Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jestem ekspertem od naprawy telefonów komórkowych — oto wielki błąd ładowania, który wszyscy popełniają

Jestem ekspertem od naprawy telefonów komórkowych — oto wielki błąd ładowania, który wszyscy popełniają

Według eksperta od naprawy telefonów, który specjalizuje się w odnawianiu starych telefonów, większość z nas źle ładuje telefony.

Sposób, w jaki wielu z nas ładuje telefony — w tym pozostawianie ich do ładowania przez noc lub podłączanie ich do prądu w pracy — może w rzeczywistości uszkodzić baterię, trwale zmniejszając ilość ładunku, jaką może utrzymać urządzenie.

W rozmowie z DailyMail.com Kewin Charron, główny dyrektor ds. operacji uzupełniania zapasów w Back Market, ostrzega, że ​​całkowite rozładowanie baterii telefonów jest również szkodliwe.

Kewin Charron, Senior Director of Renewal Operations w Back Market (zdjęcie w załączeniu)

Źle ładujesz telefon?

Źle ładujesz telefon?

„Pozostawienie telefonu podłączonego do prądu lub pozostawienie go do rozładowania szybko skraca żywotność baterii” – powiedział Charron.

„Zamiast tego powinieneś dążyć do utrzymania poziomu naładowania między 20 a 80 procent”.

To może wydawać się trudne do osiągnięcia, powiedział Charron, ale wiele nowych telefonów oferuje opcję optymalizacji ładowania (aby telefon nie obciążał baterii).

Robienie tego jest łatwe, powiedział Charon, w nowszych telefonach Apple.

„W przypadku iPhone’ów z systemem iOS 13 i nowszym przejdź do ustawień iPhone’a> Bateria> Kondycja i ładowanie baterii i wybierz Zoptymalizowane ładowanie baterii” – powiedział.

To ustawienie automatycznie zmniejszy zużycie baterii, poprawiając jej żywotność.

Apple twierdzi, że ta funkcja opóźnia ładowanie iPhone’a o ponad 80 procent, wykorzystując uczenie maszynowe do nauczenia się codziennej rutyny, aby zoptymalizowane ładowanie baterii było aktywowane we właściwym czasie.

Powinieneś włączyć zoptymalizowane ładowanie, jeśli nie jest jeszcze włączone

Tak wygląda ekran opcji na telefonie Pixel

Powinieneś włączyć zoptymalizowane ładowanie, jeśli nie jest jeszcze włączone

Charron powiedział, że na Androidzie jest to trochę trudniejsze, ponieważ ustawienia mogą się różnić w zależności od różnych producentów.

„Przechodząc do ustawień, a następnie wybierając Bateria> Użycie baterii, możesz zobaczyć stan baterii” – powiedział.

READ  Apple po cichu wycofał 21,5-calowego iMaca z procesorem Intel

Następnie w obszarze Zarządzaj zużyciem baterii stuknij Zoptymalizowany, aby automatycznie wydłużyć czas pracy na baterii.

W telefonach Pixel nadal można go znaleźć pod baterią, ale wygląda to trochę inaczej (jak na zrzucie ekranu poniżej).

Charon powiedział, że kolejnym problemem, który może z czasem uszkodzić żywotność baterii, jest brud w porcie ładowania.

Charon powiedział: „Przestępczość i kurz są wrogami urządzeń mobilnych i żywotności baterii. Kurz gromadzi się w portach ładowania telefonu, powodując przegrzanie urządzenia lub przerwanie ładowania. Bezpieczne czyszczenie telefonu może zapewnić, że bateria się nie przegrzeje, co może prowadzić do długotrwałych szkód.

Charron zaleca używanie wykałaczki i wilgotnej szmatki do czyszczenia portu ładowania, aby pozbyć się zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić telefon.

Charron powiedział: „Pierwszą rzeczą do zrobienia przed czyszczeniem telefonu jest wyłączenie urządzenia. Następnie poświeć latarką na swoją maszynę, aby zobaczyć, z jaką ilością kurzu masz do czynienia.

Użyj miękkiej, lekko wilgotnej, niestrzępiącej się ściereczki, aby wytrzeć okolice portu ładowania. Aby usunąć zanieczyszczenia wewnątrz portu, użyj wykałaczki, przesuwając ją z boku na bok, upewniając się, że robisz to delikatnie, ponieważ obszar ten jest bardzo podatny na uszkodzenia.

„Kiedy zanieczyszczenia wyjdą, wytrzyj je szmatką i wejdź ponownie czystą wykałaczką”.

Charron ostrzega również, że pozostawienie telefonu w bezpośrednim świetle słonecznym może trwale uszkodzić baterię.

Ostrzega, że ​​jeśli otrzymasz ostrzeżenie, że Twój telefon się przegrzewa, może to oznaczać, że bateria ulega długotrwałemu uszkodzeniu.

Charon powiedział: „Najlepiej trzymać telefon z dala od ekstremalnych temperatur. Poniżej 0°C jest za zimno, a temperatura powyżej 35°C jest bardzo gorąca, co może uszkodzić żywotność baterii. Dlatego naprawdę ważne jest, aby zachować nie wystawiaj telefonu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas i ogranicz jego używanie w gorących samochodach lub pociągach.

READ  Gracz War Thunder publikuje tajny dokument, aby udowodnić, że czołg jest niedokładny

Jeśli wewnętrzna temperatura urządzenia wykracza poza normalny zakres działania, prawdopodobnie zauważysz przyciemnienie ekranu, całkowitą czerń lub wyłączenie lampy błyskowej aparatu. Możesz też otrzymać powiadomienie „Wysyłka w toku” lub ostrzeżenie o temperaturze.

Jeśli zobaczysz takie ostrzeżenie, powiedział Charon, najlepiej naładować telefon w chłodnym miejscu i unikać ładowania go bezprzewodowo.

Powiedział: „Podczas ładowania telefonu znajdź chłodne, wolne od wilgoci otoczenie o temperaturze poniżej 32°C (90°F). Ładowanie przewodowe jest również lepsze i preferowane niż ładowanie bezprzewodowe, aby uniknąć przegrzania.

Charon powiedział, że jeśli jest Ci gorąco, możesz zrobić kilka kroków, aby uniknąć przegrzania telefonu.

Charon powiedział: „Kiedy Twój telefon się nie ładuje, możesz uniknąć przegrzania, zmniejszając jasność. Jeśli Twój telefon ma słabą baterię i szukasz sygnału, może to spowodować przegrzanie urządzenia. Więc jeśli jesteś gdzieś z słaby sygnał, włącz tryb samolotowy, a następnie wyłącz go ponownie, gdy znajdziesz się w obszarze z lepszym połączeniem!”