Kanadyjscy sportowcy zdobyli 92 medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów – oto, co dalej

To jest fragment z The Buzzer, codziennego biuletynu e-mailowego dla CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie, subskrybując tutaj.

Kanada wzięła udział w Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham w Anglii, mając na celu ukończenie pierwszej trójki w tabeli medalowej.

Uważaj, że misja została wykonana. Kanadyjscy sportowcy wzięli udział w 92 meczach na podium, których kulminacją był srebrny medal Michelle Lee w badmintonie, który zakończył się dzisiaj. Suma spadła tuż za Australią 178 i Anglią 176.

Holly Naughton, która jako pierwsza Kanadyjka wspięła się na podium, zdobywając srebrny medal, dostąpiła zaszczytu bycia nosicielką kanadyjskiej flagi.

Kanada opuściła Anglię z 10 medalami więcej niż zdobyła na poprzednich Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2018 roku. Z 92 medali 26 było złotych – aż 11 więcej niż cztery lata temu. Co jeszcze bardziej zaskakujące, pływacy zdobyli siedem złotych medali. W wieku 15 lat Summer McIntosh miał znakomity występ w mistrzostwach świata, ponownie prowadząc z sześcioma miejscami na podium (dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy) oraz rekord Kanady w biegu indywidualnym na 400 metrów. różnorodny. Entuzjasta parków wyścigowych Evan Dunphy, który zdobył brąz w 50-kilometrowym wyścigu olimpijskim, ustanowił krajowy znak na 10 km na swojej drodze do złotego medalu. Obrońcy Sarah Pavan, Melissa Humana Paredes (siatkówka plażowa) i Maud Charron (podnoszenie ciężarów) skutecznie obroniły tytuły. Każdy kanadyjski zapaśnik wróci do domu ze swoim sprzętem, by w sumie 12 razy stanąć na podium.

Oglądaj | Ceremonia zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów:

Igrzyska Wspólnoty Narodów: Ceremonia Zamknięcia

Obejrzyj ceremonię zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022 z Birmingham w Anglii.

Dla wielu kanadyjskich sportowców latem wicher od zeszłej wiosny, kiedy przygotowania i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio osiągnęły szczyt, wreszcie się skończył. Niektórzy pływacy, na przykład, wzięli udział w dwóch próbach krajowych, Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Wspólnoty Narodów – pięć oddzielnych wydarzeń, które miały się zakończyć.

READ  Sports Digest: reklamy Jersey w NHL

Teraz jest trochę miejsca do oddychania. Najprawdopodobniej zobaczycie Macintosha na Mistrzostwach Świata Juniorów na początku września, chociaż można się zastanawiać, ile zyska na ściganiu się z malejącą konkurencją. W przeciwnym razie sezon 2022 Międzynarodowej Ligi Pływackiej został odwołany z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Seria Pucharu Świata rozpoczyna się w październiku i kończy w Toronto pod koniec miesiąca.

Z drugiej strony, zawodnicy torowi powrócą na wydłużony bieg sezonu Diamentowej Ligi. Mistrzyni Kanady i Igrzysk Wspólnoty Narodów, Sarah Mitton, zajęła trzecie miejsce w weekendowym spotkaniu w Polsce, starając się o miejsce w finale 7-8 września w Szwajcarii. Trzecie wydarzenie półfinałowe odbędzie się w środę w Monako. Kanadyjczyk Aaron Brown, który opuścił Igrzyska Wspólnoty Narodów, wszedł na 200m, podczas gdy Django Lovett będzie rywalizował w skoku wzwyż. Andre de Grasse, który pomagał złotej drużynie Kanady w sztafecie 4×100 m podczas mistrzostw świata, powiedział niedawno, że nie jest pewien, czy powróci na tor w tym sezonie z powodu kontuzji stopy. Akcja na żywo z Monako jest dostępna na platformach CBC Sports od godziny 14:00 czasu wschodniego.

A jeśli nadal jesteś spragniony sportów olimpijskich, masz szczęście: Igrzyska Kanadyjskie, międzyprowincjalne zawody młodzieżowe odbywające się w tym roku w Niagara w Ontario, rozpoczęły się wczoraj i są również dostępne na platformach CBC Sports poprzez ceremonia zamknięcia 21 sierpnia.