Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

James E. Deramo 1948-2023 | Wiadomości, sport, praca

POLSKA – James Earl DeRammo, lat 75, mieszkający wcześniej w Nowym Jorku, zmarł niespodziewanie w czwartek, 26 października 2023 r. w Cleveland Clinic, wraz z żoną Will u boku.

James, znany rodzinie i przyjaciołom jako „Jim”, urodził się 9 marca 1948 roku w Youngstown jako syn zmarłego Jaya i Philomeny Manny Diramu.

Ukończył Cardinal Mooney High School w 1966 r., John Carroll University z tytułem licencjata z biologii, Youngstown State University z tytułem magistra biologii i uzyskał stopień doktora. z biologii, a także na Uniwersytecie Teksasu w Houston.

Jim był niezależnym pisarzem i redaktorem specjalizującym się w pismach medycznych. We wczesnych latach epidemii AIDS był entuzjastycznym pedagogiem i pisarzem, którego celem było edukowanie ludzi na temat wirusa HIV. Na początku lat 80. Jim opublikował ponad 400 artykułów dla gazety The New York Native wydawanej w Nowym Jorku. Był mówcą plenarnym na Międzynarodowej Konferencji AIDS w Paryżu we Francji i brał udział w pierwszych trzech międzynarodowych konferencjach na temat AIDS.

W wolnym czasie Jim lubił historię sztuki, operę, gotowanie i podróże, zwłaszcza do Włoch. Jego rodzina, zarówno ze strony matki, jak i ojca, wyemigrowała z prowincji Abruzja.

Jim pozostawił swojego partnera życiowego od 38 lat i męża od 18 lat, Willa Wicka z Polski, którego poślubił 25 sierpnia 2005 roku w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Jim i jego mąż przeszli na emeryturę do Polski w stanie Ohio w 2020 r., aby być blisko rodziny Jima. Pozostawił po sobie ciotkę, kilku kuzynów i wielu dobrych przyjaciół.

Rodzina i przyjaciele mogą dzwonić od 17:00 do 19:00 w środę 1 listopada 2023 r. w domu pogrzebowym Cunningham-Becker Funeral Home, 270 N. Main Street w Polsce oraz od 9 do 10 rano w czwartek 2 listopada 2023 r. w kościele Matki Bożej z Góry Karmel , 343 Ave. Mount Carmel, w Youngstown.

Po niej o godzinie 10:00 w kościele odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa, której odprawi ją wielebny prałat Michael J. Cariglio. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Calvary w Youngstown.

READ  Edward J. Maccabi 1940-2021 | Wiadomości, sport, praca

Zamiast kwiatów rodzina prosi, aby datki pieniężne przybierały formę datków na rzecz Centrum Dializ w Youngstown.

Odwiedź stronę www.beckerobits.com, aby podzielić się wspomnieniami i kondolencjami z rodziną Jima w Internecie.

(specjalne powiadomienie)