Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanada poniosła tragiczną stratę za goszczenie Polski w światach siatkówki kobiet

Trzeci mecz Kanady w drugim etapie Mistrzostw Świata FIVB Kobiet zakończył się nieudaną próbą powrotu i rozczarowującą porażką z Polską 3:2 w Łodzi w piątek.

Kanadyjska drużyna znalazła się w sytuacji, by pokonać czwartego seta, ale próba wygrania trzech setów z rzędu po odrzuceniu pierwszego seta nie powiodła się.

Podopieczni trenera Shannona Winzera przegrali pierwszą ramkę 18-25, ale zdołali przezwyciężyć hałaśliwe poparcie kibiców gospodarzy i awansowali 2-1, wygrywając odpowiednio 25-19 i 25-16 w drugim i trzecim secie.

Jednak po tym nastąpiła porażka 23-25, która pomogła polskiej drużynie odzyskać pewność siebie w tie-breaku 15-5.

„Udało nam się wywrzeć na Polskę dużą presję i to właśnie doprowadziło nas do grupy E” – powiedział Winzer. „Nasz występ w grupie E nie odzwierciedla sposobu, w jaki graliśmy ten mecz. Daliśmy dobry występ przeciwko bardzo silnej drużynie.

„Polska gra teraz z pewnością w siatkówkę” – dodał Winzer. „Choć nie był to wynik, którego chcieliśmy, wciąż można wyciągnąć wiele pozytywów z tego meczu”.

Kira van Rijk z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej prowadził z 21 punktami. Alexa Grey z Calgary dodała 20. Koleżanka z drużyny Calgary, Hilary Howe, również ustanowiła podwójne rekordy, z 14.

Howe zdobył trzy punkty blokowe, najwyższy zespół w meczu, który był połową Kanady.

Magdalena Styak zdobyła 25 punktów, by prowadzić gospodarzy. 21-latek miał pięć punktów bloku. Camila Witkowska i Agnieszka Korniluk, które dodały odpowiednio 15 i 12 punktów, zdobyli po sześć punktów blokowych, co pozwoliło Polsce pokonać Kanadę 20 do 6 w liczeniu.

Bolesna porażka sprawiła, że ​​niektórzy Kanadyjczycy byli rozczarowani i wyczerpani, niektórzy leżeli na boisku po meczu.

READ  Drugie oświadczenie o wojnie Rosji z Ukrainą i sportach międzynarodowych

Kanada spadła do 1-2 w drugim etapie rozgrywek z jednym meczem przed końcem meczu z Dominikaną o 13:00 czasu wschodniego w sobotę. Mecz będzie transmitowany na żywo na CBC.ca, bezpłatnej aplikacji CBC Sports oraz CBC Gem.

Szanse Kanady w ćwierćfinale są nikłe

Polska poprawiła się do 5-3 i obecnie zajmuje czwarte miejsce w grupie F, Kanada (4-4) jest szósta, tuż za Dominikaną (4-4).

Cztery najlepiej sklasyfikowane narody z każdej puli w 2. etapie awansują do fazy pucharowej. Serbia (8-8), USA (6-2) i Turcja (6-2) to jak dotąd najlepsze zespoły w kanadyjskiej grupie.

Włochy, Brazylia, Japonia i Chiny zajmują obecnie pozycje kwalifikacyjne w grupie E, której mecze odbywają się w Rotterdamie w Holandii.

Kanadyjska drużyna pokonała we wtorek Tajlandię 3:1, aby rozpocząć swój drugi etap kampanii, a w środę przegrała Turcję 3:0.

W pierwszym etapie Kanadyjki przegrały z Serbią, Stanami Zjednoczonymi i Niemcami, wyprzedzając Kazachstan i Bułgarię.

Kanada pokonuje niezbadane terytorium w turnieju, nie dochodząc do drugiego etapu przed obecną edycją.

OBEJRZYJ l Van Rik, Gray nadal imponuje gwiazdom Kanady:

Atakujące gwiazdy podkreślają skład Kanady na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2022 FIVB

Kira van Rijk i Alexa Gray będą kluczem do sukcesu Kanady na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 w Polsce i Holandii.