Kanadyjce Genest odmówiono srebra w keirinie kobiet podczas UCI Track Nations Cup po upadku

Wydawało się, że Laureen Genest z Kanady zdobyła srebrny medal w finale keirin kobiet ostatniego dnia Pucharu Narodów UCI Track w niedzielę w Milton w Ontario, ale spadła po rewizji, zajmując piąte miejsce.

Złoty medal zdobyła Niemka Alyssa Catriona-Brobster, a Martha Bayona z Kolumbii i Katie Marchant z Wielkiej Brytanii awansowały o jedno miejsce, zdobywając odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Meksykanka Daniela Gaciola również spadła, zajmując szóste miejsce.

Genest objął prowadzenie przez pierwsze trzy okrążenia, zanim derny zjechał z trasy, ale szybko został wyprzedzony przez Propstera, który nie oddał prowadzenia.

Po wyprzedzeniu Genest — brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2020 w keirinie — nie był w idealnej pozycji, ścigany przez kilku czołowych biegaczy i spadający na czwarte miejsce na ostatnich dwóch okrążeniach, ale Kanadyjczyk wydawał się zebrać wystarczająco dużo, by wyprzedzić Bayonę na drugim miejscu.

Krótko po wyścigu Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podjęła decyzję Odprawić Genesta „Za to, że nie utrzymali dobrej passy przez ostatnie 200 lat [metres] z wyścigu. Kanadyjski kolarz skręcił zbyt daleko na zewnątrz w ostatnim zakręcie, zanim odzyskał formę. Cycling Canada odwołał się od orzeczenia, które zostało utrzymane w mocy.

Zasada Gaxioli dotycząca lądowania polegała na „zjechaniu w dół w kierunku wewnętrznej części toru i zepchnięciu innego zawodnika z toru”.

24-letni Genest z Levis w Kew wszedł do finału w szczytowej formie, zajmując pierwsze miejsce zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie kwalifikacyjnej.

Dzień po zdobyciu złota nad Bayoną w sprincie kobiet, Kelsey Mitchell z Sherwood Park, Alta zakończyła weekend wygrywając finał pocieszenia Keren, zajmując siódme miejsce.

29-latka nie była w stanie awansować do finału po tym, jak zajęła czwarte miejsce w drugim biegu swojego biegu, tuż za Marchantem.

oglądać | Kanadyjka Kelsey Mitchell zdobyła w sobotę złoto w sprincie kobiet:

READ  Nadal, Djokovic i Zverev zakwalifikowali się do ćwierćfinału, gdy tłum powrócił

Kanadyjka Kelsey Mitchell zdobywa złoty medal kobiet w Pucharze Narodów UCI Track w Milton, Ontario.

Mistrzyni olimpijska Kelsey Mitchell pokonała Kolumbijkę Marthę Bayonę w trzecim i decydującym wyścigu finału sprintu kobiet, zdobywając złoto w Pucharze Narodów UCI Track Nations Cup w Milton, Ontario.

Para Kanadyjczyków zakończyła rywalizację w pierwszej dziesiątce Ligi Kobiet. Maggie Coles-Leicester zajęła siódme miejsce z 80 punktami, a Sarah Van Dam zajęła 10. miejsce z 69 punktami.

Brytyjka Katie Archibald zdominowała rywalizację czterech wyścigów, wygrywając trzy wyścigi i prowadząc w tabeli ze 131 punktami. Srebro wywalczyła Włoszka Elisa Balsamo, a brąz Amerykanka Jennifer Valenti.

oglądać | Co sprawia, że ​​rower torowy jest wyjątkowy:

Czym różni się rower torowy od roweru szosowego?

Ryan Finch, mechanik Cycling Canada, przygląda się rowerowi UCI Track Champions League Kelseya Mitchella i wyjaśnia, co sprawia, że ​​rower na szlaki jest tak wyjątkowy.

Kanadyjski duet Dylan Bebech i Michael Foley ukończyli wyścig Madison na 200 okrążeń mężczyzn na 12. miejscu, tracąc 57 punktów do zwycięzcy, Portugalii.

Klub kolarski – złożony z holenderskiego duetu Vincent Hobezak i Joweri Havick – zwyciężył, a Francja zdobyła odpowiednio srebro i brąz.

Najlepszym kanadyjskim rozgrywającym w wyścigu mężczyzn był Bothwell, Ont. , rodak Nick Wams, który awansował do ćwierćfinału z Muhammadem Shahem Firdausem Sahraumem z Malezji.

Malezyjczyk przegrał w meczu o brązowy medal z Australijczykiem Matthew Richardsonem, a Nicholas Paul z Trynidadu i Tobago pokonał Polaka Mateusza Roddicka i zdobył złoto w finale.

Kanada zakończyła z trzema medalami podczas trzydniowej imprezy w Matami National Cycling Center.

Mitchell zdobyła złoto w sprincie kobiet w sobotę, a wraz z Genest i Sarah Urban zdobyła srebro w sprincie drużynowym kobiet w piątek. Van Damme, Coles Lester, Ariane Bonhomme i Erin Atwell połączyli siły, by w piątek zdobyć brązowy medal w biegu drużynowym kobiet.

READ  Piraci z południowego wschodu cieszą się szybkim wzrostem sukcesu lacrosse

oglądać | Kanada zdobywa srebro w sprincie drużynowym:

Kanada zdobywa srebrny medal w Pucharze Narodów

Laureen Genest, Kelsey Mitchell i Sarah Urban przegrały z Meksykiem w finale sprintu drużynowego kobiet podczas Pucharu Narodów w kolarstwie torowym UCI w Milton w Ontario.