Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanada zapewni szkolenie w zakresie pomocy medycznej ukraińskim wojskom w Polsce

7 marca (Reuters) – Kanada zapowiedziała we wtorek, że wyśle ​​do Polski techników medycznych i asystentów z Kanadyjskich Sił Zbrojnych, aby przeszkolili ukraińskich żołnierzy w ramach ostatniej pomocy Ottawy w walce z rosyjską inwazją.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Kanada przekazała Ukrainie ponad 1 mld CAD (726,90 mln USD) pomocy wojskowej.

„Kanada wysłała do Polski siedmiu techników medycznych i ratowników medycznych Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF) z jednostek Służby Zdrowia Kanadyjskich Sił Zbrojnych, gdzie będą szkolić członków ukraińskich sił zbrojnych w zakresie umiejętności potrzebnych do skutecznego ratowania życia w sytuacjach bojowych” – powiedział Kanadyjczyk. premier Justin Trudeau i minister obrony Anita Anand powiedział We wtorek.

Kanadyjscy stażyści medyczni włączą się do prowadzonych przez Polaków szkoleń, które koncentrują się na przetrwaniu w walce i zaawansowanych taktycznych umiejętnościach medycznych, powiedział rząd kanadyjski, a szkolenie z pomocy medycznej ma się rozpocząć w marcu.

Członkowie Kanadyjskich Sił Zbrojnych wspierają ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii i Polsce w ramach szerszej wojskowej operacji szkoleniowej.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Kanada przedłuża swoje starania o szkolenie ukraińskich saperów w Polsce do października w ramach tego ruchu, dodał Ottawa.

W szkoleniu, które rozpoczęło się zeszłej jesieni, 45 członków Kanadyjskich Sił Zbrojnych szkoli ukraińskich inżynierów bojowych ze specjalistycznymi umiejętnościami w zakresie rozpoznania inżynieryjnego oraz amunicji wybuchowej i rozminowywania.

We wtorek na wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą van der Leyen Trudeau również podkreślił Ponieważ infrastruktura Ukrainy została zaatakowana podczas wojny, istnieje pilna potrzeba dostarczenia Ukrainie sprzętu energetycznego.

(1 USD = 1,3757 dolarów kanadyjskich)

Kanishka Singh raportuje w Waszyngtonie; Montaż autorstwa Sandry Maler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.