Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Japonia ponownie otwiera swoje drzwi dla zagranicznych turystów po dwóch latach od zamknięcia epidemii |  Japonia

Japonia ponownie otwiera swoje drzwi dla zagranicznych turystów po dwóch latach od zamknięcia epidemii | Japonia

Japonia ogłosiła, że ​​zakończy dwuletnią pandemiczną blokadę i ponownie otworzy swoje drzwi dla turystów z 98 krajów i regionów w przyszłym miesiącu, ale podróżni będą mogli wchodzić tylko w ramach grup wycieczkowych.

Decyzja zapada po tym, jak w zeszłym tygodniu rząd powiedział, że tak zrobi Test, który umożliwia wycieczki w małych grupach Z gośćmi z USA, Australii, Tajlandii i Singapuru w tym miesiącu.

W czwartek rząd zrewidował kontrole graniczne, aby wznowić przyjmowanie lotów zorganizowanych z 98 krajów i terytoriów – w tym Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Hiszpanii, Kanady i Malezji – począwszy od 10 czerwca.

Japonia zwiększy również liczbę lotnisk obsługujących loty międzynarodowe do siedmiu, dodając lotnisko Naha w południowej prefekturze Okinawa i nowe lotnisko Chitose w pobliżu Sapporo na północnym Hokkaido.

Przez większość pandemii Japonia zakazała wszystkim turystom i wpuszczała tylko obcokrajowców i mieszkańców, chociaż ci turyści byli okresowo zakazani.

Wszyscy przybysze muszą wykazać negatywny wynik testu na Covid przed podróżą do Japonii, a wielu z nich musi zostać ponownie przetestowanych po przyjeździe, chociaż osoby zaszczepione potrójnie z niektórych krajów mogą pominąć dodatkowe testy, a także trzydniową kwarantannę wymaganą w przypadku innych.

Od grup wycieczkowych oczekuje się, że będą ponosić odpowiedzialność za zapewnienie, że odwiedzający będą szanować niemal uniwersalne noszenie masek i inne środki, które pomogły utrzymać opłaty za COVID na stosunkowo niskim poziomie.

Nie jest jasne, ile osób będzie mogło skorzystać z ostrożnego ponownego otwarcia, ponieważ Japonia planuje podwoić dzienny limit wejść, ale tylko do 20 000.

Premier Fumio Kishida powiedział, że chce złagodzić środki kontroli granicznej, ale oczekuje się, że działania będą postępować powoli, przy silnym poparciu społecznym dla obecnych ograniczeń.

Japonia przyjęła rekordową liczbę 31,9 miliona zagranicznych gości w 2019 roku i była na dobrej drodze do osiągnięcia celu 40 milionów w 2020 roku, zanim pandemia się rozprzestrzeniła.

READ  Wordle 262 Mar 8 Wskazówki - Masz dzisiaj problem z odpowiedzią na Wordle? TRZY WSKAZÓWKI DO POMOCY | Gry | rozrywka