Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jeśli lubisz wzrost EPS, sprawdź Lentex (GPW: LTX), zanim będzie za późno

Oczywiście wielu inwestorów, zwłaszcza tych, którzy są nowicjuszami w tej grze, woli kupować udziały w „gorących” akcjach z dobrą historią, nawet jeśli te firmy tracą pieniądze. Ale prawda jest taka, że ​​gdy firma co roku, wystarczająco długo, traci pieniądze, jej inwestorzy zwykle biorą swój udział w tych stratach.

Więc jeśli jesteś podobny do mnie, możesz być bardziej zainteresowany dochodowymi i rozwijającymi się firmami, takimi jak Linux (GPW: LTX). Chociaż nie sprawia to, że akcje są warte kupowania za wszelką cenę, nie można zaprzeczyć, że odnoszący sukcesy kapitalizm ostatecznie wymaga zysku. Chociaż dobrze finansowana firma może przez lata ponosić straty, o ile jej właściciele nie mają nieskończonego apetytu na obsługę klienta, będzie musiała ostatecznie osiągnąć zysk lub odetchnąć ostatnim tchem.

Zobacz naszą najnowszą analizę dla firmy Lentex

Jak szybko rośnie Lentex?

Jak powiedział mi kiedyś jeden z moich mentorów, cena akcji zależy od zysku na akcję (EPS). Nic więc dziwnego, że inwestuję w spółki, których zysk na akcję rośnie. Widzimy, że w ciągu ostatnich trzech lat Lentex zwiększał zysk na akcję o 12% rocznie. Ta stopa wzrostu jest dość dobra, zakładając, że firma może ją utrzymać.

Jednym ze sposobów podwójnego sprawdzenia rozwoju firmy jest przyjrzenie się, jak zmieniają się jej przychody i zyski przed odsetkami i marżami podatkowymi (EBIT). Akcjonariusze Lentexu mogą ufać, że marże EBIT wzrosły z 8,6% do 14%, a przychody rosną. Wspaniale jest widzieć z obu powodów.

Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak firma zwiększyła swoje zyski i przychody w czasie. Kliknij wykres, aby zobaczyć dokładne liczby.

GPW: Wyniki i przychody LTX na dzień 13 kwietnia 2021 r

Ponieważ Lentex nie jest gigantem, z kapitalizacją rynkową na poziomie 462 mln zł, zdecydowanie warto sprawdzić stan gotówki i zadłużenia. Przed Bardzo podekscytowany jego perspektywami.

READ  Przewodnik po pielęgnacji obuwia: sposób na czyszczenie i polerowanie skórzanych butów

Czy Lentex Insiders jest kompatybilny ze wszystkimi współtwórcami?

Wiele osób uważa, że ​​wysoki poziom własności wewnętrznej jest silnym znakiem zgodności między liderami firm a zwykłymi akcjonariuszami. Dlatego z radością informujemy, że Lentex Insiders posiada znaczną część firmy. W rzeczywistości, mając 36% firmy na swoim koncie, osoby z wewnątrz są głęboko zaangażowane w biznes. Jestem przekonany o tego typu wyrównaniu, ponieważ wskazuje, że biznes będzie prowadzony z korzyścią dla akcjonariuszy. W ujęciu bezwzględnym insidery zainwestowały w biznes 167 mln zł przy obecnym kursie akcji. To jest coś do kichania!

Czy Lentex zasługuje na miejsce na Twojej liście życzeń?

Jedną z pozytywnych rzeczy w Lentex jest to, że rośnie EPS. Miło widzieć. Tak jak polerowanie sprawia, że ​​sztućce są wytwarzane, tak wysoki poziom własności wewnętrznej wzmacnia mój entuzjazm dla tego rozwoju. Formuła jest dla mnie błoga, więc rozważam utrzymanie towarzystwa na mojej liście obserwacyjnej. Zawsze jednak powinieneś brać pod uwagę ryzyko. Na przykład zauważyliśmy 2 Znak ostrzegawczy Lentex Powinieneś być świadomy, a jeden z nich nie siedzi z nami dobrze.

Oczywiście możesz (czasami) dobrze sobie radzić z zakupami zapasów błędny Rosnące zyski i Nie Znawcy muszą kupować akcje. Ale jako rozwijający się inwestor zawsze lubię sprawdzać, które firmy akt Te cechy. Możesz uzyskać dostęp do bezpłatnej ich listy tutaj.

Należy pamiętać, że transakcje wewnętrzne omówione w tym artykule odnoszą się do transakcji, które należy zgłaszać w odpowiedniej jurysdykcji.

Awans
Jeśli chcesz handlować Lentex, otwórz konto na najtańszej * platformie zaufanej przez profesjonalistów, Interaktywni mediatorzy. Ich klienci z ponad 200 krajów i terytoriów handlują akcjami, opcjami, kontraktami futures, forex, obligacjami i funduszami na całym świecie z jednego zintegrowanego konta.

Ten artykuł autorstwa Simply Wall St ma charakter ogólny. Nie stanowi rekomendacji kupna lub sprzedaży akcji, ani nie uwzględnia Twoich celów ani kondycji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie ukierunkowanej, długoterminowej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że nasza analiza może nie obejmować najnowszych reklam firmy, które uwzględniają cenę lub są ogólne. Wall Street po prostu nie ma pozycji w żadnej z notowanych akcji.
*Interaktywni brokerzy są uznawani za najtańszych brokerów przez StockBrokers.com Annual Online Review 2020

READ  Parallel Desktop dla Mac 17 działa między Intel i M1 Divide

Czy masz uwagi dotyczące tego artykułu? Martwisz się o zawartość? pozostajemy w kontakcie Bezpośrednio u nas. Ewentualnie napisz do zespołu redakcyjnego (at) po prostu wallst.com.