Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kamala Harris podczas swojej pierwszej zagranicznej podróży otrzymuje wyboisty chrzest z powodu imigracji |  Kamala Harris

Kamala Harris podczas swojej pierwszej zagranicznej podróży otrzymuje wyboisty chrzest z powodu imigracji | Kamala Harris

Kamala Harris wróciła do Stanów Zjednoczonych po swojej pierwszej zagranicznej podróży i wielkim sprawdzianie od czasu objęcia funkcji wiceprezydenta – i podjęcia gorącej kwestii imigracji – i została skrytykowana za jej ostre przesłanie „nie przyjeżdżaj” do zdesperowanych imigrantów i jej ambiwalencja co do zwiedzania Granica między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem.

Harris wrócił na ziemię amerykańską z trzydniowej podróży do Gwatemali i Meksyku, gdy Joe Biden udał się w środę do Wielkiej Brytanii na swój pierwszy zagraniczny projekt od czasu wygrania Białego Domu.

Jego wizyta może być wysoka, mająca na celu uspokojenie europejskich sojuszników i konfrontację z Rosją po okresie podziałów Donalda Trumpa.

Ale krótkotrwała wyprawa Harrisa nigdy nie będzie łatwa, w celu zajęcia się „pierwotnymi przyczynami” setek tysięcy imigrantów, którzy odbywają niebezpieczną podróż na południową granicę Ameryki, szukając wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Większość próbuje wjechać nielegalnie lub odwołać się do władz granicznych, aby umożliwić im ubieganie się o azyl przez amerykańskie sądy.

Biorąc pod uwagę takie czynniki, jak ubóstwo i korupcja w rządzie, dziedzictwo wojny i dyktatury oraz wiele przeszkód zewnętrznych, takich jak pomoc w polityce Ameryki Środkowej przez dziesięciolecia, każda podróż nowego prezydenta lub wiceprezydenta USA jest obarczona wysokim ryzykiem niepowodzenia.

Co więcej, nowsze trendy, takie jak zwiększona imigracja wymuszona przez kryzys klimatyczny, sprawiły, że Harris nigdy nie będzie w stanie przeprowadzić reform za jednym razem.

Ale chociaż jej gospodarze uznali jej wizyty za udane, „twarda linia”, jaką miała z przywódcami w sprawie korupcji, została przyćmiona przez zawstydzający wywiad i Gotówka Postępowi nosiciele pochodni w Stanach Zjednoczonych, tacy jak nowojorska kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez za jej rażące oświadczenia wymierzone w imigrantów.

Ocasio-Cortez Harris dzwonił na Twitterze, mówiąc, że jej komentarze były „rozczarowujące widząc”.

READ  42-letnią turystkę zjadł niedźwiedź podczas biwaku w rosyjskim parku narodowym

„Po pierwsze, ubieganie się o azyl na dowolnej granicy Stanów Zjednoczonych jest w 100% legalnym sposobem uzyskania dostępu” – powiedziała kongresmenka, dodając: „Po drugie, Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia przyczyniały się do zmiany reżimu i destabilizacji w Ameryce Łacińskiej. czyjś płonący dom. Potem obwiniamy go za ucieczkę”.

Wiele grup praw człowieka mów też Krytykować komentarze Harrisa.

W związku z przyspieszeniem nielegalnego przekraczania granicy USA przez granicę amerykańsko-meksykańską w pierwszych miesiącach administracji Bidena, a amerykańskie służby graniczne zgłosiły, że w marcu napotkały prawie 19 000 dzieci bez opieki, które przekroczyły granicę, presja na Harrisa jest silna.

Biden zlecił jej zajęcie się problemem granicy, w szczególności w ramach szerszej polityki imigracyjnej, ponieważ w pierwszych tygodniach jego prezydentury pojawiły się surowe raporty i zdjęcia dzieci przetrzymywanych w ośrodkach detencyjnych po amerykańskiej stronie granicy, z legalnym i przytłoczonym przetwarzaniem społecznym systemy.

Ogólnie rzecz biorąc, w kwietniu zgłoszono ponad 170 000 starć na granicach między migrantami, głównie z Ameryki Środkowej, a władzami USA, co stanowi najwyższy poziom od ponad 20 lat.

