World

Jeffrey Cox News Live: Boris Johnson twierdzi, że Wielka Brytania nie jest zdalnie skorumpowana

POWIĄZANE WIDEO: Jeffrey Cox oskarżony o drugą pracę w Urzędzie Gmin

Posłowie torysów zostali oskarżeni o zarobienie ponad miliona funtów na opłatach za konsultacje, ponieważ rośnie presja na Borisa Johnsona w związku z „korupcją” Westminsteru, a były prokurator generalny Sir Geoffrey Cox znajduje się w centrum kontrowersji związanych z jego pracą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Partia Pracy opublikowała w nocy analizę pokazującą, że konserwatywni posłowie otrzymali od początku roku ponad 1,7 miliona funtów z tytułu opłat doradczych, przy czym co siódmy pobierał pieniądze od podmiotów zewnętrznych. Liderka Partii Pracy Anneliese Dodds powiedziała, że ​​pokazuje, że w sercu Partii Konserwatywnej jest „coś zgniłego”.

Premier przekonywał, że Wielka Brytania nie jest „krajem odlegle skorumpowanym”. Jego komentarze w środę pojawiły się po zeszłotygodniowej decyzji o zbanowaniu jego zastępców Owen PattersonZawieszenie za złamanie zasad lobbingu poprzez utworzenie zdominowanego przez torysów komitetu – ruch, który wywołał oburzenie w Westminsterze.

1636620377

Posłowie powinni być oceniani na podstawie ilości drugiej pracy, którą wykonują, mówi przewodniczący komisji normalizacyjnej

Jonathan Evans, przewodniczący Komisji Standardów Życia Publicznego, powiedział, że gdyby poseł spędzał „ogromną ilość czasu” w drugiej pracy, nie byłby w stanie wypełniać swoich obowiązków wobec elektoratu.

Przemawiając do programu BBC Radio 4’s Today na temat zaleceń jego komisji z 2018 r. dotyczących zewnętrznej pracy posłów, partner powiedział: „Powiedzieliśmy, że ważne jest, aby nic, co robi poseł, nie utrudniało ich zdolności do pracy nad wspieraniem komponentów – więc należy to ocenić ile Praca, którą wykonują i rodzaj pracy za nią.

„Jeśli ktoś spędza znaczną część swojego czasu w drugiej pracy, nie może utrzymać wsparcia dla swoich wyborców”.

„A to wymaga czasu i wymaga skupienia”.

Tom Batchelor11 listopada 2021 08:46

1636620032

Jeffrey Cox dostaje 6 milionów funtów ze swojej drugiej pracy od czasu wstąpienia do Parlamentu

Sir Geoffrey Cox zarobił co najmniej 6 milionów funtów na swojej drugiej pracy od czasu zostania posłem w 2005 roku, według opiekun Raport.

Pojawia się, gdy były prokurator generalny został skierowany do komisarz ds. standardów Catherine Stone przez Partię Pracy po tym, jak pojawiło się nagranie wideo, na którym najwyraźniej uczestniczy w postępowaniu sądowym na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych ze swojego biura w Westminster.

QC, w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej, bronił swojej decyzji o współpracy z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi, udzielając porad prawnych, które mogłyby mu w tym roku zarobić ponad 1 milion funtów, oprócz jego pensji w wysokości 81 900 funtów, i powiedział, że będzie zaangażowany w -praca Z jakimkolwiek dochodzeniem w sprawie jego zachowania.

16-letni poseł powiedział, że ma pozwolenie od prezydenta Whipa Marka Spencera na wykorzystanie zasad głosowania przez pełnomocnika wprowadzonych podczas blokady Covid-19, aby umożliwić mu dalsze głosowanie w Izbie Gmin podczas pracy na Karaibach na początku tego roku.

Tom Batchelor11 listopada 2021 08:40

1636619072

Minister odmawia obrony Jeffreya Coxa

Minister gabinetu broniący Sir Geoffreya Coxa w głosowaniu przez pełnomocnika Brytyjskich Wysp Dziewiczych, powiedział, że spór o kryteria był „niefortunny”.

Zapytany w Sky News o głos byłego prokuratora generalnego Sir Jeffreya w Izbie Gmin podczas drugiej pracy na Karaibach na początku tego roku, sekretarz ds. Biznesu Paul Scully powiedział: „Nie będę bronić Jeffreya ani nic nie mówić – to zależy od nas. „Dla Jeffreya sprawa toczy się między nim a jego wyborcami”.

„To naprawdę niefortunne, że doszliśmy do takiej sytuacji”.

