Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanada wycofuje się z imprezy International Race Walk w Ekwadorze z powodu COVID-19

Kanada wycofała się z Pan American Race Walking Cup w Ekwadorze w przyszłym tygodniu z powodu obaw związanych z COVID-19, eliminując ostatnią międzynarodową szansę, którą Matteo Peludo musiał zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Kanadyjska firma lekkoatletyczna stwierdziła w oświadczeniu, że decyzja została podjęta z powodu możliwego narażenia na nowy wirus Corona w trakcie złożonego planu podróży na wydarzenie 7 maja, oprócz ryzyka związanego z pozostaniem i rywalizacją w Guayaquil w Ekwadorze.

„Z tego miejsca bardzo trudno jest ocenić, jak będzie wyglądała sytuacja COVID na miejscu” – powiedział Simon Nathan, kanadyjski dyrektor wyczynowych sportów lekkoatletycznych. „Zależy nam na bezpieczeństwie sportowców i trenerów i ciężko pracowaliśmy, aby ocenić ryzyko związane z wydarzeniem. Ostatecznie nie możemy potwierdzić dokładnej liczby przypadków, wskaźników kontuzji ani żadnych innych ważnych szczegółów”.

Wiadomo, że szpitale i system opieki zdrowotnej w Ekwadorze są przeciążone, a śmiertelność jest bardzo wysoka – dodał Nathan.

„Dodajmy do tego mnożenie się zmiennych budzących obawy i zmiennych o wielkim znaczeniu, a musieliśmy podjąć tę decyzję ze względu na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszego zespołu”.

Belludu, Algier Liang i Tyler Wilson tworzą kanadyjską drużynę. Belludu, 27-latek z Quebecu, zamierzał zdobyć miejsce do cumowania na swoich drugich igrzyskach olimpijskich.

Nathan powiedział, że wciąż ma nadzieję, że 23 maja w Montrealu odbędą się Kanadyjskie Mistrzostwa Kanady na dystansie 50 km, co da Belludo kolejną szansę w kwalifikacjach.

„Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać jego cele olimpijskie w jak najbardziej bezpieczny sposób” – powiedział Nathan.

Kwalifikacja trudności

Kwalifikacje były poważną przeszkodą dla kanadyjskich lekkoatletów. Kierowca wyścigowy Evan Dunphy zakwalifikował się do Tokio, zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Świata IAAF 2019 w Doha w Katarze.

Ale Kanada również musiała wycofać się ze światowej sztafety lekkoatletycznej w tym tygodniu w Polsce, gdzie między innymi sztafeta mężczyzn 4 × 100 liczyła na zdobycie pozycji kwalifikacyjnej. Kilku kanadyjskich sportowców podróżowało do Stanów Zjednoczonych, aby rywalizować w nadziei na miejsce.

Miasto Guayaquil było jednym z miast najbardziej dotkniętych epidemią w Ekwadorze. W zeszły weekend ogłoszono stan wyjątkowy, w wyniku którego 16 z 24 prowincji w kraju zostało zablokowanych. W kraju niedawno wprowadzono godzinę policyjną między 21:00 a 5:00 w dni powszednie, a także godzinę policyjną w weekendy, która trwa od 20:00 w piątek do 5:00 w poniedziałek.

READ  Niemcy spadają rok po Euro 2024: Kolumbia wygwizdana, presja wywierana na trenera Hansiego Flicka | wiadomości piłkarskie

Nathan podjął decyzję o wycofaniu się we współpracy z Davidem Bedfordem, dyrektorem generalnym Athletics Canada, dyrektorem medycznym dr Paddy McCluskey i trenerem Glenroy Gilbert.