Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

John H. Ebecher 1931-2022 | Wiadomości, sport, praca

Struthers – John Harold Ebecher, 90 lat, zmarł we wtorek wieczorem 4 stycznia 2022 r. w Hospicjum Hospicjum Doliny.

Pan Ebecher, lepiej znany pod drugim imieniem Harold, urodził się 16 kwietnia 1931 roku w Youngstown jako syn Johna i Johanny „Hani” Berger Ebecher.

Harold dorastał w Struthers i ukończył Liceum Struthers w klasie 1949, gdzie grał w koszykówkę. Wkrótce po ukończeniu studiów Harold został powołany do armii Stanów Zjednoczonych podczas konfliktu koreańskiego. Pełnił funkcję geodety w Niemczech do czasu honorowego zwolnienia.

Wracając do okolicy, Harold postanowił dołączyć do swojego ojca w rodzinnej firmie Ebecher Jewellers na Bridge Street w Struthers, jako zegarmistrz drugiego pokolenia. W 1967 r. John przekazał firmę Haroldowi, aw 1976 r. teren został przeniesiony do wsi Polska. Harold przeszedł na emeryturę w 1996 roku i był dumny, że jego syn Doug przejął rodzinny biznes jako trzecie pokolenie, a jego wnuk Adam jako złotnik w czwartym pokoleniu.

Harold sponsorował i był członkiem zespołu kręglarskiego Ebecher i lubił grać w kręgle ze swoimi przyjaciółmi w Struthers Bowladrome i Holiday Bowl. Harold był również zapalonym golfistą, który lubił podróżować na różne pola golfowe ze swoimi bliskimi przyjaciółmi. Harold był byłym członkiem Struthers Presbyterian Church i był członkiem Church of the Rock.

Snowbirds, Harold i Donna spędzali czas na Florydzie w swoim mieszkaniu na Wyspie Skarbów. Najważniejszym wydarzeniem zim na Florydzie było odwiedziny ich dzieci i wnuków. Harold i Donna czuli się pobłogosławieni, że mają wnuki i prawnuki, i zawsze byli obecni w swoich osiągnięciach i działaniach przez całe życie.

Cudowna 66-letnia żona Harolda, Donna MacDonald, którą poślubił 27 lutego 1954 roku, zmarła 26 października 2020 roku.

Harold odchodzi, aby uczcić pamięć swoich dzieci, Johna Douglasa (Karen) Ebechera z Polski i Judith Lynn (Jane) Skelly z Campbell; sześcioro wnucząt, Abby, Adam (Gina), Alex (Becca) Ebecher, Kevin McCarthy, Amy (Rocco) Nolfi i Kaitlyn (Lindsey Millot) McCarthy; pasierbowie, Megan, Gno i Drew (narzeczona, Courtney) Skelly; oraz siedmioro prawnuków: John, Ainsley, Adalene, Leah, Rocco, Marco i Liliana.

READ  Daniel B. McGarry 1985-2021 | Wiadomości, sport, praca

Oprócz rodziców i żony śmierć poprzedziła jego siostra Dorothy Baransky Harold.

W poniedziałek odbędzie się specjalne nabożeństwo żałobne w intencji rodziny Harolda.

Rodzina Harolda pragnie podziękować personelowi Maplecrest Skilled Nursing and Struthers Rehabilitation, gdzie jest rezydentem od sierpnia 2020 roku. Szczególne podziękowania należą się również jego lekarzowi rodzinnemu, dr. Thomasowi Burkertowi z Polski oraz Hospicjum Doliny, za ich współczująca opieka.

Aranżacjami zajmuje się Dom Pogrzebowy Cunningham-Becker w Polsce.

Kondolencje można przesyłać na stronie www.beckerobits.com.

(uwaga specjalna)