Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanadyjczycy Putin i Loon zdobywają złoto w mistrzostwach świata na krótkiej trasie w Salt Lake City

Kanadyjczycy Putin i Loon zdobywają złoto w mistrzostwach świata na krótkiej trasie w Salt Lake City

Kanadyjczycy Kim Putin i Maxime Lun zdobyli złoty medal w dniu otwarcia stacji short tracku Pucharu Świata w Salt Lake City, a obaj łyżwiarze szybcy wygrali w sobotę wyścig na 500 metrów z rzędu.

Lone osiągnął czas 40,946 sekundy, aby zdobyć pierwszy w swojej karierze medal Pucharu Świata w singlu, wyprzedzając swój najlepszy wynik.

26-latek z Montrealu wytrwał w emocjonującym finale mężczyzn. Lee Jun-Seo z Korei Południowej objął wczesne prowadzenie, po czym przeskoczył na drugim okrążeniu, pozwalając Wonowi spasować.

Kazachski gracz Abzal Azgaliev objął prowadzenie zaraz po ostatnim okrążeniu, ale kazachski łyżwiarz wykonał szeroki zwrot i wyprzedził Loona przed grupą. Azgaliev zakończył ze srebrem (41,054), a Li zdobył brąz (41,350).

Oglądaj | Niższe szczyty podium na 500m:

Maxime Laoun zdobywa złoto w Pucharze Świata na krótkiej trasie na 500 m

Maxime Loone z Montrealu zajął pierwsze miejsce w męskich zawodach w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze na 500 m w Salt Lake City.

Putin zdobyła swój pierwszy indywidualny medal na Mistrzostwach Świata w tym sezonie, wygrywając w finale 500 m kobiet, przekraczając linię mety w 43.095.

Czterokrotna medalistka olimpijska z Sherbrooke w Kuwejcie wywalczyła pierwsze prowadzenie, pokonując Polkę Natalię Maliziwską (43.145) i faworytkę rodzinnego miasta Kristin Santos-Griswald (43.170).

Kolega Kanadyjczyk Ricky Duak również brał udział w finale, ale niefortunne poślizgnięcie się na dwóch okrążeniach przed końcem sprawiło, że znalazła się na piątym miejscu.

Putin zdobyła tytuł mistrza kraju kobiet na kanadyjskich mistrzostwach na krótkim torze w zeszłym miesiącu w Quebec City.

Oglądaj | Putin wygrywa złoto

Kim Putin zdobył złoto na krótkim torze podczas Pucharu Świata na 500m w Salt Lake City

Kim Boten z Sherbrooke w stanie Kew wygrała finał 500 m kobiet w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze w Salt Lake City.

READ  Lokalni zapaśnicy kwalifikują się do krajów | Wiadomości, sport, praca

W finale 1500 m kobiet Kanadyjka Courtney Sarlault zajęła piąte miejsce za najlepszy wynik w sezonie. Jej rodowity Moncton, NP, przesunął się na chwilę na drugie miejsce po podaniu z zewnątrz w środku wyścigu, ale zderzenie z Belgiem Hahnem Dysmetem sprawiło, że straciła impet i spadła z podium.

Danai Bliss zajął szóste miejsce za Sarault. Pochodząca z Chateauway, Kew, zasłużyła na miejsce w głównej kategorii po porannym wykupie.

Puchar Świata w Salt Lake City kończy się w niedzielę. Oglądaj relacje na żywo na CBCsports.plA Klejnot CBC I aplikacja CBC Sports dla iOS A Android Od godziny 16:00 czasu wschodniego.

Zbliżające się stacje łyżwiarstwa szybkiego na krótkim torze w Ałmaty w Kazachstanie (9-11 grudnia, 16-18 grudnia).