nie była błędem. Nie sądzę, że zrobiłem to za późno”.

Oczyszczając się z wszelkiej winy, kontynuował: „Wyrządza więcej szkody niż Rosja”. [2018] Ponieważ statystycznie byliśmy lepsi [against Slovakia and Sweden] Ale nie mógł tego zmienić w zwycięstwa. Musimy wyciągnąć z tego wnioski, bo mam nadzieję, że dostaniemy się na kolejny Puchar Świata. Polski futbol tego potrzebuje. Sousa dostał kontrakt z Polską Federacją do końca eliminacji. Jest bardzo dobrym trenerem i odwrócił zespół. „

READ  Koniec domowego występu Clavana Beide w Lidze Europy | Europa Sporty

Od kilku miesięcy było ciężko Słowacja Trener Stefan Tarkovic, jako że jego drużyna zmagała się w eliminacjach do Mistrzostw Świata z remisami z Cyprem i Maltą, a ostatecznie opuściła Mistrzostwa Europy po porażkach ze Szwecją i Hiszpanią. Nastrój nieco poprawił się po zwycięstwie otwierającym nad Polską, ale szybko wróciła do dyskusji o stylu. Ogólnie kibice i prasa byli oburzeni defensywnym przygotowaniem drużyny we wszystkich trzech meczach. Nie było wezwania do drastycznych zmian, ale pragnienie bardziej ofensywnego podejścia i istnieje powszechna zgoda, że ​​potrzebni są nowi, młodsi gracze.

(Dodatkowe raporty Emre Saregula, Thomasa Mortimera, Macieja Słomińskiego, Sako-Pekka Sundelina, Ewana Murraya i Lukasa Frablicka.