Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Biden zapowiada, że ​​w przyszłym tygodniu będzie kandydował na drugą kadencję jako prezydent Stanów Zjednoczonych – donosi |  z ostatniej chwili

Joe Biden zapowiada, że ​​w przyszłym tygodniu będzie kandydował na drugą kadencję jako prezydent Stanów Zjednoczonych – donosi | z ostatniej chwili

80-letni prezydent, który na początku tego miesiąca zasugerował, że zamierza ubiegać się o reelekcję, ma ogłosić swoją kandydaturę w kampanii wideo już w przyszły wtorek.

przez Tom Gillespie, reporter wiadomości @ćwierkać


piątek, 21 kwietnia 2023 00:37, Wielka Brytania

Według amerykańskich mediów Joe Biden ma ogłosić, że w przyszłym tygodniu będzie kandydował na drugą kadencję jako prezydent USA.

Panie Biden Doradcy planują rozpocząć jego kampanię reelekcyjną już w następny wtorek, jak poinformowały trzy źródła zaznajomione z planami, partner US NBC News, Sky News.

Doradcy 80-letniego prezydenta od miesięcy mówili, że nie uzgodniono żadnego oficjalnego harmonogramu rozpoczęcia jego kampanii.

Jednak od dawna stawiają sobie za cel 25 kwietnia, rocznicę ogłoszenia kampanii Bidena w 2020 roku, jako nieoficjalny cel.

Źródła podały, że Biden rozpocznie swoją kandydaturę w przyszłorocznych wyborach kampanijnym przekazem wideo – tak jak zrobił to cztery lata temu.

Czas i sposób ogłoszenia odzwierciedlają sposób, w jaki bilet Obamy-Bidena zapoczątkował jej starania o reelekcję w 2011 roku.

Jane O’Malley Dillon i Anita Dunn, starsze doradcy Białego Domu nadzorujące reklamę kampanii Bidena, pracowały nad Panie Obamie starania o reelekcję.

Doradcy ostrzegali, że plany mogą się jeszcze zmienić w zależności od szeregu czynników, a jedno ze źródeł mówi, że nic nie jest oficjalne, dopóki sam prezydent tego nie ogłosi.

Jako obecny prezydent Biden prawdopodobnie nie rozpocznie takiej wycieczki po wróblach, jaką odbył w 2019 roku po swoim ogłoszeniu.

Zamiast tego uważa się, że będzie podążać za precedensem innych istniejących firm, stosując tak zwaną „strategię ogrodu różanego” przez większą część tego roku.

Odnosi się to do przebywania na terenie Białego Domu, a nie do zwiedzania kraju.

Biden wydawał się potwierdzać, że będzie starał się o reelekcję na początku tego miesiąca, kiedy powiedział w wywiadzie dla NBC: „Planuję kandydować… ale nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby to ogłosić”.

READ  Brytyjka zaginęła po wywróceniu się turystycznej łodzi nurkowej u wybrzeży Tajlandii

Czytaj więcej:
Biden kończy swoją emocjonalną podróż po Irlandii
Analiza: Biden ma na oku reelekcję, a jego podróż do Irlandii jest tego dowodem

Hillary Clinton: Trump nie może wygrać

Nawet jeśli Biden zorganizuje oficjalne wydarzenia wyborcze dopiero w przyszłym roku, oczekuje się, że będzie nadal podróżował po kraju, reklamując swoje osiągnięcia legislacyjne i wykorzystując republikanów z Kongresu jako swojego kandydata na kandydata, dopóki nie zakończy się wyścig o nominację republikańską dla jego pretendenta w wyborach powszechnych.

Przychodzi kilka miesięcy po Donaldzie Trumpie Oficjalnie rozpoczął swój trzeci program na prezydenta Stanów Zjednoczonych w listopadzie 2022 r.

Nadal może ubiegać się o urząd, mimo że jest pierwszym obecnym lub byłym prezydentem USA oskarżonym o przestępstwo.

atut Nie przyznał się do 34 zarzutów karnych o fałszowanie dokumentacji biznesowej i spisek w związku z jego rzekomą rolą w ukrywaniu płatności pieniężnych na rzecz dwóch kobiet pod koniec jego kampanii prezydenckiej w 2016 roku.