World

Joe Biden ma „wielkie zaufanie” do generała Millleya po ogłoszeniu Trumpa | Joe Biden

Joe Biden poparł w środę najwyższego oficera wojskowego USA, mówiąc, że ma „dużo wiary” w generała, który według nowej książki podjął kroki w celu zablokowania ustępującego prezydenta republikanów. Donald Trump „łotra” i rozpocząć wojnę nuklearną lub atak na Chiny.

Mark Milley, przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów, również bronił rozmów telefonicznych, które przeprowadził ze swoim chińskim odpowiednikiem w burzliwych ostatnich miesiącach prezydentury Trumpa, sugerując, że dotychczasowe tajne rozmowy były zgodne z jego obowiązkami.

„Mam wielką wiarę w generała Millleya”, powiedział Biden w Białym Domu, zapytany, czy dowódca wojskowy postąpił słusznie, interweniując.

Chwilę wcześniej sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała dziennikarzom, że Biden, demokratyczny prezydent, który pokonał Trumpa w listopadzie ubiegłego roku, popiera „przywództwo, patriotyzm i oddanie naszej konstytucji” Millleya.

Następnie, w pisemnym oświadczeniu, rzecznik Milly’a, pułkownik Dave Butler, powiedział, że Najwyższy Generalny działał w ramach swoich uprawnień jako główny umundurowany doradca prezydenta i sekretarza obrony.

Butler powiedział, że jego „wezwania do Chińczyków i innych osób w październiku i styczniu były zgodne z tymi obowiązkami i odpowiedzialnością, przekazując gwarancje w celu utrzymania strategicznej stabilności”, dodając, że „wszystkie telefony od prezydenta do jego odpowiedników, w tym te zgłaszane, są pracowników i koordynatorów oraz łączników z Departamentem Obrony i wspólnymi agencjami”.

Rozmowy telefoniczne Millie są opisane we fragmentach który się pojawił Wtorek z nadchodzącej książki “Niebezpieczeństwo” dziennikarzy Washington Post Boba Woodwarda i Roberta Costy.

W książce napisano, że Milley powiedział generałowi Li Zuocheng z Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, że ostrzeże swojego odpowiednika w przypadku ataku USA.

„Generale Lee, chcę pana zapewnić, że rząd amerykański jest stabilny i wszystko będzie dobrze… Nie będziemy atakować” – powiedziała Millie Lee cztery dni przed wyborami w listopadzie 2020 r., zgodnie z książką.

Pomysł, aby generał interweniował jednostronnie, aby zapobiec lub powstrzymać działania prezydenta Stanów Zjednoczonych, który jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych armia Stanów Zjednoczonychnieprawidłowy. Millie Trump pełniła funkcję Przewodniczącej Połączonych Szefów Sztabów, a następnie kontynuowała tę funkcję po wejściu Bidena do Białego Domu.

Psaki wezwał Amerykanów w środę do rozważenia „głównego kontekstu”, w którym Milley rzekomo podjął te kroki, nawiązując do wysiłków Trumpa, aby odwrócić zwycięstwo Bidena w wyborach, które zwołał. najbezpieczniejszy w historii USA przez urzędników na szczeblu lokalnym i krajowym.

„Prezydent pracował u boku prezesa Millie przez prawie osiem miesięcy” – powiedział Psaki. „Jego doświadczenie z nim, że jest patriotą”.

Te odkrycia doprowadziły niektórych republikanów domagać się dymisji Millya i oskarżył go o podważanie Konstytucji poprzez próby zablokowania zachowania Trumpa w ostatnich dniach jego urzędowania.

Woodward, który złamał historie Watergate, które ostatecznie doprowadziły do ​​rezygnacji Richarda Nixona z funkcji prezydenta w 1974 roku, oraz Costa filmowanie „Jestem pewien, że po wyborach Trump poważnie załamał się psychicznie” – powiedział Millley.

Mili Mówi się, że wierzono Prezydent stał się „poza szaleństwem, krzycząc na urzędników i budując swoją alternatywną rzeczywistość wokół niekończących się spisków wyborczych”.

Według autorów, Miley obawiała się, że Trump może „szaleć” i powiedziała starszym pracownikom: „Nigdy nie wiadomo, jaki jest punkt wyjścia dla prezydenta”.

W środę Psaki ostro rozróżnił relacje generała z Trumpem, kto zainicjował a śmiertelny bunt Na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, 6 stycznia, w nadziei na obalenie zwycięstwa Bidena, został postawiony w stan oskarżenia z tego powodu i jego związku z Bidenem.

„Ten urzędujący prezydent, który przestrzega konstytucji, który nie podżega do buntu i przestrzega rządów prawa, ma pełne zaufanie do prezydenta Millleya i jego dalszej służby na urzędzie” – powiedział Psaki.

Republikański senator z Florydy Marco Rubio napisał do Bidena, żądając, by „natychmiast zwolnił generała Millleya” za ujawnienie „tajnych informacji o operacjach wojskowych USA”.

Ale jeśli chodzi o taką republikańską krytykę Millie, Psaki powiedział: „Nie sądzę, żeby prezydent szukał wskazówek od członków Kongresu, którzy stali z boku, podczas gdy prezydent Stanów Zjednoczonych i przywódca ich partii wzniecają bunt, a wielu z nich było cichy.”

Trump powiedział we wtorek, że Millie musi być Oskarżony o zdradę stanu, jeśli wieści są prawdziwe, nazywając generała „Dumbasem”.

Associated Press dostarczyła reportaży

READ  Koniec ery w Izraelu wraz z obaleniem Netanjahu