Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Johnson chwali zniesienie zakazu podróżowania w USA, ale mówi, że postęp w umowie handlowej jest mało prawdopodobny | Boris Johnson

Boris Johnson chwali Joe Biden Decyzja o zniesieniu amerykańskiego zakazu podróżowania W poniedziałek, gdy przygotowywał się do udania się do Białego Domu, powiedział, że postęp w sprawie umowy handlowej po Brexicie jest mało prawdopodobny, ponieważ prezydent miał „dużo ryb do smażenia”.

Johnson wyglądał na oszołomionego zniesieniem zakazu podróżowania, bagatelizując perspektywę przełomu w drodze do Stanów Zjednoczonych, mówiąc dziennikarzom: „Nie zamierzam wstrzymywać oddechu”.

Downing Street starał się potwierdzić wiarygodność wiadomości, że Wielka Brytania jest jednym z dziesiątek krajów, których obywatele będą mogli teraz podróżować do USA, jeśli zostaną zaszczepieni dwukrotnie.

Johnson powiedział, że „podróżna grupa zadaniowa” duetu, która od lata spotyka się co dwa tygodnie, była „twarda”. Ale jego rzecznik nie był w stanie powiedzieć, w jaki sposób wniosło to jakąkolwiek wartość, biorąc pod uwagę, że nowe przepisy dotyczą w równym stopniu wielu innych krajów.

Biały Dom ogłosił w poniedziałek, że Stany Zjednoczone zezwolą w pełni zaszczepionym pasażerom z Wielkiej Brytanii i większości krajów Unii Europejskiej (UE) podróżować do kraju od początku listopada. Ten ruch oznacza koniec zakazu podróżowania przez Donalda Trumpa ponad 18 miesięcy temu, we wczesnych stadiach pandemii.

Poza Wielką Brytanią i 26 krajami strefy Schengen w Europie złagodzenie restrykcji dotyczyć będzie Irlandii, Chin, Iranu, Brazylii, RPA i Indii.

Johnson powitał go, Kto napisał na Twitterze: „To wspaniały impuls dla biznesu i handlu, i wspaniale, że rodzina i przyjaciele po obu stronach stawu mogą się ponownie zjednoczyć”.

Numer 10 chętnie zademonstruje ciepło relacji premiera z Bidenem, a także silne więzi inwestycyjne między dwoma krajami, gdy duet spotka się we wtorek w Waszyngtonie. Ale Johnson, który wcześniej chwalił się perspektywą zawarcia transatlantyckiej umowy handlowej, powiedział dziennikarzom, że jest to mało prawdopodobne.

READ  Bolsonaro staje przed dochodzeniem po stwierdzeniu, że szczepionki przeciw COVID zwiększają ryzyko zachorowania na AIDS | wiadomości ze świata

„Prawda jest taka, że ​​Joe ma dużo ryb do smażenia. Ma ogromny pakiet infrastruktury, ma lepszy pakiet odbudowy. Chcemy to zrobić, ale to, czego chcemy, to dobra umowa o wolnym handlu. to naprawdę działa w Wielkiej Brytanii, niż uzyskać umowę, która naprawdę działa w Wielkiej Brytanii. „Szybka umowa”.

Ponieważ w programie nie ma zakazu podróżowania, obaj przywódcy mają przedyskutować sytuację w Afganistanie, kryzys klimatyczny i potrzebę rozszerzenia szczepień na kraje rozwijające się.

Johnson spotka się również z zastępcą Bidena, Kamalą Harris, i przywódcami Kongresu przed kolacją z prezydentem Australii Scottem Morrisonem w rezydencji australijskiego ambasadora, po podpisaniu przez parę. Oferta obrony Aukus zeszły tydzień.

Pomimo chaotycznego wycofania się z Afganistanu latem, w wyniku którego Wielka Brytania nie błagała Waszyngtonu o opóźnienie jego wyjazdu, Johnson upierał się w drodze do USA, że „nasze stosunki z USA są tak dobre, jak kiedykolwiek były”. w dziesięcioleciach”.

Były prezydent USA Barack Obama wywołał kontrowersje podczas Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Kampanię referendum w 2016 r., twierdząc, że wyjście z UE postawi Wielką Brytanię na „tylnej liście oczekujących” w negocjacjach handlowych ze Stanami Zjednoczonymi.

Johnson, który był burmistrzem Londynu w czasie, gdy Biden był wiceprezydentem, odpowiedział komentarzem przypisującym wrogość Obamy faktowi, że jest on „częścią Kenii”.

Zgodnie z obecną polityką tylko obywatele USA i ich najbliższe rodziny, posiadacze zielonej karty i osoby z wyłączeniem odsetek od interesów narodowych (NIE) mogą podróżować do USA, jeśli przebywali w Wielkiej Brytanii lub UE w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Koordynator odpowiedzi na koronawirusa w Białym Domu, Jeff Zents, powiedział w poniedziałek, że podróżni z zagranicy będą potrzebować dowodu pełnego szczepienia przed wejściem na pokład samolotu oraz ujemnego wyniku testu na Covid-19 w ciągu 72 godzin przed odlotem. Nie będą musieli poddać się kwarantannie po przybyciu.

READ  Obywatel brytyjski utknął o swoje życie po tym, jak został pobity przez talibów podczas próby ucieczki

Będą pewne wyjątki od polityki szczepień, w tym dla dzieci, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepień. Nowe przepisy nie dotyczą jeszcze podróżnych przekraczających granice lądowe z Meksykiem i Kanadą.

„Ten nowy międzynarodowy system podróży podąża za nauką, aby zapewnić bezpieczeństwo amerykańskim i międzynarodowym podróżom lotniczym” – powiedział Zenitz dziennikarzom. „Wymagając od obcokrajowców pełnego zaszczepienia przed podróżą do Stanów Zjednoczonych i wdrażając rygorystyczne dodatkowe protokoły bezpieczeństwa, będziemy chronić Amerykanów tutaj w kraju i zwiększyć bezpieczeństwo podróży międzynarodowych. Zależy to od indywidualnych osób, a nie od podejścia krajowego. ”