sport

Jasne wyjaśnienie NFT i ich potencjalnego wpływu na sport

Kiedy Evan Mobley ogłosił projekt NBA w kwietniu, nie poszedł tradycyjną drogą. Mobley uniknął komunikatu prasowego lub trybuny dla graczy, a zamiast tego upublicznił to w komunikacie NFT.

Niewymienny token Mobley, który oprócz samego zasobu cyfrowego, kupujący ma prawo otrzymać dwie podpisane koszulki Mobley i dwa bilety na przyszłą grę ze spotkaniem i pozdrowieniem, został sprzedany za 2,1 eteru. 19 kwietnia, kiedy transakcja została sfinalizowana, równało się to 2163 dolarom. Teraz jest to 4017 dolarów. Zmienność jest częścią umowy w kryptowalutach i częścią umowy z NFT. Pytaniem jest, czy NFT firmy Mobley przyniesie taki sam popyt jak dwa miesiące temu.

Od wiosennego szczytu rynek sportowych NFT – napędzany w dużej mierze przez NBA Top Shots – ustabilizował się. Ale to nie powstrzymało sportowców przed skokami. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu, Kavonne Tipodox z Oregonu ogłosił, że będzie ostatnim, który go zwolni.

Argument przemawiający za NFT jest taki: istnieje pewien stopień niepewności, czy natkniesz się na rzadką kartę baseballową. O ile karta, o której mowa, nie jest tak stara, że ​​znalezienie nowej byłoby wydarzeniem branżowym – na przykład T-206 Honus Wagner z 1909 r. – nie wiesz, ile innych jest tam. To, co teraz może być rzadkie, może nie być za rok. Jeśli kupujesz lub sprzedajesz kartę, uwierzytelnienie jej jest czasochłonnym i kosztownym procesem, który obejmuje wysyłanie jej tam iz powrotem. Karta może być uszkodzona, a jej wartość uszkodzona.

Inwestorzy twierdzą jednak, że w cyfrowym świecie NFT z natury omija ten proces.

Łatwo jest pomylić i niewłaściwie zrozumieć, czym jest NFT, ponieważ termin „niezamienny token” jest ogólnym terminem określającym rodzaj technologii używanej w innych dziedzinach kryptowalut, który dla wielu jest trudny do zrozumienia. Krótko mówiąc, jest to sposób na uwierzytelnienie zarówno własności, jak i autentyczności przedmiotu cyfrowego. Nie ma ograniczeń co do potencjalnych zastosowań i nikt nie ma jasnej odpowiedzi, jak i kiedy ta technologia może stać się regularną częścią życia. W tej chwili wiele intryg kręci się wokół holdingów NFT.

READ  Vidit Gujrati awansował do trzeciej rundy z wygraną w pierwszej połowie, de Jokes wyeliminowany, Padmini Root - Sports News, First Post

Pozostając za przykładem karty sportowej, NFT, takich jak te sprzedane Najlepszy strzał NBA Jest to cyfrowa wersja tradycyjnej karty do koszykówki. Wszystkie wady karty fizycznej zniknęły. Dzięki technologii blockchain łatwo jest zobaczyć historię Top Shot – kto jest jej właścicielem, ilu ma innych, co zostało sprzedane w przeszłości i na podstawie tych informacji oszacować jego wartość. Zamiast nieruchomego obrazu może to być GIF lub wyróżnienie, takie jak młyn LeBron James odbijający światło reflektorów Kobe Bryanta. To Sprzedane za prawie 400 000 USD w kwietniu.

W wielu z nich też potrafię podziurawić” – powiedział Steve Poland, który biega. stronie internetowej Pokrycie rynku Top Shot i oferta 100 000 USD na wsad LeBron Premium od NFT. “Kupiłem to, sprzedałem i nadal mam trochę tego, ale tak, rzeczywiście. Ile kosztuje wsad LeBrona Jamesa w tym roku?”

Polska jest ubezpieczona. Uważa, że ​​cyfrowe kolekcje, takie jak Top Shot, mają prawdziwą wartość w przyszłości, i widzi, że koncepcja NFT osiąga coraz większe i bardziej rozpowszechnione wyżyny. Ale to przychodzi z pewnymi kwalifikacjami.

Jeśli chodzi o Top Shot, rynek eksplodował wiosną, osiągając wyżyny, których nikt się nie spodziewał. Od tego czasu sytuacja się uspokoiła, a Polska poinformowała, że ​​podjęto kroki w celu zapewnienia większej liczby kart cyfrowych w sprzedaży, aby popyt nie powodował natychmiastowego wzrostu cen odsprzedaży. . Ale przedmioty takie jak wsad LeBrona nadal będą miały długoterminową wartość.

