Kanada pokonuje Grecję w meczu otwarcia eliminacji olimpijskich | Sporty

Andrew Wiggins i Kanada przeżyli swój pierwszy test kwalifikacyjny olimpijski.

Wiggins zdobył 23 punkty, RJ Barrett dodał 22 punkty, a Kanada pokonała Grecję 97-91 w Victorii w Kanadzie w pierwszym meczu kwalifikacyjnym dla tej lokalizacji, jednym z czterech meczów, które rozpoczęły się we wtorek.

Nickel Alexander Walker strzelił 18 punktów dla Kanady, która straciła osiem punktów pod koniec pierwszej połowy. Kanadyjczycy objęli prowadzenie w połowie trzeciej kwarty, a następnie utrzymali się na koniec.

Główny trener Kanady Nick Norse, trener Toronto Raptors, dał jasno do zrozumienia, że ​​jego drużyna nie spodziewa się łatwego meczu.

„Nie mamy złudzeń co do tego, jak dobrze gramy w tych drużynach, jakie mają doświadczenie, jakie mają tradycje” – powiedziała pielęgniarka. „Nigdy nie myśleliśmy, że to nie będzie naprawdę trudne. Myślę, że wygranie meczu jest naprawdę trudne, a kiedy grasz w znaczących rozgrywkach, w dobrej drużynie, fizycznej drużynie, świetnej drużynie i dobrze wyszkolonej drużynie, ty dostanę jakiegoś przymusu.

Odbywają się cztery turnieje kwalifikacyjne – organizowane przez Kanadę, Serbię, Litwę i Chorwację – aby wyłonić cztery ostatnie miejsca w 12-drużynowym polu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Te cztery punkty zostaną rozstrzygnięte w niedzielę.

Grecja miała pięciu dwucyfrowych graczy, prowadzonych przez Konstantinosa Mitoglu z 14 punktami. Costas Slokas i były bramkarz Florydy Nick Calathis zdobyli 12 bramek dla Grecji.

Trener Grecji Rick Pettino, obecnie trener Iona College Basketball Hall of Fame, powiedział: „Nie mogłem prosić o więcej tych facetów. Wszyscy jesteśmy rozczarowani stratą, ale mamy nadzieję, że znów zobaczymy Kanadę.”

Rekordy: Kanada 1-0, Grecja 0-1.

Dalej: Kanada zagra w środę z Chinami, Grecja zagra z Chinami w czwartek.

Dążenie Serbii do powrotu na igrzyska olimpijskie ma dobry początek.

Mecz zakończył się remisem 69-69 na początku czwartej kwarty. Serbia, która jest gospodarzem play-offów w Belgradzie, pokonał dominikanów z wynikiem 25-7 w pozostałej części meczu.

„Oczywiście, że jesteśmy dumni” – powiedział Marjanovic. „Każdy, kto tu przyjeżdża, chce, aby olimpiada była najważniejsza. Wszyscy walczą o to miejsce, wszyscy grają ciężko, dobrze i jestem dumny z mojej drużyny, ponieważ nie poddaliśmy się w tym meczu. „

Filip Petrosev zdobył 17 punktów, a Vasilije Micic dodał 16 punktów dla Serbii.

– Jak można się było spodziewać, to był ciężki mecz – powiedział trener Serbii Igor Kokoskov.

Michael Torres Cuevas i Victor Les zdobyli po 16 punktów dla Dominikany.

Rekordy: Serbia 1-0, Dominikana 0-1.

Dalej: Serbia zmierzy się w środę z Filipinami, a Dominikana zagra z Filipinami w czwartek.

Kunas, Litwa Arc

76- Ali Abdullah Ali Al-Harbi 65

Jonas Valanciunas zdobył 20 punktów w 8 z 9 rzutów, a także 11 zbiórek dla Litwy. Domantas Sabonis i Mantas Kalnitis zdobyli po 12 bramek dla Litwy, która zakończyła pierwszą połowę 8:0, aby przełamać remis i utrzymała prowadzenie do końca. David Kobilan zdobył dla Wenezueli 11 punktów.

Rekordy: Litwa 1-0, Wenezuela 0-1.

Dalej: Wenezuela zmierzy się z Koreą w środę, Litwa zmierzy się z Koreą w czwartek.

Mateusz Bonnetka zdobył 22 punkty w 23. minucie, AJ Slaughter dodał 16 i Polska miała niewielkie kłopoty w meczu otwarcia. Angola awansowała pod koniec pierwszej kwarty 19-18. Polska dominowała zdobywając 28 z kolejnych 40 punktów w meczu. Yannick Moreira zdobył najwyższą notę ​​27 punktów dla Angoli.

Rekordy: Polska 1-0, Angola 0-1.

Dalej: Angola zmierzy się ze Słowenią w środę, a Polska zagra ze Słowenią w czwartek.

Rekordy: Niemcy 1-0, Meksyk 0-1.

Dalej: Meksyk zmierzy się w środę z Rosją, a Niemcy zmierzą się z Rosją w czwartek.

Vitor Bennett zdobył 15 punktów, a Brazylia stopniowo oddalała się w ciągu ostatnich trzech kwartałów, aby zapewnić sobie łatwe zwycięstwo na otwarciu. Oussama Mernaoui strzelił 13 bramek dla Tunezji. Mecz zakończył się remisem 21-21 po pierwszej kwarcie, a Brazylia pokonała Tunezję 62-36 do końca spotkania.

Rekordy: Brazylia 1-0, Tunezja 0-1.

Dalej: Brazylia zmierzy się z Chorwacją w środę, a Tunezja zmierzy się z Chorwacją w czwartek.