Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kasia Wasic uhonorowana tytułem 10 najlepszych polskich sportowców podczas Polish Awards

Kasia Wasic uhonorowana tytułem 10 najlepszych polskich sportowców podczas Polish Awards

Katarzyna (Kasia) Wasik Odrodziła się jako elitarna pływaczka świata na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – jej czwarta.

Ale ona nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. W rzeczywistości staje się jeszcze szybsza i wreszcie zaczyna być rozpoznawana jako jedna Najlepsi biegacze na świecie.

W tym tygodniu Wasic został uhonorowany jako jeden z 10 najlepszych polskich sportowców 2022 roku na festiwalu Najlepszy Polski Sportowiec Roku. Podczas ceremonii wręczenia nagród nominowano dwudziestu sześciu sportowców, a 10 najlepszych zostało uhonorowanych.

Wasic powiedział, że najlepszą częścią honoru było głosowanie przez fanów. W ogólnopolskim głosowaniu zajął ósme miejsce.

„Choć pływanie nie jest w Polsce bardzo promowane, to kibice docenili moje osiągnięcia” – powiedziała Kasia Wasic. Świat pływania. „Fakt, że dostałem tę nagrodę za to, co zrobiłem w tym roku na basenie i zostało to docenione przez fanów, jest dla mnie całym światem. Daje mi wielkiego kopa, aby mój kraj był dumny w nadchodzącym sezonie.

Wasik miał jeden ze swoich najlepszych lat w basenie w 2022 roku.

Uzyskał 23,55 sekundy, aby zdobyć srebro na Mistrzostwach Świata FINA na Krótkim Kursie 2022. Wcześniej w tym roku pojechał 23.10 na przystanek FINA World Cup Indianapolis

Listopad, szósty najszybszy czas w historii, pomógł mu zająć pierwsze miejsce w mocnych światach krótkiego kursu.

Wcześniej w tym roku Kasia Wasic, która trenuje w Las Vegas, startowała w czerwcowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, wygrywając 50 free w 24.17.

Ale jej srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata 2022 (na długim dystansie) w Budapeszcie, z czasem 24:18, ukoronował ją jako pierwszą polską pływaczkę, która zdobyła medal na 50 metrów stylem dowolnym.

Daje to parę srebrnych medali mistrzostw świata, tytuł narodowy USA i kilka zwycięstw w Pucharze Świata FINA. Niezły sposób na odrodzenie olimpijskie.

READ  Niemcy pokonały Polskę 2:1 i zdobyły swój pierwszy tytuł mistrzowski