Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kamiński mówi, że Polska będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie C na mundialu

Kamiński mówi, że Polska będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie C na mundialu

MEXICO CITY, 14 października (Reuters) – Polska będzie musiała walczyć z Meksykiem o drugie miejsce w grupie C na Mistrzostwach Świata, ponieważ Argentyna jest ciężkim faworytem do wygrania grupy, powiedział skrzydłowy Polski Jakub Kamiński.

20-latek powiedział ESPN, że uważa Argentynę za silnych kandydatów do wygrania turnieju, ale był przekonany, że bardziej konserwatywny styl gry Polaków doprowadzi ich do fazy pucharowej.

– Argentyna to faworyci grupy C. Myślę, że mogą walczyć o drugie miejsce z Meksykiem – powiedział Kamiński.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

– Naszą siłą jest bycie zespołem defensywnym, mamy inny mecz niż Argentyna czy Meksyk. Mają inny futbol, ​​bardziej ofensywny futbol.

Kamiński, który gra w Bundeslidze w VfL Wolfsburg, zadebiutował w reprezentacji we wrześniu ubiegłego roku, aw czerwcu strzelił swojego pierwszego gola dla Polski przeciwko Walii w Lidze Narodów.

Ostatni raz doszli do fazy pucharowej Pucharu Świata w 1986 roku, a Kamiński powiedział, że forma napastnika Barcelony, Roberta Lewandowskiego, była kluczowa, jeśli mieli wyjść z grupy w Katarze.

– Mówimy o innym poziomie futbolu – powiedział Kaminsky. – Pragnienie Lewandowskiego jest niewiarygodne. Jest naszym liderem i mam nadzieję, że będzie w dobrej formie podczas mundialu.

Jest bardzo ważny. Może jest trochę stary w wieku 34 lat, ale to jego ostatnia szansa, by pokazać, do czego jest zdolny w reprezentacji.

„Musimy pokazać naszą jakość na Mistrzostwach Świata. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby się rozwijać”.

Polska zmierzy się z Meksykiem w meczu otwierającym Mistrzostwa Świata w grupie C 22 listopada, a 26 listopada zmierzy się z Arabią Saudyjską i Argentyną 30.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Janiny Nuno Rios w Mexico City, redagowanie przez Christiana Radnedge

READ  Chłopiec Boltona jedzie do Polski, aby uczcić rocznicę wojny na Ukrainie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.