Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jestem pilotem linii lotniczych i właśnie tam trafia twoja kupa, kiedy myjesz łazienkę w samolocie

Jestem pilotem linii lotniczych i właśnie tam trafia twoja kupa, kiedy myjesz łazienkę w samolocie

Naciskasz podświetlany przycisk spłukiwania znajdujący się za deską sedesową i uruchamia się.

Gdzieś z dołu dobiega bulgoczący dźwięk, odbijający się od ścian latającej toalety wielkości trumny, powiększający się, gdy sama toaleta ma zamiar wystartować.

Kiedy osiąga swój szczyt, klapa otwiera się i odchodzi. Przeminęło, ale dla niektórych nie zostało zapomniane.

Palące pytanie: co dzieje się z odpadami, kiedy spłukujesz łazienkę w trakcie lotu? Teraz TikTokfly z pilotem Garretta (na zdjęciu) ujawnił odpowiedź

Dostarczył odpowiedzi na tajemnicę toalety w samolocie (na zdjęciu) w filmie, który obejrzano 4,4 miliona razy na TikTok

Dostarczył odpowiedzi na tajemnicę toalety w samolocie (na zdjęciu) w filmie, który obejrzano 4,4 miliona razy na TikTok

Teraz pilot linii lotniczych rozwiązał zagadkę, która od dziesięcioleci wprawiała w zakłopotanie pasażerów linii lotniczych. Co się stanie, gdy weźmiesz prysznic na wysokości 30 000 stóp?

Nie można go po prostu wyrzucić w locie i rozsypać na ziemi, prawda? Niektórzy ludzie tak myślą.

W filmie obejrzanym 4,4 miliona razy pilot TikTokflywithgarrett powiedział swoim 506 000 obserwującym: „Kiedy jesteś w samolocie i musisz lecieć, gdzie się wybierasz?”

Kontynuował: „Czy wiesz, że za każdym razem, gdy spłukujesz toaletę w samolocie, tak naprawdę nie pozbywa się to mieszkańców poniżej?”

Przechodzi przez hydraulikę do tylnej części samolotu i przedziałów uszczelniających, gdzie personel naziemny w miejscu docelowym usuwa wszystkie te odpady.

W 747 — podczas lotu długodystansowego — toalety mogą być spłukiwane ponad tysiąc razy, tworząc ponad 320 galonów odpadów. To dużo.’

Odkrycie eksperta od powietrza wprawiło niektórych użytkowników mediów społecznościowych w zawrót głowy.

Uczciwy obserwator przyznał: „Od dziecka myślałem o tym, jak pilot rzucił go nad morze. O mój Boże.’

Inny dodał: „Dzięki za zwrócenie uwagi. Mam nadzieję, że teraz pozwolimy temu upaść.

Trzeci powiedział: „Myślałem, że wrzucili to do oceanu”.

READ  Streamuj bezpłatnie we Włoszech przez rok dzięki nowemu programowi Airbnb

Jednak inni ludzie byli naprawdę zdumieni, że ktoś mógł pomyśleć, że ich biznes wylatuje z samolotu po każdym rzucie.

Odpady trafiają na tył samolotu, gdzie są zamykane w specjalnym pojemniku, który po wylądowaniu może otworzyć jedynie obsługa naziemna z zewnątrz samolotu.

Odpady trafiają na tył samolotu, gdzie są zamykane w specjalnym pojemniku, który po wylądowaniu może otworzyć jedynie obsługa naziemna z zewnątrz samolotu.

Garrett powiedział w filmie TikTok (na zdjęciu), że toalety strumieniowe można spłukiwać ponad tysiąc razy, tworząc ponad 320 galonów odpadów.

Garrett powiedział w filmie TikTok (na zdjęciu), że toalety strumieniowe można spłukiwać ponad tysiąc razy, tworząc ponad 320 galonów odpadów.

Jeden z użytkowników TikTok skomentował: „Czekaj, czy myślisz, że rzuci się poniżej?”

Inny dodał: „Właściwie ludzie, którzy myślą, że zostaną wyrzuceni z samolotu do mieszkańców poniżej? A jeśli tak, to czy głosują?

Trzeci powiedział: „Wciąż mnie zaskakuje, że ludzie myślą, że porzuciła samolot”.

„Kto pomyślał, że to poszło prosto w dół?” powiedział inny.

według gadżety: Naciśnięcie przycisku spłukiwania otwiera zawór na dnie miski, wystawiając zawartość na działanie próżni.

Ta próżnia zasysa ładunek w dół linii kanalizacyjnej samolotu do 200-galonowego zbiornika.

Toalety w samolotach mają nieprzywierającą powłokę teflonową, która pomaga odprowadzać odpady do zbiorników magazynowych.

Ale zdarzały się przypadki, gdy odpady z toalety wyciekały z samolotów w trakcie lotu.

W styczniu 2018 r. indyjscy urzędnicy zostali zmuszeni do przyznania, że ​​kula lodowa, która spadła na wioskę w północnym stanie Haryana, była zamarzniętymi ludzkimi odchodami, które wyciekły z samolotu odrzutowego w niebo.

Kawałek lodu o wadze od 10 do 12 kg spadł na wioskę Fadilpur Badli z „wielkim wybuchem”, zaskakując mieszkańców.

Vivek Kaliya, wysoki urzędnik z dystryktu Gurgaon, twierdził, że wieśniacy uważają go za istotę „pozaziemską”.

Pan Callea powiedział BBC, że próbka skorupy została wysłana do analizy chemicznej, ale mocno podejrzewamy, że były to zamrożone odchody lotnicze.

Była to bardzo ciężka kula lodu, która spadła z nieba w sobotę wczesnym rankiem. Rozległ się wielki łoskot i wieśniacy wybiegli ze swoich domów, aby dowiedzieć się, co się stało BBC.

READ  Nos do historii: naukowcy odtwarzają zagubione zapachy z przeszłości | Data

Niektórzy wieśniacy wierzą, że jest istotą pozaziemską. Inni myśleli, że to jakaś niebiańska skała i słyszeli, że zabrali próbki do domu.

The Times of India doniósł, że ludzie „wrzucali kilka kawałków do swoich ubrań” i przechowywali je w lodówkach w domu.

Indie zapowiedziały wcześniej, że zaczną nakładać grzywny na linie lotnicze, które w 2016 r.

National Green Court, trybunał ochrony środowiska, nałożył opłatę w wysokości 50 000 rupii (600 funtów) na każdą linię lotniczą, która nie przechowuje odpadów na pokładzie, dopóki nie zostaną one odpowiednio usunięte.