Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Japonia ogłasza stan wyjątkowy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Japonia ogłosiła, że ​​podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie panował stan wyjątkowy Covid-19.

Premier Yoshihide Suga ogłosił środek na konferencji prasowej w czwartek wieczorem jako rozprzestrzenianie się zmienna delta Prowadzi to do szybkiego rozprzestrzeniania się zakażenia wirusem Corona.

Ponowny stan wyjątkowy oznacza, że ​​fani Tokio też będą Zachęcam do pozostania w domu Nawet z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim organizującym największe wydarzenie sportowe na świecie na swoich ulicach i stadionach.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nalegał, aby igrzyska były kontynuowane nawet w stanie wyjątkowym, ale ogłoszenie prawdopodobnie doprowadzi do zaostrzenia ograniczeń dla widzów. Tokio 2020 zrewiduje swoją decyzję, aby zezwolić na przedłużenie Maksymalnie 10 000 widzów, czyli 50 procent całkowitej pojemności, będzie na stadionach przed końcem tygodnia.

Suga powiedział: „Liczba [of people infected with Covid] Ci, którzy są poważnie chorzy, a wykorzystanie łóżek szpitalnych pozostaje na niskim poziomie, ale mając na uwadze wpływ zmiennych, musimy działać, aby zapobiec kolejnej fali infekcji w całym kraju”.

Yasutoshi Nishimura, minister odpowiedzialny za japońską reakcję na Covid-19, opisał sytuację jako „wyścig między szczepieniem a rozprzestrzenianiem się wariantu delta”. Powiedział, że szczepienia będą kontynuowane tak szybko, jak to możliwe podczas sytuacji kryzysowej.

Po powolnym starcie Japonia zaoferować szczepionkę Jego tempo przyspieszyło, ale pierwszą dawkę podało tylko 27 procentom publiczności i odeszło Duże zgromadzenie nieszczepionych osób Wśród nich może się rozprzestrzeniać Covid-19.

W środę Tokio zgłosiło 920 nowych przypadków koronawirusa, co stanowi najwyższą dzienną liczbę od 13 maja. Liczba przypadków wzrosła, odkąd Japonia zniosła swój poprzedni stan wyjątkowy w zeszłym miesiącu.

Nowy stan wyjątkowy będzie czwartym w Tokio, po wcześniejszych ogłoszeniach wiosną 2020, zimą 2021 i wiosną 2021. Zgodnie z wcześniejszymi ograniczeniami, społeczeństwo zostało poproszone o pracę z domu, kiedy to możliwe, a restauracje zostały poproszone o zamknięcie o godzinie 20:00.

READ  Lawa z Wysp Kanaryjskich dociera do morza, budząc obawy przed toksycznymi gazami | Hiszpania

Japonia ma konstytucyjne prawo do swobodnego przemieszczania się, więc wszelkie ograniczenia są dobrowolne. Poprzednie sytuacje awaryjne Skutecznie zmniejszał liczbę przypadków Covid-19, ale urzędnicy medyczni byli zaniepokojeni spadkiem zgodności z zasadami i wysoką przepuszczalnością wariantu delta.

„Wariant delta rozwija się szybko, odpowiada za 7 procent przypadków w całym kraju i 14 procent w Tokio” – powiedziała Norihisa Tamura, minister zdrowia. „Z myślą, że chcielibyśmy, aby była to ostatnia runda środków nadzwyczajnych, będziemy kontynuować szczepienia i leczenie koronawirusa, mając na uwadze życzenia społeczeństwa”.

Okinawa również pozostanie w stanie wyjątkowym, ale inne duże miasta w Japonii nie zostaną objęte ograniczeniami, co zmniejszy Wpływ ekonomiczny nowych środków.

„Ożywienie gospodarcze napędzane przez eksport i produkcję prawdopodobnie nie zostanie wykolejone”, powiedział Takeshi Yamaguchi, główny ekonomista Japonii w Morgan Stanley w Tokio, zauważając mniejszy zasięg geograficzny nowej sytuacji kryzysowej. Dodał, że rodziny przystosowały się do zakupów online.

Jednak Yamaguchi powiedział, że będzie zwiększona presja na kolejną rundę stymulacji fiskalnych, która może obejmować więcej dotacji pieniężnych dla osób o niskich dochodach.