Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jan Bednarek i Leander Dendoncker dołączają do Aston Villi i podpisują kontrakt z Wolves z Boubacar Traore z Metz | wiadomości piłkarskie

Aston Villa potwierdziła podpisanie kontraktu w dniu ostatecznym z Leanderem Dendonckerem i Janem Bednarekiem, podczas gdy Wilki zapewniły podpis Boubacara Traore z Metz.

Reprezentant Belgii Dendoncker przeniósł się przez Midlands z Molineux do Villa Park po tym, jak dwa kluby uzgodniły wcześniej w czwartek nieujawnioną opłatę, szacowaną na 13 milionów funtów.

Długość podpisanej przez niego umowy nie została w tym momencie ujawniona.

Dendoncker, 27 lat, zaliczył 159 występów dla Wilków po przejściu z Anderlechtu, początkowo wypożyczony w 2018 roku, a rok później na stałe.

Jednak jego sprzedaż nie przekonała Aston Villi do przyjęcia lepszej oferty Arsenalu dla pomocnika Douglasa Luiza, który w czwartek odrzucił oferty o wartości 20 mln, 23 mln i 25 mln funtów od Arsenalu.

Tymczasem Bednarek pozyskał Ville na sezonowy wypożyczenie z Southampton.

26-letni obrońca Polski wyglądał dziś na gotowy do przejścia do West Hamu, ale ruch się nie powiódł.

Spędził pięć lat w St Mary’s, po przeprowadzce w 2017 roku z Lecha Poznań i zaliczył ponad 150 występów dla klubu.

Tymczasem przeprowadzka Wilków do Traore – finansowego reprezentanta poniżej 23 roku życia – trwa cały sezon z opcją zakupu za 11 milionów euro.

21-latek przeszedł badanie lekarskie w czwartek wieczorem, a stan osobisty nie stanowił problemu.

Gerrard: Nie kontroluję stanu Douglasa Louise

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Szef Aston Villi, Stephen Gerrard, przyznał, że przyszłość Douglasa Luiza w klubie jest w jego rękach, ponieważ zostało mu niewiele czasu na kontrakt.

Tymczasem szef Aston Villi, Stephen Gerrard, powiedział, że zespół rekrutacyjny również ciężko pracował, aby zapewnić termin płatności – chociaż omawiał również potencjalne odejście Luiza, które ostatecznie się nie zmaterializowało.

– Nie kontroluję tego – powiedział Gerrard, zapytany, czy Luiz – który strzelił wspaniały rzut rożny – będzie w klubie do końca czwartku. „Kontroluje to więcej niż dwie osoby, ale zdecydowanie nie jestem jedną z nich.

READ  Sanchez z K-State zagra w Mistrzostwach Europy UEFA 2022 w Koszykówce U20

To byłby Douglas, to byłaby decyzja jego agenta, co się stanie wokół tego. Chciałbym go zatrzymać, ponieważ jest świetnym graczem. Bardzo jasno to określiłeś.

„Nie jesteśmy w sytuacji, w której musimy stracić najlepszych graczy, ale jednocześnie Douglas ma rok do ukończenia i jest to jedna z tych naprawdę wrażliwych sytuacji, w których klub musi zrobić to, co najlepsze dla klubu i niekoniecznie to, co jest dla mnie najlepsze.”

O dochodach powiedział: „Oczywiście zostało bardzo mało czasu, ale ludzie zawsze ciężko pracują w tle, aby uzyskać wsparcie tam, gdzie czujemy, że go potrzebujemy. Nie sądzę, aby to miało sens gdzie i ile, ale ciężko pracujemy, aby spróbować dodać coś i dodać jeden lub dwa w przeciwnym kierunku.