Gwiazda Lakersów, LeBron James, tonie podczas szóstego meczu finałów NBA 2020 w październiku.

(Mark J. Terrell/The Associated Press)

„Nie sądzę, żeby to było w sprzedaży od co najmniej trzech miesięcy” – powiedział. Ci ludzie się tego trzymają. Obecnie obowiązuje maksymalna cena, po której można wystawiać przedmioty (na rynku Top Shot) na 250 000 USD. …obecnie nikt nie chce sprzedawać swoich produktów za 250 000 USD.”

READ  Edward Paul Kovac 1929-2021 | Wiadomości, sport, praca

Mimo to Top Shot to tylko jedno z wielu miejsc, w których można kupić przedmioty kolekcjonerskie NFT. Jest to również jeden z najłatwiejszych sposobów, aby się w to dostać. Można go kupić kartą kredytową, ale aby kupić NFT w Open Sea, jednym z największych rynków w branży, trzeba zapłacić w Ethereum – kryptowalucie. Aby to zrobić, najpierw musisz zdobyć ethereum, co jest złożonym procesem, który jest trudny do zrozumienia.

Niektórzy inwestorzy, tacy jak założyciele CryptoKickers Joey Flynn i Thomas Dimson, pracują nad koncepcją, nawet w jej najbardziej czysto cyfrowej formie. Niedawno kupili cyfrową działkę o wartości 10 000 USD, aby zbudować cyfrowy salon wystawowy, w którym będą prezentowane cyfrowe trampki, które ich firma produkuje i sprzedaje jako NFT.

„Myślę, że ten rodzaj galaktycznego spojrzenia na to, gdy kryptowaluta się rozprzestrzenia, ludzie będą spędzać coraz więcej czasu w tych cyfrowych światach” – powiedział Flynn. „A urządzenia do noszenia w tych cyfrowych światach, następny Nike, następny Adidas i następna Puma zostaną faktycznie zbudowane w metawersie”.

Adam Richman i Joe Silbersweg z Medium Rare powiedzieli, że widzą wartość we współpracy ze sportowcami i zespołami przy tworzeniu NFT, które ich zdaniem mają wartość historyczną. Na początku tego roku współpracowali z Robem Gronkowskim, aby uczynić go pierwszym sportowcem, który stworzył NFT, tworząc wirusowy moment, który wywołał szum z „Sobotnia noc na żywo„Produkt, który doprowadził” Prawie 2 miliony dolarów w sprzedaży.

Dla fanów, którzy nie widzą uroku cyfrowych kolekcji kolekcjonerskich, koncepcja NFT wciąż może stać się wirusowa. Zespoły mogą korzystać z technologii biletowej, przekształcając to, co już jest biletem zeskanowanym telefonicznie, w NFT zaprogramowany do przyznawania tantiem zespołowi i ułatwiania jego uwierzytelniania na rynku wtórnym. Jeśli jesteś posiadaczem karnetu sezonowego, możesz skorzystać z pomocy specjalisty NFT, który przygotuje Cię na takie doświadczenie, jak spotkanie z graczem.

READ  Znakomici Szwedzi chcą kontynuować niepokonany bieg Sports News, Firstpost

„Myślę, że to będzie coś więcej niż przyszłość NFT” – powiedział Christian Vieri, dyrektor generalny firmy Geer zajmującej się technologią kryptograficzną, która niedawno uruchomiła NFT z włoskim klubem piłkarskim Juventus. „Myślę, że fakt, że oczywiście dostaniesz przedmioty kolekcjonerskie i tak dalej, ale myślę… grupa ludzi, którzy kupują za doświadczenie, motywację, nagrody i uczestnictwo, będzie przyszłością NFT”.

Ferri wszedł w krypto w 2012 roku, kiedy przyjaciel poprosił go o zainwestowanie w bitcoin. Jest związany z NFT od 2018 roku, kiedy „nikt nie wiedział o NFT z wyjątkiem geeków takich jak ja”, mówi. Przewiduje, że pytania dotyczące przyszłości NFT zostaną naturalnie rozwiązane w nadchodzących latach wraz z przyjęciem technologii, ponieważ wielkie nazwiska ugruntowują się w branży, ponieważ niezliczone firmy próbujące stworzyć nazwę eksperymentowały z konsolidacją.

– To zajmie trochę czasu – powiedział Ferry. „Myślę, że zajmie to więcej czasu, jak rzeczy destrukcyjne”.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment