Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joe Biden domaga się kontynuowania śledztwa, ponieważ teoria wycieku z Wuhan Laboratory zyskuje na znaczeniu

Joe Biden domaga się kontynuowania śledztwa, ponieważ teoria wycieku z Wuhan Laboratory zyskuje na znaczeniu

Komentarze wskazują na zamiar administracji Bidena do dalszego zwracania się do WHO o rozszerzenie dochodzenia w sprawie przyczyn pandemii.

Przyjdą po Raport wywiadu amerykańskiego, który wyciekł, ujawnił trzech badaczy Z Wuhan Institute of Virology (WIV), laboratorium badającego koronawirusy, był tak chory, że wymagał opieki szpitalnej w listopadzie 2019 r. – na miesiąc przed ogłoszeniem przez Chiny odkrycia pierwszego przypadku Covid-19 w Wuhan.

Większość ekspertów uważa, że ​​Covid-19 najprawdopodobniej wystąpił naturalnie i rozprzestrzenił się ze zwierzęcia na człowieka.

Jednak odkrycie, że trzech badaczy z objawami „zgodnymi zarówno z Covid-19, jak i innymi chorobami sezonowymi” poważnie zachorowało, doprowadziło do nowych wezwań do dalszych badań nad pochodzeniem wirusa.

Były prezydent Donald Trump, którego administracja wielokrotnie zwracała uwagę na możliwość pojawienia się koronawirusa w chińskim laboratorium, powiedział: „Miałem rację” po tych rewelacjach.

Trump powiedział w oświadczeniu: „Teraz wszyscy zgadzają się, że miałem rację, kiedy bardzo wcześnie skontaktowałem się z Wuhan jako źródłem Covid-19, który jest czasami nazywany wirusem chińskim”.

Zespół naukowców z WHO odwiedził WIV i poinformował w lutym, że wirus „bardzo mało prawdopodobne” uciekł z laboratorium, ale niektórzy międzynarodowi naukowcy skrytykowali raport, który ułatwiły Chiny, a dyrektor generalny WHO przyznał, że tak niewystarczająco szeroki.

READ  Levi Davis obawia się, że utonął u wybrzeży Barcelony, podczas gdy załoga statku opowiada o swojej próbie uratowania mężczyzny widzianego na morzu