Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jednostka policji „Scorpio” zostaje rozwiązana po tym, jak jej członkowie biją zdjęcia Nicholsa, co prowadzi do jej pobicia

Jej wyspecjalizowana jednostka, Operation Street Crime to Restore Peace in Our Neighborhoods, została utworzona nieco ponad rok temu w celu zajęcia się eskalacją brutalnej przestępczości w mieście.

Jednostka, znana jako „Skorpion”, miała na celu zwiększenie obecności policji w dzielnicach o wysokiej przestępczości.

Często używali nieoznakowanych pojazdów do przejmowania broni, zajmowania się kradzieżami samochodów, morderstwami, rabunkami i dokonywaniem setek aresztowań.

Szef policji broni „znaczącego sukcesu” jednostek w walce z przestępczością

Zaledwie dzień wcześniej pani Davis zawiesiła całą jednostkę do czasu śledztwa, ale nadal broniła swojego „ogromnego sukcesu” w walce z przestępczością.

„Wykonali dobrą robotę”, powiedziała. „Myślimy, że ta grupa wypadła tamtej nocy z torów”. „Ludzie chcą pozbyć się dziecka wraz z kąpielą” – dodała.

Urzędnicy miejscy przytoczyli szereg statystyk, aby podkreślić sukces jednostki.

W ciągu swojego krótkiego istnienia Scorpion aresztował ponad 2000 brutalnych przestępców i przejął 800 nielegalnej broni palnej.

W tym samym czasie w Memphis odnotowano pierwszy spadek liczby zabójstw i przemocy od czterech lat.

Funkcjonariusze są jak stado wilków

Jednak Ben Crump, prawnik rodziny Nicholsów, powiedział, że śmierć Tyre’a nie była odosobnionym incydentem, twierdząc, że funkcjonariusze Scorpiona użyli nadmiernej siły w innych przypadkach.

„Uważamy, że był to wzorzec i praktyka, a Tyr nie żyje, ponieważ ten wzorzec i praktyka nie były kontrolowane” – powiedział.

Rodzina wezwała do zniesienia „Aqrab” i przeglądu podobnych wyspecjalizowanych jednostek w całym kraju.

Powiedzieli, że taśma pokazała, że ​​był „zastraszany” przez funkcjonariuszy Scorpiona, którzy zachowywali się „jak stado wilków”.

READ  Chwila z rodziną i przyjaciółmi na łodzi i uratuj wyzwoliciela, który zaginął na wiele godzin Wiadomości z USA