Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jan Bednarek i Leander Dendoncker dołączają do Aston Villi i podpisują kontrakt z Wolves z Boubacar Traore z Metz |  wiadomości piłkarskie

Jan Bednarek i Leander Dendoncker dołączają do Aston Villi i podpisują kontrakt z Wolves z Boubacar Traore z Metz | wiadomości piłkarskie

Aston Villa potwierdziła podpisanie kontraktu w dniu ostatecznym z Leanderem Dendonckerem i Janem Bednarekiem, podczas gdy Wilki zapewniły podpis Boubacara Traore z Metz.

Reprezentant Belgii Dendoncker przeniósł się przez Midlands z Molineux do Villa Park po tym, jak dwa kluby uzgodniły wcześniej w czwartek nieujawnioną opłatę, szacowaną na 13 milionów funtów.

Długość podpisanej przez niego umowy nie została w tym momencie ujawniona.

Dendoncker, 27 lat, zaliczył 159 występów dla Wilków po przejściu z Anderlechtu, początkowo wypożyczony w 2018 roku, a rok później na stałe.

Jednak jego sprzedaż nie przekonała Aston Villi do przyjęcia lepszej oferty Arsenalu dla pomocnika Douglasa Luiza, który w czwartek odrzucił oferty o wartości 20 mln, 23 mln i 25 mln funtów od Arsenalu.

Tymczasem Bednarek pozyskał Ville na sezonowy wypożyczenie z Southampton.

26-letni obrońca Polski wyglądał dziś na gotowy do przejścia do West Hamu, ale ruch się nie powiódł.

Spędził pięć lat w St Mary’s, po przeprowadzce w 2017 roku z Lecha Poznań i zaliczył ponad 150 występów dla klubu.

Tymczasem przeprowadzka Wilków do Traore – finansowego reprezentanta poniżej 23 roku życia – trwa cały sezon z opcją zakupu za 11 milionów euro.

21-latek przeszedł badanie lekarskie w czwartek wieczorem, a stan osobisty nie stanowił problemu.

Gerrard: Nie kontroluję stanu Douglasa Louise

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Szef Aston Villi, Stephen Gerrard, przyznał, że przyszłość Douglasa Luiza w klubie jest w jego rękach, ponieważ zostało mu niewiele czasu na kontrakt.

Tymczasem szef Aston Villi, Stephen Gerrard, powiedział, że zespół rekrutacyjny również ciężko pracował, aby zapewnić termin płatności – chociaż omawiał również potencjalne odejście Luiza, które ostatecznie się nie zmaterializowało.

– Nie kontroluję tego – powiedział Gerrard, zapytany, czy Luiz – który strzelił wspaniały rzut rożny – będzie w klubie do końca czwartku. „Kontroluje to więcej niż dwie osoby, ale zdecydowanie nie jestem jedną z nich.

READ  Hojność Cumbrii błyszczy, gdy ciężarówki przesyłają darowizny dla Polski

To byłby Douglas, to byłaby decyzja jego agenta, co się stanie wokół tego. Chciałbym go zatrzymać, ponieważ jest świetnym graczem. Bardzo jasno to określiłeś.

„Nie jesteśmy w sytuacji, w której musimy stracić najlepszych graczy, ale jednocześnie Douglas ma rok do ukończenia i jest to jedna z tych naprawdę wrażliwych sytuacji, w których klub musi zrobić to, co najlepsze dla klubu i niekoniecznie to, co jest dla mnie najlepsze.”

O dochodach powiedział: „Oczywiście zostało bardzo mało czasu, ale ludzie zawsze ciężko pracują w tle, aby uzyskać wsparcie tam, gdzie czujemy, że go potrzebujemy. Nie sądzę, aby to miało sens gdzie i ile, ale ciężko pracujemy, aby spróbować dodać coś i dodać jeden lub dwa w przeciwnym kierunku.