Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

JD Sports wzbogacony o blokadę klawiszy do „Ath-Leisure”

Podczas blokady szybko zmieniła się szafa narodowa z koszul i krawatów na „rozrywkę”, a zmiana wzmocniła JD Sports.

JD Sports osiągnął lepsze wyniki niż większość sprzedawców detalicznych roku, odkąd Wielka Brytania została po raz pierwszy zamknięta.

Nie trwało długo, zanim narodowa garderoba zmieniła się z koszul i krawatów w mieszankę wygodnych, sportowych ubrań nazywanych „wypoczynkiem”. To tutaj rozwija się firma JD, która sprzedaje produkty znanych marek, takie jak Adidas i Nike.

W przyszły wtorek zdradzi, ile siana była w stanie wyprodukować w ciągu roku, który zlikwidował znaczną część przemysłu.

W styczniu miasto zaskoczyło miasto aktualizacją handlową, która mówi, że roczne zyski osiągną co najmniej 400 milionów funtów po mocnych świętach Bożego Narodzenia – znacznie powyżej 295 milionów funtów, jak pokazują analitycy.

Inwestorzy wstrzymają oddech, aby sprawdzić, czy osiągnął lub nawet przekroczył te oczekiwania. JP Morgan uważa, że ​​przyniesie to zysk w wysokości 415 milionów funtów, a sprzedaż wyniesie 6,2 miliarda funtów.

Będą też chcieli wiedzieć, jakie są prognozy wzrostu zysków na pozostałą część tego roku.

JD początkowo ustawił ją na od 5 do 10 procent.

„Będziemy się zastanawiać, czy wydarzenia ostatnich kilku miesięcy, w tym nowe ograniczenia w Europie, wpłynęły na te cele” – powiedział William Ryder, analityk giełdowy w Hargreaves Lansdown Investment Service.

Wszelkie aktualizacje dotyczące zagranicznych przejęć i ekspansji będą mile widziane po zebraniu 464 milionów funtów od akcjonariuszy i podpisaniu umów w Stanach Zjednoczonych i Polsce.

Akcje FTSE 100 zamknęły się zeszłej nocy o 5,1 procent, czyli 44,6 pensów, do 917 pensów – i są teraz notowane na mniej więcej tym samym poziomie, co przed pandemią.

READ  Właściciel Patriots, Kraft, dołącza do Meek Mill na wiec Holocaustu | Sporty

Reklamy