Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Japonia: Dziewięć osób znalezionych „nieprzytomnych” z łodzi wycieczkowej zaginęło u wybrzeży Japonii |  wiadomości ze świata

Japonia: Dziewięć osób znalezionych „nieprzytomnych” z łodzi wycieczkowej zaginęło u wybrzeży Japonii | wiadomości ze świata

Dziewięć z 26 osób na zaginionej łodzi turystycznej w Japonii zostało znalezionych nieprzytomnych.

Wcześniej w niedzielę ratownicy odkryli cztery osoby w pobliżu czubka półwyspu Shiretoko na północnej wyspie Hokkaido, a kilka godzin później pięć osób w tym samym obszarze.

Krajowa straż przybrzeżna nie mogła potwierdzić, czy którykolwiek z nich żyje.

Ale publiczna telewizja NHK powiedziała, że ​​zemdlali, a średnia temperatura morza w Parku Narodowym Shiretoko o tej porze roku była nieco powyżej zera.

zdjęcie:
Helikoptery ratunkowe znalazły dziewięć z 26 osób zaginionych na łodzi turystycznej w Japonii, ale ich okoliczności nie są znane.

Miejsce to jest znane jako trudne miejsce do manewrowania łodziami ze względu na skaliste wybrzeże i ta sama łódź turystyczna miała tam wypadek w zeszłym roku.

Na skalistym wybrzeżu widniała też pomarańczowa boja ratunkowa w kształcie kwadratu z nazwą łodzi.

Łódź przewożąca 24 pasażerów, w tym dwoje dzieci i dwóch członków załogi, zaginęła po wysłaniu w sobotę wezwania pomocy, informując, że utonęła i zaczęła tonąć.

Turystyczna łódź pływała u zachodnich wybrzeży półwyspu Shiretoko, na północnej wyspie Hokkaido.  Zdjęcie: AP
zdjęcie:
Turystyczna łódź pływała u zachodnich wybrzeży półwyspu Shiretoko, na północnej wyspie Hokkaido. Zdjęcie: AP

Załoga powiedziała, że ​​osoby na pokładzie miały na sobie kamizelki ratunkowe, a łódź była wygięta pod kątem 30 stopni.

Ratunek w niedzielę nadszedł po prawie 19 godzinach intensywnych poszukiwań z udziałem sześciu łodzi patrolowych, kilku samolotów i nurków. Straż Przybrzeżna powiedziała, że ​​poszukiwania trwały przez całą noc.

Lokalna spółdzielnia rybacka poinformowała, że ​​około godziny 12 w sobotę w okolicy zaobserwowano silne fale i silne wiatry.

Lokalne media podały, że kutry rybackie wróciły do ​​portu przed południem z powodu złej pogody.

NHK powiedział, że było ostrzeżenie przed falami o wysokości do trzech metrów (około 10 stóp).

Mapa pokazująca lokalizację zaginionej łodzi

Yoshihiko Yamada, profesor nauk morskich na Uniwersytecie Tokai, powiedział, że łódź prawdopodobnie oderwała się od ziemi po tym, jak została rzucona przez wzburzone fale, a następnie uszkodzona i zatonęła, zanim prawdopodobnie zatonęła.

READ  Kryzys kosztów utrzymania powoduje „lukę godności” najbiedniejszych rodzin w Szkocji | Szkocja

Naukowiec powiedział również, że istnieje niewielka szansa, że ​​łódź uderzyła w wieloryba.

Na stronie internetowej firmy podano, że wycieczka trwa około trzech godzin i oferuje wspaniały widok na zachodnie wybrzeże półwyspu, w tym na zwierzęta, takie jak wieloryby, delfiny i niedźwiedzie brunatne.