Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanclerz widzi potrzebę odstawienia Wielkiej Brytanii od tanich pieniędzy

koszty kruszenia

Sir – Cieszę się, że Gloria Halfhand (Letters, 26 września) podniosła kilka czerwonych flag w związku z konsekwencjami prowadzenia szczelinowania hydraulicznego w Wielkiej Brytanii.

Kolejne zdjęcie, o którym nie wspomniałeś, pojawiło się kilka lat temu, gdy Trzecia Energia pojawiła się w pobliżu domu mojego ojca w North Yorkshire. Mimo niepokojów spowodowanych przez firmę zajmującą się szczelinowaniem hydraulicznym, na miejsce przybyły tłumy protestujących.

Ponieważ idylliczne wiejskie środowisko zostało zniszczone, moi rodzice rozważali wyprowadzkę, ale okazało się, że wartość ich domu spadła o 50 procent z powodu bliskości miejsca szczelinowania – potencjalna strata przekraczająca 100 000 funtów.

Chociaż „luddyci” mogą być trafnym określeniem, którego używa sekretarz ds. biznesu Jacob Rees-Mogg, aby opisać tych, którzy sprzeciwiają się szczelinowaniu hydraulicznemu, nie mam wątpliwości, że ci ludzie byliby pod większym wrażeniem, gdy oferuje on czarno-białe gwarancje ochrony środowiska. dostępne ramy kompensacyjne Całkowicie dla tych, którzy ponoszą straty finansowe w wyniku szczelinowania hydraulicznego.

Andrzej Woodward
Chonburi, Tajlandia

Imigracja i umiejętności

Sir Nick Timothy ma rację pytając: Kiedy konserwatyści zdadzą sobie sprawę, że masowa imigracja czyni nas biednymi (komentarz, 26 września)?

Oczywiste jest, że większa liczba imigrantów z reszty świata, którzy zastąpili imigrantów z Unii Europejskiej, nie wypełnia niedoboru umiejętności.

Jeśli ci imigranci nie pracują zarobkowo, to jak za to płacą – z dalszej rodziny, z państwa, czy jest jakaś inna część gospodarki, o której nie wiemy?

Obecnie mamy do czynienia z najgorszym z obu światów – zwiększoną imigracją i ciągłym niedoborem umiejętności.

Tristram C. Llewellyn Jones
Kościół Stretton, Shropshire

Blask epoki

Sir – Oprócz mojego listu wysłanego w kwietniu 2021 r. w sprawie zaprzestania sprzedaży pasty do butów we wszystkich sklepach Waitrose, podczas wizyty w Waitrose w poniedziałek znalazłem pastę do butów do ponownego zaopatrzenia.

READ  Moody's podtrzymuje rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną - The First News

Czy to znak, że nie mamy już trenerów pracujących z domu i wracamy do biura?

Richard Preston
Maidenhead, Berkshire

wracać do pracy

Sir: Zaczyna się czuć jak w latach 1963 i 1997, które dobrze pamiętam. Tym, co nastąpiło nieuchronnie, był rząd robotniczy.

Ci pierwsi premierzy Partii Pracy zapewnili mnie, że funt nie jest zdewaluowany w mojej kieszeni – tak było. Drugi zapewnił mnie, że w Iraku jest broń masowego rażenia – nie.

Brian Hooper
Tiverton, Devon

Proszę pana – kiedy Partia Pracy – i BBC – zdadzą sobie sprawę, że ludzie, którzy zarabiają ponad 150 000 funtów rocznie, już pracują na życie?

Za każdym razem, gdy mówi się o podatkach, „człowiek pracy” jest zawsze w gorszej sytuacji niż ten, który płaci podatek 45 proc. Ponieważ wielu lekarzy i konsultantów NHS płaci ten poziom podatku, można by pomyśleć, że pracownicy mogą dostrzegać korzyści płynące ze wsparcia ich w postaci obniżenia podatków, nawet jeśli nie są oni uznawani za „pracowników”.

Ken Abbott
Telford, Shropshire