Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jest to nowe doświadczenie, dzięki któremu podróżni nie będą musieli okazywać paszportów, aby wjechać na granice Wielkiej Brytanii

Jest to nowe doświadczenie, dzięki któremu podróżni nie będą musieli okazywać paszportów, aby wjechać na granice Wielkiej Brytanii

„Inteligentne” bramki paszportowe, które umożliwiają podróżnym przekraczanie granic Wielkiej Brytanii bez okazywania paszportu, mogą zostać przetestowane już w tym roku.

według czasyPhil Douglas, dyrektor generalny brytyjskich służb granicznych, dąży do „większego niż obecnie bezdotykowego rozpoznawania twarzy”.

Celem jest modernizacja obecnego systemu bramek elektronicznych, tak aby przylatujący pasażerowie mogli trzymać paszporty w kieszeniach i wjeżdżać do Wielkiej Brytanii po prostu patrząc w kamerę.

Obecna sieć eGates opiera się na rozpoznawaniu twarzy. Twarz każdego podróżnego jest skanowana z danymi zakodowanymi w paszporcie. Nowy system będzie oparty na scentralizowanych danych.

Obecnie bramy są otwarte dla podróżnych z Wielkiej Brytanii, którzy ukończyli 10. rok życia, a także obywateli Unii Europejskiej (i szerzej rozumianej strefy Schengen), Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru i Korei Południowej.

Inteligentne bramki będą wymagały zarejestrowania podróżnego w bazie danych.

Stopniowe wprowadzanie w Wielkiej Brytanii elektronicznego systemu zezwoleń na podróż oznacza, że ​​kwalifikujący się podróżni powinni mieć dostęp do informacji.

powiedział pan Douglas czasy: „Będziemy wiedzieć dużo informacji o ludziach z wyprzedzeniem.”

Inne kraje już korzystają z zaawansowanej technologii rozpoznawania twarzy – Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju, najbardziej ruchliwy międzynarodowy port lotniczy na świecie, udostępnia tę technologię niektórym podróżnym.

„Inteligentne bramki umożliwiają przejście przez kontrolę imigracyjną w mniej niż pięć sekund” – mówi Dubai Airports.

Z inteligentnych bramek w Dubaju nie mogą korzystać rodziny z dziećmi do lat 15 oraz pasażerowie o wzroście poniżej 1,2 metra.

Podobna technologia stosowana jest na niektórych australijskich lotniskach.

W Wielkiej Brytanii wstępna próba prawdopodobnie odbędzie się na jednym lotnisku i będzie dotyczyć ograniczonej liczby podróżnych. Nastąpi proces zamówień, a koszt aktualizacji setek istniejących portali prawdopodobnie sięgnie dziesiątek milionów.

READ  Janet Yellen ostrzega, że ​​secesja USA od Chin byłaby „katastrofalna”

Pasażerowie, którzy utkną w obliczu upadku całego brytyjskiego systemu bramek elektronicznych w maju 2023 r., mogą jednak nieufnie podchodzić do proponowanych ulepszeń.

Dziesiątki tysięcy pasażerów stało w kolejkach godzinami po nieudanej aktualizacji systemów podczas majowego święta państwowego.