Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

John Bolton twierdzi, że Donald Trump „celowo sprawia wrażenie tyrana na własne podobieństwo, chcąc zastraszyć sędziów”

John Bolton twierdzi, że Donald Trump „celowo sprawia wrażenie tyrana na własne podobieństwo, chcąc zastraszyć sędziów”

Donald Trump na swoim słynnym na całym świecie zdjęciu wygląda jak seryjny morderca, co być może zaplanował jako „znak zastraszający” wobec gruzińskich prokuratorów i sędziów, twierdzi jego były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego.

John Bolton naśmiewał się z żarliwej miny Trumpa na historycznym zdjęciu, pierwszym w historii zdjęciu byłego prezydenta.

Zdjęcie wykonano po aresztowaniu Trumpa w więzieniu hrabstwa Fulton w Atlancie pod zarzutem oszustwa związanego z ingerencją w wybory w 2020 roku.

Bolton powiedział, że proces jego uzyskania był „starannie zorganizowany, jak w przypadku większości rzeczy, które robi Trump”.

Myśleli o tym, jak chcą wyglądać. Mógł się uśmiechnąć. Wyglądałby łagodnie… zamiast tego wyglądał jak bandyta.

Donald Trump przeszedł do historii, stając się pierwszym byłym prezydentem, który zrobił zdjęcie po aresztowaniu za próbę unieważnienia wyników wyborów w Gruzji w 2020 roku.
John Bolton naśmiewał się z żarliwej miny Trumpa na historycznym zdjęciu, pierwszym w historii zdjęciu byłego prezydenta

Bolton powiedział, co wyjaśnia, dlaczego Trump użył tak wrednego spojrzenia CNN: „Myślę, że miał to być znak zastraszenia prokuratorów i sędziów”.

Bolton po raz kolejny ostro zaatakował swojego byłego szefa, zauważając, że zespół Trumpa spędził prawie tyle samo czasu na zastanawianiu się, jak powinien pozować do zdjęcia, co na „czesaniu mu włosów”.

Aresztowanie zeszłej nocy było czwartym aresztowaniem Trumpa w tym roku po tym, jak postawiono mu zarzuty w Nowym Jorku, Miami i Waszyngtonie. Jednak był to pierwszy raz, kiedy ktoś do niego strzelał.

Wzrost Trumpa wynoszący 190,5 cm i waga 215 funtów (97,5 kg) zostały wstępnie zarejestrowane i wpisane do formularzy aresztu oraz nadano mu numer identyfikacyjny więźnia: P01135809.

Następnie został zwolniony po wpłaceniu 10% kaucji w wysokości 200 000 dolarów po spędzeniu zaledwie 20 minut w ośrodku.

Aresztowanie Trumpa nastąpiło dzień po pierwszej republikańskiej debacie prezydenckiej, w której na scenę w Milwaukee wyszło ośmiu kandydatów, była transmitowana przez miliony widzów w całym kraju.

Siedmiu kandydatów, którzy wzięli udział w debacie w Fox News, podczas której były prezydent był wyraźnie nieobecny, oświadczyło, że poprze Trumpa, jeśli wygra prawybory, nawet jeśli zostanie skazany.

READ  Trump News Today: McConnell mówi, że były prezydent nie jest „jego fanem”, ponieważ ostrzega republikanów, by nie „psuli” wyborów w połowie kadencji

W wywiadzie Bolton powiedział, że wierzy, że ci, którzy twierdzili, że staną po stronie Trumpa, udzielili „błędnych odpowiedzi”.

W środę wieczorem pierwsza prawyborowa debata GOP przerodziła się w chaos

„Nie można wierzyć w filozofię prawa i porządku i twierdzić, że dotyczy ona wszystkich oprócz Donalda Trumpa” – powiedział.

„W każdym zdrowym społeczeństwie każdy skazany przestępca powinien ustąpić”.

To nie pierwszy raz, kiedy Bolton jasno wyraża swoje zdanie na temat swojego byłego szefa.

W swoich pamiętnikach „Pokój, w którym to się wydarzyło” Bolton zaatakował akta prezydenta, przedstawiając go jako niemającego pojęcia o polityce zagranicznej, a nawet niebezpiecznego w Gabinecie Owalnym.

Trump odpowiedział, nazywając Boltona „nudnym idiotą”, „kłamcą” i „chorym szczeniakiem”.

I choć wcześniej głosował na Trumpa w 2016 r., Bolton ujawnił, że odmówił tego w 2020 r. i zrobiłby to samo, gdyby został kandydatem Partii Republikańskiej w 2024 r.

W tym tygodniu przed piątkowym terminem grupa dziewięciu sojuszników Trumpa trafiła do więzienia w Gruzji

41 zarzutów postawionych byłemu prezydentowi i jego 18 współoskarżonym stanowi czwarty i ostatni akt oskarżenia przeciwko niemu.

Postawiono mu zarzuty RICO – korupcyjne i wpływowe organizacje przestępcze – zarzut ten często wykorzystywany jest do ścigania przedstawicieli mafii, przywódców karteli i szefów mafii.

Zarzuca mu się także nawoływanie funkcjonariusza publicznego do złamania przysięgi; spisek mający na celu popełnienie fałszerstwa pierwszego stopnia; fałszywe zeznania; Oraz szereg innych zarzutów.

Jeśli zostanie skazany pod każdym względem, grozi mu do 71 lat więzienia, a prezydent nie może ułaskawić zarzutów stanowych, w przeciwieństwie do zarzutów federalnych.