Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kaczyński krytykuje niemiecką odmowę zerwania więzi energetycznych z Rosją – Politico

Kaczyński krytykuje niemiecką odmowę zerwania więzi energetycznych z Rosją – Politico

Liderzy polskiego Prawa i Sprawiedliwości oskarżyli Niemcy i Francję o „silną skłonność” do Moskwy i zażądali, aby Niemcy zaprzestały kupowania ropy z Rosji z powodu wojny na Ukrainie.

„Nie można dalej wspierać takiej potęgi jak Rosja, która płaci miliardy z zakupów energii” – powiedział Jaroslav Kaczyński, który pełni również funkcję wicepremiera. „Jest to nie do przyjęcia z politycznego i moralnego punktu widzenia. Trzeba dojść do konkluzji, a Niemcy muszą wreszcie zająć w tej sprawie jasne stanowisko” – powiedział Kaczyński. Weld am Sondak W wywiadzie.

Kaczyński zaznaczył, że rosyjskie przychody z ropy są cztery do pięciu razy wyższe niż jej biznes gazowy i mogą zostać przeniesione do innego dostawcy; To będzie trudne dla rosyjskiego gazu.

Uwagi Kaczyńskiego Wypowiedzi polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, który w zeszłym tygodniu przedstawił 10-punktowy plan ratowania Ukrainy, zostały opublikowane przez POLITICO w porozumieniu ze Słowenią i Czechami. Po pierwsze, Moraviki napisał, że płatności za ropę, gaz i węgiel należy „jak najszybciej wstrzymać”.

Jednak kanclerz Niemiec Olaf Scholes ostrzegł, że unikanie przez Rosję ropy i gazu może doprowadzić do recesji. Zamiast tego niemiecki minister gospodarki i klimatu Robert Hebeck zasugerował w środę, aby Niemcy zredukowali swoje termostaty o stopień lub dwa.

Ponadto Kaczyński wezwał Stany Zjednoczone do utrzymania obecności wojskowej w Europie – od 100 tys. personelu do 150 tys. – przy 75 tys. stacjonujących na stałe na granicy z Rosją.

Wezwał także do utworzenia nowego centrum dowodzenia NATO w Polsce: „To byłby wyraźny sygnał dla Moskwy… że przywództwo NATO jest teraz na Wschodzie”.

„W zasadzie”, powiedział, region Europy Wschodniej może również na stałe gromadzić amerykańskie zapasy broni jądrowej, ale jakakolwiek decyzja w tej sprawie musiałaby zapaść z Waszyngtonu.