Kanadyjka Katie Vincent zdobywa swój pierwszy tytuł w regatach świata

Kanadyjka Katie Vincent wygrała w niedzielę złoto mistrzostw świata w C1 200m kobiet.

25-latek z Mississauga w Ontario pokonał w Kopenhadze w Danii Hiszpankę Anteę Jacomi i Polkę Dorotę Poroskę, zdobywając pierwszy kanadyjski medal na profesjonalnych mistrzostwach świata.

Vincent połączył siły z Lawrencem Vincentem Lapointe, aby zdobyć brązowy medal olimpijski w C2 w zeszłym miesiącu w Tokio.

Vincent pokonał Jacomiego o dziesięć w niedzielnym finale, po ustanowieniu najlepszego czasu w półfinale o prawie sekundę.

„Cała ta ciężka praca w ciągu ostatnich kilku lat, aby dojść do tego punktu, a teraz patrzę w przyszłość” – powiedział Vincent canoeicf.com.

„Naprawdę czuję, że to jest początek. Przede mną długa droga. Naprawdę nie mogę się doczekać przyszłorocznych światów w domu, bycie mistrzem świata dodanym do mistrzostw świata w domu byłoby bardzo ekscytujące.”

Oglądaj | Kanadyjka Katie Vincent zdobyła olimpijski brąz z tytułem w regatach światowych:

Kanadyjska brązowa medalistka Katie Vincent wygrywa Mistrzostwa Świata ICF

Olympia i Mississauga, Ontario. Urodzona w USA Katie Vincent zajęła pierwsze miejsce w zdobywaniu swojego pierwszego indywidualnego tytułu mistrza świata w kategorii C1 200m kobiet na Mistrzostwach Świata ICF Canoe Sprint w Kopenhadze. 4:27

Mistrzostwa Świata ICF Regatta 2022 odbędą się w Dartmouth, NS

Srebrny medalista C1 Vincent Lapointe w Tokio zdobył sześć ostatnich tytułów mistrza świata, ale nie startował w Kopenhadze.

Katie Vincent ścigała się również w niedzielnym finale 500 m kobiet i zajęła szóste miejsce.

„Miałem wzloty i upadki od Tokio” – powiedział Vincent. „Było tak wiele emocji i rzeczy do przetworzenia, a wciąż jest ich tak wiele. To sprawiło, że kontynuowałem i ponownie nawiązałem kontakt z moją miłością do sportu”.

READ  TC Caffey z Hubbard odwraca rekordowy występ w pierwszym tygodniu | Wiadomości, sport, praca