Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kalifornia dodaje PFAS do listy chemikaliów objętych propozycją 65 | Kancelaria MG+M

Kalifornia właśnie dodała per- i poli-fluoroalkil (PFAS) do swojej listy chemikaliów wymagających ostrzeżeń konsumenckich w ramach Propozycji 65, co oznacza, że ​​mieszkańcy stanu mogą wkrótce spodziewać się, że zobaczą słowa „rak” i „szkody reprodukcyjne” na tych powszechnych produktach konsumenckich. Jak szampon, lakier do paznokci, naczynia kuchenne i fast food.

PFAS to grupa wytwarzanych przez człowieka chemikaliów, które od dziesięcioleci są szeroko stosowane w produktach konsumenckich, takich jak opakowania do fast foodów, odzież i dywany, a także w produktach przemysłowych, takich jak pianka przeciwpożarowa. Chociaż nie ma badań epidemiologicznych wykazujących statystycznie istotny związek między narażeniem na PFAS a chorobą, w 2006 r. Naukowa Rada Doradcza Agencji Ochrony Środowiska (EPA) stwierdziła, że ​​substancja chemiczna jest „prawdopodobnie rakotwórcza dla ludzi”. Przepisy stanowe dotyczące PFAS w wodzie i produktach konsumenckich były szybko przestrzegane, z Kalifornią na czele. Oprócz Proponowane przepisy zakazujące stosowania PFAS w kosmetykachKalifornia wymaga teraz, aby każda firma sprzedająca produkty zawierające PFAS złożyła ostrzeżenie wraz z produktem lub została ukarana karami w wysokości 2500 USD za każde „naruszenie”.

Nie można lekceważyć wpływu tej najnowszej regulacji – PFAS znajduje się w różnych produktach konsumenckich, a Kalifornia jest piątą co do wielkości gospodarką na świecie. Oczywiste jest, że Kalifornia ma znaczący wpływ na wyznaczanie standardów dla producentów, sprzedawców i producentów towarów na całym świecie. W związku z tym praktycznym efektem dodania PFAS do listy chemikaliów regulowanych przez prawo Kalifornii jest to, że duża część każdej firmy zajmującej się handlem krajowym lub międzystanowym będzie teraz zobowiązana do umieszczania ostrzeżeń na popularnych produktach codziennego użytku. Nawet fora wirtualnego rynku, takie jak Amazon, mogą podlegać działaniom egzekucyjnym Prop 65. Aby zarządzać ryzykiem i obowiązkami Prop 65, firmom zaleca się okresowe przeglądy zmian regulacyjnych, aby zapewnić ich zgodność z wymogami Prop 65. Oprócz wdrożenia systemu śledzenia zmian regulacyjnych, rozważne jest również, aby Spółki przyjmowały postanowienia umowne mające na celu zmniejszenie ich odpowiedzialności za potencjalną Realizację Propozycji 65. Wraz z dodawaniem większej liczby PFAS do listy w nadchodzących latach, bardzo ważne jest, aby firmy podjęły niezbędne kroki w celu zmniejszenia ryzyka i odpowiedzialności.

READ  S&P Global obniża prognozę wzrostu dla Indii, ogólnie pomniejsza rynki wschodzące