Naciskając na to, co było niefortunne w tej sytuacji, dodał: „Mamy sytuację, w której przede wszystkim w zeszłym tygodniu pozwoliliśmy pomieszać sytuację jednej osoby (Owen Patterson) z procedurą kryteriów, która prowadzi muszą się temu przyjrzeć, muszą się odwołać, ale aby to zrobić, potrzebujemy konsensusu między stronami.

„W takim razie, jak powiedziałem, aby pomylić szereg innych kwestii, którymi musimy się zająć, ale musimy zająć się w zrównoważony sposób i na pewno nie wdawać się w partyjną walkę polityczną”.

Tom Batchelor11 listopada 2021 08:24

1636618792

Minister mówi: „To prawda, że ​​przedstawiciele są w stanie obsadzić inne stanowiska”.

Sekretarz ds. Biznesu Paul Scully powiedział, że posłowie powinni mieć możliwość zdobycia drugiej pracy, ale „płatne adwokatury i tym podobne … powinny zostać całkowicie wyeliminowane”.

Powiedział LBC Radio, że „to słuszne, że posłowie mogą dostać drugą pracę, ale druga praca jest naprawdę kluczowa, ponieważ masz wiele przykładów, w których prawnicy nadal praktykują i mogą przywrócić to doświadczenie do ustawodawstwa, które my” ponownie posuwają się naprzód”. Sprawdzają.

„Masz ludzi w służbie publicznej, którzy nadal praktykują jako pielęgniarki, dentyści i lekarze, i masz ludzi w biznesie, którzy pozwalają im wnieść przedsiębiorczość i doświadczenie do zniesienia sytuacji ekonomicznej.

„Ale wykroczenie – płatne wsparcie i tym podobne – powinno zostać całkowicie wyeliminowane”.

Tom Batchelor11 listopada 2021 08:19

1636618352

Torysi posłowie zarabiają dużo na pracy poza domem

Partia Pracy powiedziała, że ​​posłowie torysów zarabiają setki tysięcy funtów na opłatach doradczych, po tym jak partia opozycyjna opublikowała nową analizę pokazującą, że konserwatyści od początku roku zarobili ponad 1,7 miliona funtów na opłatach doradczych.

Liderka Partii Pracy Anneliese Dodds powiedziała, że ​​analiza Partii Pracy wykazała, że ​​50 posłów torysów i byłych ministrów było opłacanych przez firmy zarządzające lub konsultingowe.

Nic nie wskazuje na to, by którykolwiek z zainteresowanych posłów złamał w ten sposób jakiekolwiek przepisy parlamentarne.

Były sekretarz gabinetu sir John Redwood, poseł Wokingham, otrzymał najwięcej honorariów, bo 194 810 funtów.

Na kolejnych miejscach uplasowali się poseł Sutton Coldfield Andrew Mitchell (115 833 funtów), poseł Wayy Forest Mark Garnier (82 500 funtów), poseł Wimbledon Stephen Hammond (81 666 funtów) i Richard Fuller z North East Bedfordshire (79 899 funtów).

Analiza nie obejmuje dochodów z innej firmy zewnętrznej, ale oblicza, że ​​łącznie 171 357 funtów zostało wypłaconych konserwatywnym posłom w ramach opłat za konsultacje.

Tom Batchelor11 listopada 2021 08:12

1636617600

Boris Johnson twierdzi, że Wielka Brytania „nie jest w najmniejszym stopniu skorumpowana”

Boris Johnson przekonywał, że Wielka Brytania nie jest „krajem zdalnie skorumpowanym” w obliczu ciągłych skutków ubocznych zachowań niektórych posłów, kontroli drugich miejsc pracy polityków i obaw związanych z korupcją polityczną.

Komentarze premiera w środę były następstwem decyzji z zeszłego tygodnia nakazującej jego deputowanym zablokowanie zawieszenia Owena Pattersona za złamanie zasad lobbingu poprzez powołanie komisji zdominowanej przez torysów – posunięcie to wywołało oburzenie w Westminsterze.

Pomimo oskarżeń o „korupcję” i słabnięcie konserwatystów w sondażach opinii, Johnson dwukrotnie odmówił przeprosin za swoją rolę w politycznie toksycznej awanturze, gdy sprawa ta została poruszona na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow.

Tom Batchelor11 listopada 2021 08:00

1636617174

Dzień dobry i witam ‘niezależny’Ponowny opis trwającej awantury korupcyjnej w Westminster.

Tom Batchelor11 listopada 2021 07:52