Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Biden skrytykował Chiny za ukrywanie „ważnych informacji” o pochodzeniu COVID-19

90 dni zapytania Zamówione w maju, aby rozważyć dwa „możliwe scenariusze”: przeniesienie ze zwierzęcia na człowieka lub wyciek laboratoryjny.

Przy przeprowadzaniu przeglądu agencje wywiadowcze konsultowały się z krajami sojuszniczymi i ekspertami spoza rządu. Epidemiolog został doprowadzony do Narodowej Rady Wywiadu, grupy starszych ekspertów, którzy konsultują się z szefem społeczności wywiadowczej.

Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego nie określiło, która agencja popiera którąkolwiek z hipotez.

Zauważono, że brak próbek klinicznych i danych z wczesnych przypadków Covid-19 utrudnił dochodzenie i jest prawdopodobne, że współpraca Pekinu będzie wymagana do dalszych postępów.

„Do dziś Chińska Republika Ludowa nadal odrzuca wezwania do przejrzystości i zatajania informacji, mimo że liczba ofiar tej pandemii wciąż rośnie” – powiedział Biden.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaatakowało amerykańskie śledztwo przed opublikowaniem raportu.

„Chiński kozioł ofiarny nie może wybielić Stanów Zjednoczonych”, powiedział Fu Cong, dyrektor generalny MSZ, podczas briefingu dla zagranicznych reporterów.

„Jeśli chcą oskarżyć Chiny bezpodstawnie, lepiej przygotuj się na zaakceptowanie kontrataku z Chin” – powiedział.

READ  Novak Djokovic: Australia przegrywa wniosek o opóźnienie rozprawy wizowej - dokumenty sądowe twierdzą, że gwiazda tenisa została pozbawiona snu i przesłuchiwana przez sześć godzin | wiadomości ze świata