Kanadyjscy sportowcy zdobyli 92 medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów – oto, co dalej

To jest fragment z The Buzzer, codziennego biuletynu e-mailowego dla CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie, subskrybując tutaj.

Kanada wzięła udział w Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2022 w Birmingham w Anglii, mając na celu ukończenie pierwszej trójki w tabeli medalowej.

Uważaj, że misja została wykonana. Kanadyjscy sportowcy wzięli udział w 92 meczach na podium, których kulminacją był srebrny medal Michelle Lee w badmintonie, który zakończył się dzisiaj. Suma spadła tuż za Australią 178 i Anglią 176.

Holly Naughton, która jako pierwsza Kanadyjka wspięła się na podium, zdobywając srebrny medal, dostąpiła zaszczytu bycia nosicielką kanadyjskiej flagi.

Kanada opuściła Anglię z 10 medalami więcej niż zdobyła na poprzednich Igrzyskach Wspólnoty Narodów w 2018 roku. Z 92 medali 26 było złotych – aż 11 więcej niż cztery lata temu. Co jeszcze bardziej zaskakujące, pływacy zdobyli siedem złotych medali. W wieku 15 lat Summer McIntosh miał znakomity występ w mistrzostwach świata, ponownie prowadząc z sześcioma miejscami na podium (dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy) oraz rekord Kanady w biegu indywidualnym na 400 metrów. różnorodny. Entuzjasta parków wyścigowych Evan Dunphy, który zdobył brąz w 50-kilometrowym wyścigu olimpijskim, ustanowił krajowy znak na 10 km na swojej drodze do złotego medalu. Obrońcy Sarah Pavan, Melissa Humana Paredes (siatkówka plażowa) i Maud Charron (podnoszenie ciężarów) skutecznie obroniły tytuły. Każdy kanadyjski zapaśnik wróci do domu ze swoim sprzętem, by w sumie 12 razy stanąć na podium.

Oglądaj | Ceremonia zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów:

Igrzyska Wspólnoty Narodów: Ceremonia Zamknięcia

Obejrzyj ceremonię zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów 2022 z Birmingham w Anglii.

Dla wielu kanadyjskich sportowców latem wicher od zeszłej wiosny, kiedy przygotowania i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio osiągnęły szczyt, wreszcie się skończył. Niektórzy pływacy, na przykład, wzięli udział w dwóch próbach krajowych, Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Wspólnoty Narodów – pięć oddzielnych wydarzeń, które miały się zakończyć.

READ  Adrian Mironek tworzy historię dla Polski, gdy David Low świętuje otwarte łóżko

Teraz jest trochę miejsca do oddychania. Najprawdopodobniej zobaczycie Macintosha na Mistrzostwach Świata Juniorów na początku września, chociaż można się zastanawiać, ile zyska na ściganiu się z malejącą konkurencją. W przeciwnym razie sezon 2022 Międzynarodowej Ligi Pływackiej został odwołany z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Seria Pucharu Świata rozpoczyna się w październiku i kończy w Toronto pod koniec miesiąca.

Z drugiej strony, zawodnicy torowi powrócą na wydłużony bieg sezonu Diamentowej Ligi. Mistrzyni Kanady i Igrzysk Wspólnoty Narodów, Sarah Mitton, zajęła trzecie miejsce w weekendowym spotkaniu w Polsce, starając się o miejsce w finale 7-8 września w Szwajcarii. Trzecie wydarzenie półfinałowe odbędzie się w środę w Monako. Kanadyjczyk Aaron Brown, który opuścił Igrzyska Wspólnoty Narodów, wszedł na 200m, podczas gdy Django Lovett będzie rywalizował w skoku wzwyż. Andre de Grasse, który pomagał złotej drużynie Kanady w sztafecie 4×100 m podczas mistrzostw świata, powiedział niedawno, że nie jest pewien, czy powróci na tor w tym sezonie z powodu kontuzji stopy. Akcja na żywo z Monako jest dostępna na platformach CBC Sports od godziny 14:00 czasu wschodniego.

A jeśli nadal jesteś spragniony sportów olimpijskich, masz szczęście: Igrzyska Kanadyjskie, międzyprowincjalne zawody młodzieżowe odbywające się w tym roku w Niagara w Ontario, rozpoczęły się wczoraj i są również dostępne na platformach CBC Sports poprzez ceremonia zamknięcia 21 sierpnia.