Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

JD Sports podnosi prognozę zarobków dzięki wyższym poziomom handlu

JD Sports podnosi prognozy zarobków po wysokich poziomach handlu podczas Czarnego Piątku i Świąt

  • Szacuje się, że JD Sports zarobi w tym roku co najmniej 875 mln funtów głównych zarobków przed opodatkowaniem
  • Peter Coogle wzywa do ponownego rozważenia nadchodzącej podwyżki ubezpieczeń społecznych
  • Firma poinformowała, że ​​pakiet pomocy o wartości 1,9 biliona dolarów zwiększył jej zysk netto o 100 milionów funtów


Sprzedawca detaliczny JD Sports po raz drugi w ciągu czterech miesięcy zaktualizował swoją prognozę rocznych zarobków po wysokiej sprzedaży w okresie Czarnego Piątku i Świąt Bożego Narodzenia.

Giełdowa spółka ujawniła, że ​​przychody były o 10 procent wyższe w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 roku, mimo że koronawirus spowodował poważne problemy dla grupy.

Obejmuje to zakłócenia w dostawach towarów niektórych marek i ograniczenia handlowe w Europie i Azji Południowo-Wschodniej, które według szefów firmy JD są „dobrze przygotowane do zarządzania”.

Boom sprzedaży: spółka JD Sports, notowana na giełdzie Premier League, ujawniła, że ​​przychody z podobnej działalności były o 10 procent wyższe niż w analogicznym okresie w 2020 r.

Obecnie oczekuje co najmniej 875 mln funtów głównych dochodów przed opodatkowaniem za 12 miesięcy do 29 stycznia, co stanowi wzrost o 65 mln funtów powyżej obecnych średnich oczekiwań rynkowych.

Około 100 milionów funtów z tej kwoty zostało prześledzone przez sieć odzieży sportowej do pakietu pomocy dla koronawirusa o wartości 1,9 biliona dolarów, który prezydent Joe Biden zatwierdził w marcu zeszłego roku.

READ  Włoch Berrettini dotarł do półfinału Wimbledonu

Grupa stwierdziła, że ​​spodziewa się podobnych poziomów zysków w przyszłym roku, o ile Wielka Brytania i Ameryka Północna nie zobaczą żadnych dodatkowych ograniczeń handlowych i obliczą korzyści zapewniane przez amerykański pakiet stymulacyjny oraz dodatkowe koszty zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

Dyrektor generalny Peter Coogill powiedział: „Zaangażowanie naszych kolegów ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu i chciałbym podziękować wszystkim w naszych firmach za ich znaczący wkład w osiąganie tak wyjątkowych wyników”.

Ostrzegł jednak, że nadchodzący wzrost stawek ubezpieczenia społecznego o 1,25 procent od kwietnia, wraz z wyższymi kosztami wynagrodzeń, będzie miał negatywny wpływ i wezwał kanclerza Rishi Sunaka do ponownego rozważenia nadchodzącej podwyżki.

Powiedział Wieczorny Standard: „Narzucenie przez korporacje w tym roku, w czasie, gdy i tak panowała taka inflacja płac, jest dość silne.

Ekspansja: JD Sports kupiło w zeszłym roku kilka firm, w tym polską Grupę Inwestycyjną Marketingu i 80 proc. udziałów w Deporvillage i Cosmos Sports.

Ekspansja: JD Sports kupiło w zeszłym roku kilka firm, w tym polską Grupę Inwestycyjną Marketingu i 80 proc. udziałów w Deporvillage i Cosmos Sports.

Masz nałożone ubezpieczenie społeczne i masz też podwyżkę podatku od osób prawnych. Wpływa to na zatrzymane dochody z inwestycji.

Rząd Wielkiej Brytanii pracuje nad podniesieniem składki na ubezpieczenie społeczne z zamiarem finansowania opieki społecznej i zmniejszenia zaległości w NHS, gdzie około 6 milionów ludzi czeka obecnie na rutynowe leczenie szpitalne.

Fundacja Resolution oszacowała, że ​​ta podwyżka podatku zwiększyłaby przeciętny podatek dla osób z górnej połowy skali dochodów o kolejne 750 funtów rocznie.

Jednak wyniki JD Sports podczas pandemii pozostawiły ją na znacznie silniejszej pozycji niż wiele firm i umożliwiły rozpoczęcie ekspansji poprzez kupowanie innych firm produkujących odzież sportową.

W 2020 roku kupił 80 procent udziałów w hiszpańskiej internetowej firmie zajmującej się artykułami sportowymi Deporvillage i greckim sklepie Cosmos Sports, a także większościowe udziały w firmie Marketing Investment Group, sprzedawcy mody retro z lat 80., dystrybutora obuwia i odzieży w Polsce.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Powody, dla których Francja jest pewna, że ​​pokona Anglię

Urząd ds. Konkurencji i Rynków nakazał jednak grupie sprzedać markę Footasylum z powodu obaw, że jej przejęcie mogłoby ograniczyć konkurencję w branży obuwniczej i doprowadzić do wyższych cen i mniejszego wyboru dla klientów.

Jednak Keith Bowman, analityk inwestycyjny w Interactive Investor, powiedział dziś, że historia ekspansji i przejęć marki jest mocna, a jej ostatni cel to wzrost w Stanach Zjednoczonych.

Sprzedaż internetowa odnotowała spore zakłócenia w sklepie JD Pandemic Weather, podczas gdy wcześniejsza umowa logistyczna z Clipperem potwierdza zamiar dalszego rozwoju kanału. Ogólnie rzecz biorąc, poparte dzisiejszym podwyższeniem prognoz dotyczących zysków, konsensus analityków prawdopodobnie pozostanie bardzo pozytywny, wskazując na silne zakupy.

Akcje JD Sports zamknęły się w środę o 3,3 proc. poniżej poziomu 211,5 pensa, choć ich wartość w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o prawie jedną czwartą.

Reklamy