Cztery miesiące po powrocie na kort po długiej przerwie kanadyjska gwiazda tenisa Bianca Andreescu powiedziała, że jej pewność siebie osiągnęła szczyt, zmierzając do finału Wielkiego Szlema w tym sezonie.
„Wiem, że mogę teraz pokonać każdego gracza w rundzie”, powiedział Andreescu przed głównym losowaniem turnieju, które rozpoczyna się w poniedziałek w Nowym Jorku. „Muszę się tylko skupić i być we właściwym miejscu, jeśli mam być szczery. Naprawdę wierzę w siebie, w swoje umiejętności. Moim największym wyzwaniem jest teraz zdecydowanie ja”.
„Zdecydowanie czuję się teraz bardziej pewny siebie niż przez cały rok, co jest dla mnie całkiem fajne, ponieważ dużo walczyłem z tym w zeszłym roku. Więc czuję, dużo lepiej.”
Andreescu, 22 lata, weszła do National Bank Open w Toronto, turnieju, który również wygrała w 2019 roku, po wyzdrowieniu z bólu krzyża, z którym zmagała się podczas klasycznej wymiany w Dolinie Krzemowej w San Jose w Kalifornii.
OBEJRZYJ l Andreescu przechodzi do drugiej rundy w National Bank Open:
Kanadyjka Bianca Andreescu pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę 7:6 (5), 6:4 we wtorek w Toronto podczas National Bank Open.
Chociaż plecy nie powodowały jej problemów w Toronto, potrzeba czasu na rekonwalescencję zmniejszyła gotowość Andreescu. Wtedy miała inny problem z wygraniem pierwszej rundy – nie. 9 Daria Kasatkina.
W wygranym dwóch i pół seta Andreescu powiedziała, że „dostrzega słabość” podczas dogrywki w pierwszej rundzie i „odczuwała zawroty głowy”. Była w stanie iść dalej i powiedziała, że ma nadzieję zbudować na swojej wytrwałości.
Po pokonaniu francuskiej Alize Cornet, Andreescu ostatecznie przegrał w trzeciej rundzie z Chińczykiem Cheng Qinwenem.
Oglądaj | Andreescu nosił Zheng w National Bank Open:
Bianca Andreescu przegrała w czwartek z Chińczykiem Zheng Chenwen 7-5, 5-7, 6-2 na National Bank of America Open.
„Kiedy grasz z graczami z wyższej rangi i dobrze sobie z nimi radzisz, biorąc pod uwagę mój obecny ranking, [it] Andreescu, który obecnie zajmuje 50. miejsce na świecie, powiedział, że to zdecydowanie pomaga. „To znaczy, Daria Kasatkina, wygrałeś [in the Mubadala Silicon Valley Classic] I miała przed sobą dużo rozpędu [the] Konkurencja. Więc rozwiązanie tego wszystkiego, przez co przeszedłem podczas meczu, pokazało mi, jaki jest teraz mój poziom i co mogę osiągnąć.
„Podobnie jak moje mecze przeciwko Alize. Przegrałem z nią dwa razy i to był nasz trzeci raz, więc dobrze było jakoś się zemścić. I oczywiście moja przeciwniczka po tym, grała naprawdę dobrze. Więc pokazuje tylko, gdzie jest mój duch walki i jestem z tego bardzo zadowolony.
Z bólem pleców za plecami Andreescu przewróciła oczami, by odebrać swój drugi Wielki Szlem.
„Zdecydowanie chcę wygrać turniej bez zadawania żadnych pytań”, powiedziała. „W każdym turnieju, w którym biorę udział, chcę go wygrać”. „Ale oczywiście przed tym trwa proces i dobrze się tam bawię. Po prostu daję 100 procent, przygotowuję się w najlepszy możliwy sposób i walczę do końca i nigdy się nie poddaję. To są dla mnie najważniejsze rzeczy i pozostawanie zdrowym.”
Oglądaj | Zwycięstwo Andreescu na US Open:
Bianca Andreescu została pierwszą Kanadyjką w historii, która zdobyła tytuł Grand Slam w grze pojedynczej, pokonując Serenę Williams.
Andreescu robiła postępy przez cały sezon, zdobywając 71 miejsc w światowych rankingach od czasu swojego debiutu sezonu podczas Porsche Tennis Grand Prix w kwietniu. To był jej pierwszy turniej, odkąd w grudniu 2021 roku ogłosiła, że robi sobie przerwę od sportu, aby popracować nad swoim zdrowiem psychicznym i fizycznym.
Główne losowanie rozpocznie się przeciwko 111. rozstawionemu Harmony Tan w poniedziałek. W drugiej rundzie Andreescu może zmierzyć się z Brazylijką Beatriz Haddad Mayą, która na początku tego miesiąca dotarła do finału podczas National Bank Open.
Kanadyjscy przyjaciele w losowaniu głównym
W głównym losowaniu kobiet wystąpią również Leila Fernandez z Laval, Kew i Rebecca Marino z Vancouver.
Na froncie mężczyzn Felix Auger-Aliassime i Denis Shapovalov będą jedynymi Kanadyjczykami po tym, jak Vasek Pospisil odpadł w czwartkowym meczu drugiej rundy eliminacji z Andreasem Seppim.
Auger-Aliassime, który czeka na jeszcze nieustalone kwalifikacje, jest drugim najlepszym graczem w swojej ćwiartce, zajmując szóste miejsce za numerem jeden na świecie, Daniilem Miedwiediewem. Obaj mogli spotkać się w czwartej rundzie.
Shapovalov z Richmond Hill, rozstawiony z 19, otworzył przed Szwajcarem Markiem Andreą Heusler i mógł zmierzyć się z dziewiątym rozstawionym Andreyem Rublevem w trzeciej rundzie.
„Dumny miłośnik mediów społecznościowych. Nieprzejednany badacz sieci. Internetowy guru. Przez całe życie uzależniony od muzyki.”
More Stories
Jacob D.Jackson 1933-2023 | Wiadomości, sport, praca
Kolumna: Stypendium Radości
Jodi Allen Williams | Wiadomości, sport, praca