Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jewgienij Prigozhin w nowo opublikowanym nagraniu wideo na kilka dni przed zgłoszoną śmiercią mówi: „Nic mi nie jest”.  wiadomości ze świata

Jewgienij Prigozhin w nowo opublikowanym nagraniu wideo na kilka dni przed zgłoszoną śmiercią mówi: „Nic mi nie jest”. wiadomości ze świata

Przywódca Wagnera został pochowany we wtorek po tym, jak Rosja podała, że ​​zginął w katastrofie lotniczej pod Moskwą – zaledwie kilka dni po tym, jak ostatni raz widziano go przed kamerą, najwyraźniej w Afryce.


Czwartek, 31 sierpnia 2023, 23:12, Wielka Brytania

W sieci pojawiło się nowe wideo, na którym były przywódca Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn przemawia w samochodzie do kamery, najwyraźniej na kilka dni przed śmiercią.

Sky News dowiedziało się, że klip powstał w połowie sierpnia, nie jest jednak jasne, gdzie został nagrany.

W krótkim filmie, który został opublikowany na kanale Gray Zone Telegram Wagnera, mówi: „Dla tych z Was, którzy mówią o tym, czy żyję i jak chodzę, teraz jest weekend, druga połowa sierpnia 2023 r. , jestem w Afryce.

„Dla tych, którzy lubią rozmawiać o moim wykluczeniu, życiu prywatnym, moich dochodach i innych sprawach – w zasadzie wszystko ze mną w porządku”.

Śledź na żywo wojnę na Ukrainie – Rosja prawdopodobnie ponownie rozważy swoją obronę powietrzną po atakach dronów

Widziano go ubranego w sprzęt kamuflażowy i kapelusz, a także zegarek na prawej ręce.

Weekend, o którym mówił, mógł przypadać na 19 lub 20 sierpnia, trzy dni przed ogłoszeniem tej informacji Zginął w katastrofie lotniczej Na północ od Moskwy, 23 sierpnia, dwa miesiące po następnym Przewodził nieudanemu powstaniu przeciwko wysokim urzędnikom rosyjskim.

Największym wyzwaniem dla niego było przerwane powstanie, podczas którego domagał się obalenia ministra obrony Siergieja Szojgu. Prezydent PutinRządzi od czasu dojścia do władzy w 1999 r.

Rosja stwierdziła, że ​​po przeprowadzeniu badań genetycznych potwierdziła jego śmierć w wypadku, ale nie ujawniła przyczyny.

Według jego zespołu prasowego został pochowany prywatnie podczas „ceremonii pożegnalnej” na cmentarzu w Petersburgu we wtorek.

Cmentarz, na którym pochowany jest Prigogine

Analiza: Jewgienij Prigożin pochowany bez fanfar na cmentarzu robotniczym po tym, jak przeżył ostatni rok w pożodze autopropagandy

READ  Trump pozywa komisję badającą zamieszki w Kapitolu w celu zablokowania prezydenckich dokumentów

Zdjęcia z cmentarza Porochowskiego pokazały ciemny granitowy nagrobek Prigożyna otoczony szeregiem kwiatów, głównie czerwonych róż. Uważa się, że został pochowany obok ojca.

Biuro prasowe szefa Wagnera oświadczyło w oświadczeniu dla Telegramu: „Żegnaj, Jewgienij Wiktorowicz [Prigozhin] Odbywało się to w formie zamkniętej. Kto chce się z nimi pożegnać, może odwiedzić cmentarz Porochowskoje.

Inne cmentarze w Rosyjski Miasto było już wcześniej wymieniane w doniesieniach medialnych jako możliwe miejsca pochówku we wtorek.

Rosja oskarża Zachód o strajki

Ustalenia dotyczące pogrzebu są owiane tajemnicą, a Kreml już wcześniej zapewniał, że Putin nie będzie obecny.

Pozostałych dziewięć osób zginęło Wśród nich znalazły się dwie starsze osobistości z grupy Wagnera – prawa ręka Prigogine’a Dmitrij Utkin i szef logistyki Walery Czekałow, a także czterech jego ochroniarzy i trzech członków załogi.

We wtorek na cmentarzu Siewiernoje w Petersburgu do rodziny Czekalowa dołączyły dziesiątki osób. Niektórzy z nich to prawdopodobnie najemnicy Wagnera i robotnicy z imperium biznesowego Prigożyna.