Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jordan Henderson: Gareth Southgate mówi, że pomocnik byłby smutny, gdyby kibice Anglii odwrócili się od zawodnika po przeprowadzce Arabii Saudyjskiej |  wiadomości piłkarskie

Jordan Henderson: Gareth Southgate mówi, że pomocnik byłby smutny, gdyby kibice Anglii odwrócili się od zawodnika po przeprowadzce Arabii Saudyjskiej | wiadomości piłkarskie

Jordan Henderson może wystąpić w reprezentacji Anglii w sobotnim meczu eliminacyjnym do Euro 2024 przeciwko Ukrainie. Grupa zwolenników LGBTQ+ Three Lions Pride twierdzi, że odwrócą się od Hendersona, jeśli wyjdzie na boisko; Śledź mecz Ukrainy i Anglii na platformach cyfrowych Sky Sports

przez Sam Blitz, @sampitz


19:51, Wielka Brytania, piątek 08 września 2023

Gareth Southgate powiedział, że Jordan Henderson byłby „smutny”, gdyby angielscy fani LGBTQ+ odwrócili się od drużyny, gdyby zawodnik z Arabii Saudyjskiej wyszedł na boisko w sobotnim meczu z Ukrainą.

Henderson, zagorzały zwolennik praw osób LGBTQ+, gdy był kapitanem Liverpoolu, był powszechnie krytykowany za przeprowadzkę do saudyjskiego klubu Al-Ittifaq w letnim oknie transferowym. Homoseksualizm jest nielegalny w Arabii Saudyjskiej i może skutkować karą śmierci.

Po tym, jak we wrześniu trener reprezentacji Anglii Southgate wybrał Hendersona na jego międzynarodowe występy, angielska grupa fanów LGBTQ+ Three Lions Pride ogłosiła, że ​​odwrócą się od boiska, jeśli Henderson ponownie zagra dla swojego kraju – ponieważ ich zdaniem właśnie to im zrobił.


zdjęcie:
Henderson (z prawej) został kontrowersyjnie wybrany przez Southgate po jego przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej

W odpowiedzi na pytanie dotyczące tego ruchu protestacyjnego Southgate powiedział: „Myślę, że Jordan wyraził w tym tygodniu, że byłoby mu smutno, gdyby tak właśnie odczuwali. Jego uczucia do tej społeczności się nie zmieniły”.

„Jako zespół jestem pewien, że wszyscy nasi kibice będą wspierać drużynę, gdy mecz się rozpocznie.

„Rozumiem niektóre poczynione komentarze i szanuję je, ale powiedziano również, że oni będą za drużyną, kiedy będziemy grać, i jestem pewien, że będą za Jordanem, kiedy mecz się zakończy. grał.” – To też się zaczyna.

Kontuzja Trenta Alexandra-Arnolda oznacza, że ​​Henderson jest kandydatem do sobotniego startu u boku Declana Rice’a i Jude Bellingham na środku pomocy Anglii, chociaż Conor Gallagher, Kalvin Phillips, James Maddison, Phil Foden i Eberechi Eze również są opcjonalnymi zawodnikami.

Dyrektor Saudi Football League Michael Emenalo powiedział, że jest dumny z Jordana Hendersona i twierdzi, że nie należy go zniesławiać za przystąpienie do porozumienia.

Zapytany, czy Southgate rozważa ściągnięcie Hendersona z linii ognia, menadżer Anglii powiedział: „Nie wybieram drużyny na podstawie reakcji zewnętrznej, o czym jestem pewien, że byliście świadomi przez ostatnie siedem lat. ”

READ  Lionel Messi Pięć bramek Reakcja wideo Argentyna vs Estonia wynik towarzyski Cristiano Ronaldo Portugalia Liga Narodów

„To bardzo doświadczony profesjonalista. Jest naprawdę bardzo dojrzały, jeśli chodzi o radzenie sobie w każdej sytuacji. W tym tygodniu dobrze trenował, cała grupa trenowała, wszyscy są dla nas dostępni, co jest naprawdę przyjemne”.

Co Henderson powiedział w tym tygodniu

Główny korespondent Sky Sports News, Kafe Solhekol, wyjaśnia komentarze i decyzje podjęte przez Jordana Hendersona po jego niedawnym szczegółowym wywiadzie dla The Athletic na temat jego przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej.

Kiedy jego przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej dobiegła końca, w 2021 roku ponownie pojawiły się cytaty Hendersona, w których stwierdził, że pomysł grania w miejscu, które wyklucza innych na podstawie ich tożsamości, „zwala mnie z nóg”.

W wywiadzie z Sportowiec Na początku tygodnia angielski pomocnik bronił swojej decyzji o przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej, przyznając, że „mocno wierzy”, że jest to słuszna decyzja.

„Wszystko, co próbowałem zrobić, to pomóc” – powiedział Henderson w wywiadzie. „A kiedy poproszono mnie o pomoc, robiłem, co w mojej mocy, aby pomóc. Nosiłem opaski, nosiłem opaskę. Rozmawiałem z ludźmi w tej społeczności, aby spróbować użyć mojego profilu. Aby im pomóc, to wszystko, co próbowałem zrobić .”

„Nie mam zamiaru tu siedzieć i pytać: dlaczego mnie krytykują?” Rozumiem, to wszystko, o czym myślałem i zależy mi na nich.

„Kiedy słyszę rzeczy w stylu: «Odwróciłeś się od nas», boli mnie. Naprawdę mi zależy. Mam rodzinę i przyjaciół w społeczności LGBTQ+… Czuję się komfortowo, wiedząc dokładnie, kim jestem i co dokładnie reprezentuję ”, ale rozumiem i mogę zaakceptować fakt, że nie wszyscy zrozumieją. Dlatego nie mogę przeprosić tych ludzi, chyba że oni to czują.

Southgate: Atmosfera w Polsce będzie emocjonująca


zdjęcie:
Anglia spotyka się z Ukrainą w polskim mieście Wrocław

Southgate powiedział, że spodziewa się „emocjonalnej i stronniczej” atmosfery, gdy jego reprezentacja Anglii przygotowuje się do meczu z Ukrainą we Wrocławiu.

READ  Dahiya Ravi zdobywa srebro na Polish Open

Wrocław ma dużą populację ukraińską, ponieważ wielu obywateli uciekło ze swojego kraju do polskiego miasta po inwazji Rosji na początku 2022 r. Ogólnie rzecz biorąc, liczba Ukraińców mieszkających w Polsce potroiła się w ciągu ostatnich 18 miesięcy, co oznacza, że ​​jest to najbliższy dostępny termin. Jak reprezentacja Ukrainy może rozegrać mecz u siebie.

„Wiemy, że mieszkają tu setki i tysiące Ukraińców” – powiedział Southgate. „Oczekujemy wsparcia emocjonalnego i partyzanckiego” – dodał.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do gry w takim środowisku i szanujemy okazję. Naszym zadaniem jest przyjechać i wygrać mecz piłkarski.

„Nie mogę wypowiadać się z szerszej perspektywy. Pod względem piłkarskim to dla nas po prostu trudny mecz. To zespół, który bardzo szanujemy.

Dodał: „Niektórzy gracze grali w Anglii, a niektórych dobrze znamy. Wiemy, że musimy dać z siebie wszystko, aby osiągnąć zwycięstwo, którego pragniemy”.

Śledź mecze eliminacyjne UEFA Euro 2024 pomiędzy Ukrainą a Anglią na żywo na platformach cyfrowych Sky Sports w sobotę od 15:30, początek o 17:00.