Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanada po raz pierwszy od 1988 roku dotarła do półfinału Pucharu BJK

Kanada po raz pierwszy od 1988 roku dotarła do półfinału Pucharu BJK

Cokolwiek się stąd wydarzy, kanadyjska drużyna Heidi El Tabaq – Leila Fernandez, Marina Stakusic, Rebecca Marino, Eugenie Bougard i Gabriela Dabrowski – dokonała czegoś, czego nie dokonała przez 35 lat.

W sobotę Kanada po raz pierwszy od 1988 roku awansuje do półfinału Pucharu Billie Jean King Cup w Gainbridge, po tym jak w finale z Polską zapewniła sobie drugie zwycięstwo w grupie C.

Nastolatek Stakusic, singiel otwierający remis, jest numerem 1 na świecie. Wzmocniła swoją rosnącą reputację, wysyłając do zawodów Magdalenę Frech, która zajęła 63. miejsce, co jest obecnie najlepszym zwycięstwem w jej karierze, nieznacznie przyćmiewając wczorajsze zwycięstwo nad Rebeccą Masarovą.

W meczu przeciwko gospodarzom Hiszpanii nokautujący cios zadał numer 20 na świecie Fernandes, który pokonał Magdę Linet 6:2, 6:3, co było jej 12. zwycięstwem w ostatnich 13 meczach Billie Jean King Cup.

W grze podwójnej Bouchard i Dąbrowski połączyli siły, aby pokonać Weronikę Bałkowską i Katarzynę Kavę 6:2, 6:3, po czym Kanada zwyciężyła 3:0.

Kanadyjczycy po raz drugi w historii zapewnią sobie miejsce w półfinale, a ich celem jest zdobycie podium — tak jak ich męska drużyna zrobiła to w zeszłym roku w Pucharze Davisa.

READ  Polscy rolnicy grożą „zrujnowaniem” wizyty Zełenskiego w związku ze sporem o zboże | Polska