Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jessica Watkins zostaje pierwszą czarnoskórą astronautką na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  • Jessica Watkins będzie pierwszą czarnoskórą kobietą, która będzie mieszkać i pracować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
  • Watkins odleci w kwietniu 2022 roku z trzema innymi astronautami i spędzi sześć miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
  • Ma nadzieję, że jej misja będzie przykładem dla kolorowych dziewczynek „w sposobie, w jaki mogą uczestniczyć i odnosić sukcesy”.

My przepraszamy! Wystąpiła awaria systemu i tym razem nie mogliśmy odebrać Twojej wiadomości e-mail.

33-letnia astronauta NASA będzie pierwszą czarnoskórą kobietą, która będzie mieszkać i pracować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, NASA ogłosiła wcześniej w tym miesiącu.

Jessica Watkins odleci w kwietniu 2022 roku z trzema innymi astronautami — Jill Lindgren i Robertem Haynes z NASA oraz Samanthą Cristoforetti z ESA. Zostaje przydzielona do pracy jako specjalista ds. misji w NASA SpaceX Crew-4, która potrwa sześć miesięcy.

To będzie pierwszy raz Watkinsa w kosmosie.

Watkins urodził się w Gaithersburg w stanie Maryland i wychował w Lafayette w stanie Kolorado. New York Times wzmiankowany. Później ukończyła Uniwersytet Stanforda z tytułem Bachelor of Science w dziedzinie nauk geologicznych i środowiskowych, a następnie uzyskała doktorat z geologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

33-latka dołączyła do kategorii kandydatów na astronautów w 2017 roku, gdzie przeszła dwuletnie szkolenie. według jej biografia Na stronie internetowej NASA jej szkolenie obejmowało „informacje naukowe i techniczne, obszerne instrukcje dotyczące systemów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, spacery kosmiczne, robotykę, trening fizjologiczny, trening w locie T-38, trening przetrwania w wodzie i na lądzie, trening geologiczny i trening umiejętności eksploracyjnych”. ”.

Watkins powiedziała The Times, że ma nadzieję, że jej misja zainspiruje kolorowe dzieci, a „w szczególności młode dziewczyny, aby mogły zobaczyć przykład sposobów, w jakie mogą uczestniczyć i odnosić sukcesy”.

„Dla mnie to było naprawdę ważne, więc jeśli mogę się do tego przyczynić w jakiś sposób, zdecydowanie warto” – dodała.

READ  Thornhill ukradł około 100 000 dolarów sprzętu i mienia po włamaniu do sali prób

Watkins ma również postawić stopę na Księżycu z zespołem Artemis w 2024 roku, Według Space.com. Astronauci NASA nie byli na Księżycu od ostatniej misji Apollo w 1972 roku.

NASA wysłała pierwszego czarnoskórego Amerykanina, Guiona S. Bluforda, w kosmos w 1983 roku. Mae Jemison była pierwszą czarnoskórą kobietą, która weszła w kosmos w 1992 roku z zespołem promu kosmicznego Endeavour.

W 2018 roku astronauta Janet Epps miała zostać pierwszą czarnoskórą kobietą, która dołączyła do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale NASA zastąpiła ją Sereną Onion Chancellor, donosi The Times. Nie jest jasne, dlaczego NASA dokonała tej zmiany.

NASA nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Insidera o komentarz.