Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Julian Nagelsmann: Były trener Bayernu Monachium jest jednym z najważniejszych celów Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, jeśli chodzi o następcę Hansiego Flicka |  wiadomości piłkarskie

Julian Nagelsmann: Były trener Bayernu Monachium jest jednym z najważniejszych celów Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, jeśli chodzi o następcę Hansiego Flicka | wiadomości piłkarskie

Niemcy przegrały z Belgią, Polską, Kolumbią i Japonią od czasu wyjścia z fazy grupowej mistrzostw świata. Hansi Flick został powołany w 2021 roku po wygraniu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium; W ubiegłą sobotę Niemcy przegrali 4:1 z Japonią w towarzyskim meczu, co doprowadziło do jego zwolnienia


10:39 czasu brytyjskiego, wtorek 12 września 2023 r

Julian Nagelsmann to jedna z najlepszych opcji na nowego głównego trenera niemieckiej drużyny narodowej.

36-latek jest „wymarzonym rozwiązaniem” dla dyrektora sportowego Rudiego Völlera. Niebo Niemcy Poinformowano.

Föller powiedział w tym tygodniu, że Nagelsmann jest „absolutnie czołowym trenerem”, ponieważ przygotowuje się do samodzielnego poprowadzenia zespołu po zwolnieniu Hansiego Flicka.

Nie nawiązano jeszcze żadnego kontaktu pomiędzy Niemieckim Związkiem Narodowym a Nagelsmannem.

Technicznie rzecz biorąc, ma on nadal ważny kontrakt z Bayernem Monachium do 2026 roku, mimo że na początku tego roku zastąpił go Thomas Tuchel.

Jurgen Klopp jest zdecydowanym wyborem fanów, jak wykazało sondaż Sky Germany, ale nie opuści Liverpoolu w połowie sezonu i pozostanie również związany kontraktem na Anfield do 2026 roku. Podwójna rola również została wykluczona.


zdjęcie:
Rudi Föller jest tymczasowym trenerem reprezentacji Niemiec, prowadził ją od 2000 do 2004 roku.

Były menadżer Fulham Felix Magath rzucił wczoraj kapelusz na ring, natomiast Matthijs Sammer i Louis van Gaal są innymi opcjami z zewnątrz.

Flick został zwolniony w niedzielę, zaledwie dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem u siebie mistrzostw Europy latem przyszłego roku, po zawstydzającej porażce u siebie z Japonią 4:1 w sobotę.

Niemcy przegrały cztery razy w ostatnich pięciu meczach, co jest następstwem wyjścia z grupy w Pucharze Świata w zeszłym roku.

Voller, który był członkiem kadry Niemiec Zachodnich, która sięgnęła po Puchar Świata w 1990 r. i który był trenerem reprezentacji narodowej w latach 2000–2004, powiedział, że wziął udział w jednym meczu, aby pomóc drużynie do czasu znalezienia nowego trenera.


zdjęcie:
Flick został zwolniony z niedzielnego treningu reprezentacji Niemiec

„To dla mnie jeden mecz, czułem się zobowiązany pomóc w tym meczu” – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej. „Moim celem jest wspieranie nowego trenera, tak jak to zrobiłem w przypadku Hansiego Flicka, ale mam nadzieję na lepsze wyniki.

READ  Alfa Romeo dla "Bubble" - w Polsce zamówiła 6 osób

„Znam sytuację i tak naprawdę nie chciałem tego robić. Musieli mnie przekonać”.

Powiedział, że Niemiecki Związek Piłki Nożnej znajdzie odpowiedniego trenera przed przyszłomiesięcznymi meczami towarzyskimi ze Stanami Zjednoczonymi rozgrywanymi 14 października i Meksykiem cztery dni później podczas krótkiej podróży do Ameryki.

Fuller nie dał się wciągać w żadne dyskusje na temat kandydatów, mówiąc: „Oczywiście podczas prowadzonych przez nas dyskusji pojawiają się nazwiska, ale w tej pracy nauczyłem się nie komentować żadnych nazwisk.

Dodał: „Jestem przekonany, że w ciągu trzech i pół tygodnia przedstawimy nowego trenera”.


zdjęcie:
Japonia rozbiła Niemcy w Wolfsburgu

Powiedział, że da to trenerowi i drużynie czas na wywołanie szumu wśród gospodarzy Mistrzostw Europy.

„Ważne jest, aby szybko zacząć wywoływać euforię. Przynosi to rezultaty, ale w przypadku kogoś nowego staje się to możliwe”.

Fuller powiedział, że zespół pod wodzą Flicka przeniósł rozczarowanie Pucharem Świata na nowy rok i nie udało mu się odzyskać pewności siebie.

Powiedział: „Skutki wczesnego wykluczenia z Pucharu Świata są trudne. Posiadanie nowego trenera, który może popchnąć sprawy do przodu, a także wnieść kilka nowych pomysłów, jest bardzo ważne”.

Flick wygrał zaledwie 12 z 25 meczów, które rozegrał od czasu zastąpienia Joachima Lowa w sierpniu 2021 r., pod okiem którego pełnił funkcję asystenta w latach 2006–2014.

58-letni trener na początku swoich rządów odniósł osiem zwycięstw z rzędu, jednak na mundialu w Katarze Niemcy nie zdołali wyjść z grupy E po porażce z Japonią, remisie z Hiszpanią i pokonaniu Kostaryki. Oman i Peru to jedyne dwa kraje, które zostały pokonane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Kiedy rozpocznie się Euro 2024?

Losowanie finałowe turnieju odbędzie się w grudniu 2023 roku w Elbphilharmonie w Hamburgu.

Zespoły zostaną rozstawione zgodnie z ogólną europejską klasyfikacją kwalifikacyjną. Niemcy zostaną automatycznie rozstawieni w koszyku 1 jako gospodarze, co plasuje ich na pozycji A1.

READ  Edwarda "Wayne'a" Nicholsa | Wiadomości, sport, praca

Trzej kwalifikujący się zwycięzcy nie będą znani w momencie losowania, ale zostaną umieszczeni w puli 4 na potrzeby losowania.

Mecz otwarcia Euro 2024 odbędzie się 14 czerwca, a mecz finałowy odbędzie się 14 lipca na stadionie Olympiastadion w Berlinie.