Harris, która była pod presją w domu, by odwiedzić granicę amerykańsko-meksykańską, odkąd została wyznaczona do tej roli, ale jeszcze tego nie zrobiła, skupiła swoją trzydniową wizytę na rozwoju gospodarczym, klimacie i braku bezpieczeństwa żywnościowego.

W Gwatemali, gdzie prawie połowa migrantów zebrała się w ostatnich miesiącach na granicy USA, Harris i prezydent Alejandro Giamatti wyrazili optymizm, że mogą współpracować.

Administracja Bidena przeznaczyła prawie 4 miliardy dolarów na zobowiązania na pomoc w rozwiązywaniu „pierwotnych przyczyn” imigracji. Poza tym Harris była również szczera w swoim liście, mówiąc, że „celem naszej pracy jest pomoc Gwatemalczykom w znalezieniu nadziei w ich ojczyźnie”.

Ale właśnie wtedy, gdy Harris powiedział w przemówieniu: „Chcę jasno powiedzieć ludziom w tym regionie, którzy rozważają tę niebezpieczną podróż do granicy amerykańsko-meksykańskiej: »Nie przyjeżdżaj, nie przyjeżdżaj«”. nad amerykańskim krajobrazem politycznym i medialnym.

READ  USA planują sankcje, aby „zmaksymalizować ból” dla Rosji, jeśli zaatakuje Ukrainę

To przesłanie podobne do tego, jakie ludzie w administracji Bidena wysłali wcześniej publicznie. Ale surowe stwierdzenie, które faktycznie padło w kraju, w którym desperacja skłania ludzi do udania się do Stanów Zjednoczonych, wywołało silną reakcję.

Ocasio-Cortez nazwała swoje komentarze „rozczarowującymi” i zauważyła, że ​​legalne jest ubieganie się o azyl w Stanach Zjednoczonych przed prześladowaniami w innym kraju.

Harris odpowiedział tylko pośrednio, mówiąc: „Jestem naprawdę jasny: musimy uporać się z podstawowymi przyczynami i to jest moja nadzieja. Kropka”.

Harris została również zmuszona odeprzeć krytykę, że nie odwiedziła jeszcze granicy amerykańsko-meksykańskiej, odkąd została wiceprezydentem. Takie wizyty są ryzykowną okazją do zrobienia zdjęcia dla przywódców, którzy chcą zademonstrować swoje referencje w zakresie polityki zagranicznej i krajowej.

Niezręcznie podeszła do tematu, gdy zapytano ją we wczesnym porannym wywiadzie telewizyjnym, dlaczego nie odwiedziła w tym roku granicy, mówiąc, że nie była też w Europie.

„Cóż, jedziemy na granicę” – dodał Harris. Prezenter wiadomości NBC Lester Holt. „Musimy radzić sobie z tym, co dzieje się na granicy, nie ma co do tego wątpliwości”.

Przeprowadzając się z krótkiego pobytu w Gwatemali do Mexico City, Harris starał się we wtorek uspokoić biednych i zagrożonych mieszkańców Ameryki Łacińskiej, że Stany Zjednoczone mają „moc dawania ludziom nadziei” i koncentrują się na „namacalnych” rezultatach „w przeciwieństwie do do wielkich gestów”.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że Meksyk przechodzi przez zupełnie nową fazę stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

To była ważna podróż, powiedział The Guardian Eduardo Gamara, profesor stosunków międzynarodowych na Florida International University. „Harris złożył bardzo ważne oświadczenie, jeśli chodzi o obalenie stanowiska republikanów, że Demokraci prowadzą politykę „otwartych granic”, i bardzo jasno dał Giamattiemu, że Stany Zjednoczone są gotowe inwestować, ale muszą nastąpić poważne zmiany w sposobie korupcji. jest rozpatrywany.

READ  Wiadomości Donalda Trumpa z dzisiaj: dochodzenie z 6 stycznia pokazuje, że były prezydent chce „całkowitego ułaskawienia” dla wichrzycieli, gdy zbliżają się zwroty podatków
Kamala Harris pyta, czy nie idzie na granicę amerykańsko-meksykańską - WIDEO
Kamala Harris pyta, czy nie idzie na granicę amerykańsko-meksykańską – WIDEO